قیمت و هزینه آزمایش تیروئید +با بیمه و آزاد

قیمت و هزینه آزمایش تیروئید +با بیمه و آزاد

آزمایش تیروئید یکی از رایج ترین تست هایی است که برای بررسی تیروئید و تشخیص بیماری‌ های مربوط به غدد موجود در گلو، در آزمایشگاه‌ ها انجام میشود. با توجه به اهمیت این تست ها در سلامت و هورمون های بدن، قیمت آزمایش تیروئید به یکی از موضوعات مهم تبدیل شده است. به همین دلیل در ادامه قصد داریم به هزینه آزمایش تیروئید بپردازیم.  

هزینه آزمایش تیروئید با بیمه و آزاد

 بسیاری از افراد ممکن است امکان پرداخت هزینه آزمایش تیروئید بدون دفترچه را نداشته باشند چرا که قیمت آزمایش تیروئید آزاد برایشان گران است، به همین دلیل به مسئله هزینه آزمایش تیروئید با بیمه تامین اجتماعی و سایر بیمه ها را نیز بررسی خواهیم کرد.  

* آشنایی با آزمایش تیروئید برای بررسی بهتر هزینه ها

قبل ار بررسی قیمت ها و هزینه های این آزمایش با تیروئید بیشتر آشنا می شویم. تیروئید از مهم ترین غده های بدن است که شکل پروانه ای دارد و در قسمت جلویی گردن قرار گرفته است. وظیفه این غده تولید هورمون های تیروئیدی است، هورمون هایی که با حرکت در بدن از طریق جریان خون، روی بسیاری از عملکرد‌های بدن از جمله وزن، دما، خواب و انرژی تاثیرگذار هستند.

– چرا باید برای آزمایش تیروئید هزینه کنیم؟

تیروئید با تنظیم متابولیسم، تولید هورمون‌ های بدن و حفظ تعادل هورمونی، نقش بسزایی در سلامتی ایفا می ‌کند. از این رو، تشخیص صحیح و نظارت دقیق بر عملکرد این غده بسیار حیاتی است و باید برای این آزمایش هزینه کرد. خوشبختانه امروزه آگاهی اجتماعی درباره اهمیت تست غدد بیش تر شده است، یکی از دلایلی هم که امروزه افراد بیشتری جویای قیمت آزمایش تیروئید 1402 هستند، همین افزایش آگاهی است.

برای درخواست هرگونه مشاوره، انجام آزمایش تیروئید و ثبت درخواست تلفنی نمونه‌گیری (در آزمایشگاه، منزل، محل کار)
با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها
با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب تماس بگیرید.

 

* برای آزمایش تیروئید به کدام پزشک می توانیم مراجعه کنیم؟

یکی از مسائلی که میتواند روی هزینه آزمایش غدد تاثیر بگذارد، این است تست شما توسط کدام پزشک و آزمایشگاه انجام شود. معمولا قیمت آزمایش های تیروئید در آزمایشگاه های دولتی کمتر است.

همچنین با توجه به اهمیت و نقش های زیادی که غده تیروئید در بدن دارد، پزشکان زیادی ممکن است از شما بخواهند تا برای بررسی بهتر بیماری، آزمایش تیروئید بدهید. از جمله:

 • متخصص غدد
 • متخصص داخلی
 • متخصص زنان
 • پزشک عمومی

سایر پزشکان نیز ممکن است این آزمایش را برای تشخیص تکمیلی و دقیق تر درخواست کنند.

هزینه آزمایش تیروئید
هزینه آزمایش تیروئید

* هزینه آزمایش خون تیروئید بابت چه تست هایی است؟

با پرداخت هزینه آزمایش کامل تیروئید(thyroid test cost)، تقریبا تمام هورمون های مهم و مرتبط با تیروئید از جمله اندازه ‌گیری هورمون‌ های TSH، T3 و T4 مورد بررسی و اندازه گیری قرار می گیرند. هرکدام از این تست ها قیمت جداگانه دارد.

