[021] 88709971 - 88709970
امروز : شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۲۲:۰۹:۵۰
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
تهران، خیابان ولیعصر، ابتدای پارک ساعی، پلاک2171، طبقه فوقانی شهرکتاب

ژنتیک مولکولی

ژنتیک مولکولی

برای آن که درباره ژنتیک مولکولی و آزمایش آن اطلاعاتی بدست آوریم ابتدا باید درباره ژن، ژنتیک بدانیم. اگر درباره آزمایش ژنتیک مولکولی و علت انجام آن مایل هستید بدانید ادامه مطلب را بخوانید.

آزمایشگاه ژنتیک تهران لب با بهره گیری از مدرترین تجهیزات و پرسنل حرفه ای و باتجربه، بخش ژنتیک مولکولی را جهت تشخیص بیماری های ژنتیکی و یا به عنوان آزمایشات مکمل به خوبی اداره می کند.

ژن چیست؟

ژن ها توالی های نوکلوئیدی در مولکول های DNA هستند.

ژنتیک : مطالعه تنوع صفات بیولوژیکی می باشد. تحقیق ژنتیکی بدون مطالعه مستقیم بر رویDNA  می تواند بررسی شود.

ژنتیک کلاسیک : درباره انتقال ویژگی ها از والدین به فرزندان را ارئه می دهد.

امروزه ژنتیک کلاسیک با زیست شناسی ترکیب شده تا ژنتیک مولکولی را به وجود آورد.

تکنیک های ژنتیک مولکولی

تکثیر و جداسازی که معمولا آزمایشات ژنتیک مولکولی ترکیبی از تکنیک هایی برای جداسازی و تجزیه و تحلیل  DNA و RNA از یک ژن خاص است.

ژنتیک-مولکولی

ژنتیک-مولکولی

ژنتیک مولکولی

در اصطلاح گاهی به یک نظریه اساسی اشاره می کند که ژن ها تمام پروسه ی زندگی را از طریق تولید پلی پپتید ها هدایت می کنند و یا به بیان تنظیم ژن در سطح مولکولی  یا روش تحقیقتی در علوم زیست شناسی اشاره دارد.و ساختار و عملکر ژن را بررسی می کند.

ژنتیک مولکولی از ابزار آزمایشگاهی زیست شناسی مولکولی استفاده می کند تا تغیرا ت و توالی ژن های انسان را به تغیرات عملکردی در عملکرد پروتئین و در نهایت سلامت و بیماری مرتبط سازد.

برخی از موارد از جمله بیوشیمیایی، سیتوژنیک می تواند با ژنتیک مولکولی ادغام شودو بتواند نقش تغیرات ژنتیکی در سلامتی و بیماری را به راحتی ارائه دهد.

تست ژنتیک مولکولی

این تست طیف منحصر به فردی دارد که بیشتر آن ها از آزمایشات آزمایشگاهی بالینی و حتی آزمایش های بیولوژیکی مولکولی از سایر طبقات بیماری ها از جمله بیماری های عفونی و سرطانی و.. متفاوت است.

رویکردهای آزمایشات ژنتیک مولکولی نیز بسته به علت آزمایش ( برای مثال ممکن است ژتیک مولکولی جهت انجام آزمایش غربالگری انجام شود.)، متفاوت است.

از تست های ژنتیکی معمولا برای تشخیص بیماری های ژنتیکی و یا عفونی استفاده می شود.

تفسیر نتایج حاصل از آزمایش ژنتیک مولوکی

نتایجی که حاصل از آزمایش ژنتیک مولکولی است ریشه در زیست شناسی مولکولی و سلولی دارد.

 

” نسلي سالم، آينده اي بهتر ”

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب می توانید به آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، ابتدا پارک ساعی پلاک ۲۱۷۱ ، طبقه فوقانی شهرکتاب ، مراجعه کنید.

اینستاگرام آزمایشگاه تهران لب

شماره های تماس:

۸۸۷۰۹۹۷۰ (۰۲۱)
۸۸۷۰۹۹۷۱ (۰۲۱)

ژنتیک مولکولی و بیوشیمی

ژنتیک مولکولی به ندرت به عنوان یک تست اولیه برای تشخیص یک مورد استفاده می شود. اما به عنوان تکمیل کننده برای تشخیص دقیق و یا نتایج تردید آمیز می تواند مفید باشد.

برای انجام تست مولکولی نمونه هایی مانند: خون، مو،ناخن، مغز استخوان،پلاسما، سرم و.. قابل پذیرش است.

بخش ژنتیک مولکولی

بخش ژنتیک ملکولی از مهم ترین بخش های یک آزمایشگاه ژتیک خوب می تواند باشد. زیرا آزمایشات ژنتیک مولکولی نقش مهمی در تشخیص و پیشگیری برخی از بیماری ها داشته و امروزه از جمله مهم ترین و انکارناپذیرترین آزمایشات آزمایشگاهی می باشد.و اما برای انجام آزمایشات ژنتیکی و مشاوره ژنتیک، لازم است تست های لازم در بهترین آزمایشگاه ژنتیک انجام شود تا بتوان به نتایج آن اکتفا کرد وبتوان دیگر روش های درمانی را با توجه به آن، به کاربرد.

مقالات مرتبط:

بیماری های استخوانی

آزمایش کاریوتایپ چیست؟

بیماری های عصبی و عضلانی

پاسخ

13 − 4 =

Call Now Button