[021] 88709971 - 88709970
امروز : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت : ۱۵:۱۶:۱۴
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
تهران، خیابان ولیعصر، ابتدای پارک ساعی، پلاک2171، طبقه فوقانی شهرکتاب

مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج

مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج

وجود بیمار های ژنتیکی، نازایی، سقط جنین و.. می تواند عواملی بسیار مهمی باشد که افراد برای مواجه نشدن با این خطرات ، مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج را انجام دهند. توصیه می شود زوج های جوان حتی اگر هیچ سابقه اختلال ژنتیکی درخانواده خود نداشته و همینطور سابقه معلولیت ندارند، با این وجود به مراکز مشاوره ژنتیک و یا آزمایشگاه خوب برای مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج مراجعه کنند، تا از بروز هرگونه مشکل ژنتیکی پیشگیری کرده باشند و یا در زمان مناسب از انتقال آن ها به فرزندانشان جلوگیری کنند.

آزمایش خون قبل از ازدواج

آزمایشات رایجی که قبل از ازدواج انجام می شود از جمله : آزمایش خون ارتباطی به تشخیص بیماری ها و اختلالات ژنتیکی نداشته، بلکه برای تشخیص این نوع بیماری ها حتما باید آزمایشات ژنتیک و یا مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج در یک مرکز تخصص و توسط افراد متخصص انجام شود.

موارد ارزیابی در مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج

  • هرگونه اختلال ژنتیکی که در زوجین باشد، در مشاوره ژنتیک تشخیص داده می شود و در صورت وجود اختلال، روش های تشخیص دیگر ارائه خواهد شد.
  • احتمال ریسک و خطر انتقال بیمار و اختلالات ژنتیکی بررسی می شود و در صورت وجود احتمال ابتلا، موارد پیشگیری مطرح خواهد شد.
  • مشاوره و ارائه بهترین تصمیم برای فرزندآوری
  • جلوگیری از انتقال بیماری های ژنتیکی و یا عود آن ها

مشاوره-ژنتیک-قبل-ازدواج

مقالات مرتبط:

آزمایش ژنتیک قبل از بارداری

هزینه آزمایش DNA و تشخیص هویت

مزایای مشاوره ژنتیک قبل از بارداری

مشاوره ژنتیک به طورکلی از بروز یک اختلال و بیماری ژنتیکی جلوگیری می کند، اما از مزایای دیگر آن می توان به پیشگیری از اختلالات ژنتیکی در یک نسل نیز اشاره کرد و همچنین آمار سقط جنین و ناباروری های مکرر را کاهش می دهد و در صورت انجام مشاوره ژنتیک به موقع و قبل از ازدواج مشکلاتی که باعث سقط ، ناباروری و یا اختلال می شود را درمان می کند.

چه افرادی باید مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج انجام دهند؟

همانطور که گفته شد توصیه می شود که زوجین در صورت عدم هرگونه سابقه اختلال ژنتیکی به مشاوره ژنتیک مراجعه کند، اما باید گفت اغلب معلولیت ها، بیماری های مادرزادی و یا بسیاری از بیماری ها که در بدو تولد که موجب مرگ کودک می شود و یا تا آخر عمر گریبان گیر وی است با مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج می توان،تشخیص داد و از بروز آن ها جلوگیر ی نمود و یا آن ها را درمان کرد.

” نسلي سالم، آينده اي بهتر ”

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب می توانید به آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، ابتدا پارک ساعی پلاک ۲۱۷۱ ، طبقه فوقانی شهرکتاب ، مراجعه کنید.

اینستاگرام آزمایشگاه تهران لب

شماره های تماس:

۸۸۷۰۹۹۷۰ (۰۲۱)
۸۸۷۰۹۹۷۱ (۰۲۱)

هزینه ازمایش ژنتیک قبل از ازدواج

برای اطلاع و تعیین هزینه تمامی آزمایشات ومشاوره ژنتیک قبل از ازدواج و بارداری با شماره های آزمایشگاه تهران لب تماس بگیرید.

ازدواج فامیلی و مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج

از علل مهم و رایج بروز معلولیت و یا اختلال ژنتیکی ،ازدواج های فامیلی است.

تحقیقات نشان داده اند که در ازدواج فامیلی، احتمال تولد کودک معلول و یا دارای اختلال ژنتیکی بیشتر است. اما با انجام مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج و پیگیری تمامی مراحل و آزمایشات ژنتیک، به راحتی می توان از بروز اینگونه اختلالات جلوگیری کرد.

پاسخ

یک × 5 =

Call Now Button