در واقع هزینه ی آزمایش تیروئید بستگی به این دارد که چه تست هایی را مدنظر داشته باشید، هرچه تعداد تست ها و هورمون ها بیشتر شود، هزینه آزمایش غده تیروئید نیز افزایش می یابد. در ادامه برخی از مهم ترین انواع آزمایش تیروئید را بررسی می کنیم.

·       هزینه آزمایش تیروئید نوزاد

یکی از مهم ترین موارد استفاده از این تست، برای تشخیص کم کاری تیروئید در نوزادان است، اختلالی که می تواند پیامدهای ناگوار جدی برای او به همراه داشته باشد. آمارها نشان میدهد که حدود 10 درصد نوزادان در سه ماهه اول زندگی خود، نشانه های کم کاری این غده را در خود نشان میدهند. برای همین لازم است در 3 تا 5 روزگی این تست انجام شود.

·       هزینه آزمایش کم کاری تیروئید

از دیگر کاربردهای این تست، اندازه گیری میزان هورمون های مختلف در بدن است. این کار به تشخیص کم کاری یا پرکاری تیروئید کمک می کند. هزینه آزمایش پرکاری تیروئید بستگی به این دارد که چند مورد از فاکتورها و هورمون هایی که بالاتر اشاره کردیم، در تست شما لحاظ شوند.

·       هزینه آزمایش تیروئید در بارداری

از جمله تغییرات مهمی که در دوران بارداری در بدن رخ می دهد تغییر هورمون ها هستند؛ هورمون های گنادوتروپین کوریونی انسانی (HCG) و استروژن که هردو بر عملکرد تیروئید تاثیر می گذارند. به همین دلیل آزمایش هورمون در دوران بارداری یکی از تست های ضروری می باشد.

پرکاری یا کم کاری این غده در بارداری می تواند تاثیرات بسیار مخربی روی سلامت جنین و مادر داشته باشد. به همین دلیل، یکی از تست هایی که قبل از بارداری، مادران هزینه می کنند، تست تیروئید است.

* قیمت آزمایش تیروئید با دفترچه تامین اجتماعی

با توجه به اینکه تامین اجتماعی شناخته شده ترین بیمه گذاری در کشور است، طبیعتا افراد زیادی به دنبال این هستند که بدانند قیمت آزمایش تیروئید با بیمه تامین اجتماعی چقدر است. در این باره باید گفت هزینه آزمایش تیروئید با دفترچه تامین اجتماعی کمتر است، اما مبلغ آن چندان کمتر از هزینه آزمایش تیروئید آزاد نیست.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از آزمایشگاه های مختلف تهران، هزینه آزمایش تیروئید 1402 با دفترچه تامین اجتماعی بین 300 تا 400 هزار تومان است. با این حال باید توجه داشته باشید که هزینه ی آزمایش تیروئید تا حد زیادی بستگی به دولتی یا خصوصی بودن آزمایشگاه شما نیز دارد.

* هزینه آزمایش تیروئید با بیمه سلامت

بیمه سلامت، بیمه ای است که توسط دولت در اختیار افرادی قرار می گیرد که تحت پوشش هیچ یک از بیمه ها قرار ندارند و نمیتوانند هزینه آزمایش تیروئید را با دفترچه تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و… پرداخت کنند.

با پرداخت هزینه آزمایش تیروئید با دفترچه سلامت می توان مبلغ این آزمایش را تا حد زیادی کاهش داد تا نیازی به پرداخت هزینه آزاد آزمایش TSH نباشد.  

هزینه آزمایش تیروئید با دفترچه سلامت در سال 1402، از 300 تا 350 هزار تومان، بسته به آزمایشگاهی که انتخاب میکنید، متغیر است.

* هزینه آزمایش تیروئید با دفترچه نیروهای مسلح

دارندگان دفترچه بیمه نیروهای مسلح می توانند از تخفیف های ویژه ای برای قیمت آزمایش تیروئید برخوردار شوند. هزینه آزمایش تیروئید تحت پوش این بیمه، با توجه به مقررات و تعرفه های مربوطه کاهش پیدا می کند و افراد میتوانند برای تمام انواع تست های تیروئید از آن استفاده کنند.

