سنجش رایگان ریسک سرطان کلورکتال

سنجش ریسک سرطان کولورکتال (روده بزرگ)

سرطان روده یکی از شایع ترین انواع سرطان در جهان است و هر ساله تعداد افراد زیادی به دلیل ابتلا به آن جان خود را از دست میدهند؛ اما پیشگیری از این بیماری با اطلاع از ریسک فاکتورهای سرطان کولورکتال قابل انجام است. به این منظور، در این صفحه تست سرطان روده آنلاین را در اختیار شما قرار داده ایم تا یک تخمین کلی از ریسک ابتلا به سرطان روده به دست آورید. همچنین در ادامه عوامل افزایش ریسک ابتلا به سرطان کولورکتال را بررسی میکنیم.  

آشنایی با ریسک فاکتورهای سرطان روده

سرطان روده بزرگ یک بیماری است که در آن سلول های سرطانی در بافت روده بزرگ یا کولون و یا در راست روده یا رکتوم رشد می کنند. این سلول ها می توانند به کبد، ریه ها و سایر اعضای بدن فرستاده شوند و متاستاز ایجاد کنند. انجام یک تست سرطان کولورکتال اینترنتی میتواند به بررسی دقیق تر این علائم کمک کند.

برخی از علائم بیماری سرطان روده عبارتند از:

 • تغییر در اجابت مزاج و بروز اسهال یا یبوست
 • درد و ناراحتی در شکم
 • خون در مدفوع
 • ضعف و خستگی
 • کاهش وزن بدون هیچ دلیل خاص
 • از دست دادن اشتها
 • خونریزی از مقعد

تست آنلاین سرطان کولورکتال یک روش بی دردسر است که در سنجش احتمال فرد به سرطان، از موثق‌ ترین ریسک فاکتورهای سرطان روده استفاده میکند.

سنجش ریسک سرطان کولورکتال (روده بزرگ)

عوامل ریسک ابتلا به سرطان روده چه هستند؟

ریسک فاکتورهای سرطان کولورکتال عواملی هستند که احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش می دهند. شناخت این عوامل می تواند به پیشگیری و تشخیص زودتر این بیماری کمک کند. برخی از این عوامل قابل کنترل هستند و می توان با تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی آنها را کاهش داد.

برخی دیگر از این عوامل قابل کنترل نیستند و نیاز به مراقبت های پزشکی و غربالگری دارند. در ادامه به برخی از این عوامل ریسک سرطان روده اشاره می شود.

 1. سن: افزایش سن یکی از عوامل مهم خطر سرطان کولورکتال است. بیش از 90 درصد موارد این بیماری در افراد بالای 50 سال رخ می دهد و تست آنلاین سرطان کولورکتال نیز آن به آن توجه ویژه ای دارد.
 2. سابقه خانوادگی: افرادی که یک یا چند نفر از اعضای خانواده نزدیک خود را به دلیل سرطان کولورکتال از دست داده اند یا اینکه این بیماری در خانواده شان وجود دارد، ریسک بالاتری برای ابتلا به این بیماری دارند و بهتر است از تست سرطان کولورکتال آنلاین استفاده کنند.
 3. سندرم متابولیک: یکی دیگر از ریسک فاکتورهای سرطان روده، سندرم متابولیک، یک مجموعه از شرایطی است که شامل فشار خون بالا، قند خون بالا، چربی خون بالا و چاقی مرکزی است. افرادی که از این سندرم رنج می برند، ریسک بیشتری برای ابتلا به سرطان کولورکتال دارند و حتما میبایست از تست آنلاین سرطان روده استفاده کنند.
 4. مصرف دخانیات و کبد چرب غیر الکلی: مصرف دخانیات می‌تواند باعث ایجاد التهاب مزمن در روده بزرگ شود. همچنین، کبد چرب غیر الکلی، که معمولاً با چاقی، دیابت و سندرم متابولیک همراه است، می‌تواند باعث تغییرات ژنتیکی در سلول‌های روده بزرگ شود.
 5. بیماری پولیپوز روده بزرگ: از مهمترین فاکتورها در تست سرطان روده اینترنتی و یک اختلال موروثی است که باعث تشکیل پولیپ‌های زیادی در روده بزرگ می‌شود. بیماران مبتلا به بیماری پولیپوز روده بزرگ خطر بالایی برای تبدیل پولیپ‌های خوش‌خیم به سرطان کولورکتال دارند.
 6. آدنوم های روده بزرگ: آدنوم ها نیز نوعی پولیپ روده بزرگ هستند که می‌توانند به سرطان تبدیل شوند. آدنوم ها معمولاً بدون علامت هستند و توسط کولونوسکوپی شناسایی می‌شوند. هر چه آدنوم ها بزرگتر، پرزدارتر و بیشتر باشند، خطر سرطان بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آزمایش