درحال حاضر در سال 1402، قیمت آزمایش تیروئید با دفترچه نیروهای مسلح حدودا 280 تا 300 هزار تومان است. و تقریبا بیشترین میزان هزینه را پوشش می دهد.

* هزینه آزاد آزمایش تیروئید (بدون دفترچه)

پرداخت هزینه ی آزاد آزمایش تیروئید در بسیاری از مواقع انتخاب اول افراد نیست، خصوصا که قیمت آزمایش تیروئید آزاد 1401، در سال جدید (1402) افزایش یافته است. وقتی قصد پرداخت قیمت آزمایش تیروئید بدون دفترچه را داشته باشید، هزینه نهایی ممکن است تحت عوامل مختلفی قرار بگیرد.

با این حال، هزینه آزمایش تیروئید بدون دفترچه 1402 حدودا 400 هزار تومان است.

برای درخواست هرگونه مشاوره، انجام آزمایش تیروئید و ثبت درخواست تلفنی نمونه‌گیری (در آزمایشگاه، منزل، محل کار)
با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها
با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب تماس بگیرید.

 

هزینه آزمایش تیروئید 1402

آزمایش تیروئید یکی از مهم ترین تست ها و همچنین یکی از پر هزینه ترین آزمایشات برای بیمه سلامت می باشد. این موارد نشان میدهد که انجام این تست، نقش مهمی در تشخیص بیماری های مختلف دارد.

عوامل مختلفی روی هزینه آزمایش تیروئید 1402 تاثیرگذار هستند. از داشتن پوشش بیمه تا نوع پایه یا تکمیلی بودن آن، تعداد هورمون هایی که پزشکتان در آزمایش لحاظ کرده و خصوصی یا دولتی بودن آزمایشگاهی که به آن مراجعه می کنید، همگی از جمله عواملی هستند که بر روی قیمت آزمایش تیروئید تاثیر خواهند گذاشت. 300 تا 400 هزار تومان، حدود هزینه آزمایش تیروئید 1402 می باشد.

20 نفر نظرات خود را با ما در مورد قیمت و هزینه آزمایش تیروئید +با بیمه و آزاد در میان گذاشته‌اند.
 • مسعود رستگار, 3 تیر, 1402 @ 10:22 ب.ظ پاسخ

  سال پیش که من ازمایش دادم، هزینه آزمایش تیروئید زیاد بالا نبود و معقول بود، جواب آزمایش هم خداروشکر سریع آماده کردن

 • محمود قاسمی, 3 تیر, 1402 @ 10:24 ب.ظ پاسخ

  سلام و وقت بخیر، من برای برادرم آزمایش تیروئید میخوام اما ایشون مشکل حرکتی دارن. خواستم بدونم هزینه آزمایش تیروئید در منزل با آزمایشگاه متفاوته؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 25 تیر, 1402 @ 8:46 ق.ظ پاسخ

   سلام محمود عزیز،
   هزینه آزمایش تیروئید ثابت میباشد ولی برای نمونه گیری درمنزل حق نمونه گیری و ایاب و ذهاب اضافه میگردد. ✅🌹
   شما می توانید با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها، با تهران لب تماس بگیرید و درخواست آزمایش در منزل تهران را ثبت کنید.

 • الناز پیوندی, 3 تیر, 1402 @ 10:28 ب.ظ پاسخ

  سلام وقتتون بخیر، من به تازگی آزمایش تیروئید دادم، خواستم بدون رنج نرمال تیروئید در خانم های غیرباردار چقدره؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 25 تیر, 1402 @ 8:48 ق.ظ پاسخ

   سلام الناز جان،
   رنج نرمال آزمایش هورمون های تیروئیدی با توجه به روش انجام متغیر است. در جواب آزمایش شما رنج نرمال تمامی تست ها در قسمت نرمال رنج یا مقادیر طبیعی قابل دسترسی است.❇️
   آزمایشگاه تهران لب، خدمات خواندن و تفسیر جواب آزمایش خون و توضیح علامت‌ها در خواندن جواب آزمایش چکاپ کامل را به شما مراجعین محترم ارائه می کند.
   https://tehranlab.com/reading-and-interpretation-of-blood-test-results/

 • سارا بیات, 3 تیر, 1402 @ 10:30 ب.ظ پاسخ

  سلام وقتتون بخیر، آزمایش تیروئید رو میتونیم با بیمه پرداخت کنیم؟ شما چه بیمه هایی رو پوشش میدید؟

 • محدثه لطف اللهی, 1 شهریور, 1402 @ 10:58 ق.ظ پاسخ

  سلام من خیلی از سایت نی نی سایت استفاده میکنم چون راجب همه چیز صحبت میکنن توش، یکبار تو صفحه هزینه آزمایش تیروئید نی نی سایت نوشته بود که قیمت آزمایش تیروئید با دفترچه نصف میشه خواستم ببینم درسته؟ بیمه چقدرش رو پوشش میده؟

  • روابط عمومی تهران لب, 1 شهریور, 1402 @ 12:00 ب.ظ پاسخ

   سلام محدثه عزیز 🌹
   کاهش قیمت این تست کاملا بستگی به طرح و تعرفه بیمه ای داره که استفاده میکنید.
   پیشنهاد میکنیم سوالتون رو با پذیرش مجموعه مطرح کنید:
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • قاسم پناهی, 1 شهریور, 1402 @ 10:59 ق.ظ پاسخ

  سلام میشه هزینه آزمایش تیروئید با دفترچه روستایی رو هم بفرمایید؟
  ممنون از مقاله جامع و خوبتون.

  • روابط عمومی تهران لب, 1 شهریور, 1402 @ 11:59 ق.ظ پاسخ

   سلام قاسم عزیز🌹
   پیشنهاد میکنیم سوالاتتون رو با بخش پذیرش تهران لب مطرح کنید تا کامل راهنماییتون کنند🌹
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • جمیلی, 25 شهریور, 1402 @ 2:34 ب.ظ پاسخ

  سلام من قبلا کم کاری تیرویید داشتم و درمان شدم. سالی یک بار باید آزمایش بدم؟ آزمایش 4 پارامتر و 6 پارامتر چه فرقی داره با هم؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 29 شهریور, 1402 @ 10:13 ق.ظ پاسخ

   سلام و عرض ادب،
   برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمایش تیروئید و هزینه آزمایشات کافیه با شماره های زیر تماس بگیرید 🙏❤️
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • حامد امجد, 31 اردیبهشت, 1403 @ 12:21 ب.ظ پاسخ

  سلام، سوالی داشتم. بیمه تامین اجتماعی آزمایش تیروئید رو پوشش میده؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 31 اردیبهشت, 1403 @ 12:29 ب.ظ پاسخ

   سلام حامد عزیز
   بله، بیمه تامین اجتماعی آزمایش تیروئید را پوشش میده و هزینه اون رو کاهش میده، ولی هزینه آزمایش تیروئید با بیمه تامین اجتماعی از هزینه آزمایش تیروئید آزاد زیاد کم نیست و تفاوت کمی داره.

 • تقی شهبازی, 31 اردیبهشت, 1403 @ 12:25 ب.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید دفترچه نیروهای مسلح آزمایش تیروئید رو به خوبی پوشش میده؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 31 اردیبهشت, 1403 @ 12:30 ب.ظ پاسخ

   سلام تقی عزیز
   بله، بیمه نیروهای مسلح تقریبا بیشترین میزان هزینه آزمایش تیروئید رو پوشش میده.

 • منیژه صادقی, 2 تیر, 1403 @ 11:57 ق.ظ پاسخ

  سلام، من میخواستم که هزینه دقیق آزمایش تیروئید رو با بیمه تامین اجتماعی و هم به صورت آزاد تو آزمایشگاه تهران لب بدونم. میشه منو راهنمایی کنین؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 2 تیر, 1403 @ 12:02 ب.ظ پاسخ

   سلام منیژه عزیز
   برا اطلاع از قیمت دقیق آزمایش تیروئید چه با بیمه و چه به صورت آزاد تو آزمایشگاه تهران لب، میتونین از طریق شماره تلفن 1650 برا استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها با آزمایشگاه تهران لب ارتباط برقرار کنین و از هزینه دقیق آزمایش تیروئید مطلع بشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آزمایش