هزینه آزمایش غربالگری (قیمت تست دوران حاملگی)

هزینه آزمایش غربالگری (قیمت تست دوران حاملگی)

آزمایش های غربالگری حاملگی از جمله مهم‌ ترین تست هایی هستند که در زمان بارداری و در دوره های 3 ماهه انجام می شوند، تا وضعیت سلامت جنین و احتمال ابتلا به بیماری های ژنتیکی بررسی شود. با توجه به افزایش هزینه آزمایش غربالگری اول سال 1402 و همچنین اهمیت این تست ها برای والدین، هزینه آزمایش غربالگری حاملگی به یکی از مسائل مهم برای کسانی که قصد فرزندآوری دارند، تبدیل شده است.

هزینه تست دوران حاملگی برای بسیاری از افراد سنگین است، خصوصا اگر پرداخت هزینه آزمایش غربالگری با بیمه انجام نشود و بصورت آزاد آن را پرداخت کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را دقیق تر با هزینه آزمایش غربالگری اول و هزینه آزمایش غربالگری دوم و آشنا کنیم تا بدانید هزینه آزمایش غربالگری چقدر است.

به طور کلی، آزمایش غربالگری به تست هایی گفته میشود که برای بررسی احتمال بیماری ها و اختلالات مختلف در بدن استفاده میشوند. آزمایش غربالگری حاملگی نیز به نوعی از این آزمایشات اشاره دارد که در سه ماهه اول، دوم و سوم بارداری انجام می شود تا احتمال ابتلای جنین به بیماری های ژنتیکی و کروموزومی از جمله سندرم داون، سندرم ترنر، تریزومی و بیماری های دیگر بررسی شود.

در واقع هزینه غربالگری سه ماهه اول تا سوم بابت این است که بدانیم چقدر احتمال دارد فرزند ما به این بیماری ها دچار باشد. به همین دلیل است که اکثر والدین، صرف نظر از قیمت آزمایش های غربالگری، آن را حتما انجام می دهند.

برای استعلام هزینه غربالگری، انجام آزمایش غربالگری و ثبت درخواست تلفنی نمونه‌گیری (در آزمایشگاه، منزل، محل کار)
با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها
با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب تماس بگیرید.

 

هزینه تست غربالگری حاملگی

هزینه تست غربالگری در دوران حاملگی یکی از مسائلی است که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، افراد زیادی را درگیر کرده است. در این آزمایشات، وضعیت سلامت جنین با استفاده از آزمایش های مختلف بررسی می شود. اینکه چه آزمایشاتی مورد استفاده قرار بگیرند، تاثیر مستقیم بر هزینه تست غربالگری بارداری خواهد داشت.  

* به چه تست های غربالگری باید هزینه کنیم؟

آزمایش غربالگری هزینه قابل قبولی را به همراه دارد اما امکان پرداخت هزینه آزمایش غربالگری با بیمه تامین اجتماعی و در کل بیمه های پایه وجود ندارد. به طور کلی می توانیم این تست ها را به دو دسته هزینه ای طبقه بندی کنیم:

 • آزمایشات غیرتهاجمی – تست و آزمایش هایی که نیازی به ورود به بدن ندارند، مثل تست سونوگرافی که یکی از فاکتورهای هزینه آزمایش غربالگری جنین است.
 • آزمایشات تهاجمی – شامل تست هایی است که با ورود به بدن (معمولا از طریق سرنگ) انجام میشوند و ممکن است عوارضی مثل خونریزی یا سقط را به همراه داشته باشند، مثل آزمایش آمنیوسنتز که ممکن است جزء هزینه آزمایش غربالگری مرحله دوم حساب شود.

اینکه از چه تست هایی استفاده شود، مستقیما هزینه تست غربالگری اثرگذار است. در ادامه بیشتر با انواع این تست ها آشنا می شوید.  

* هزینه آزمایش غربالگری قبل از بارداری شامل چیست؟

اکثر افراد به دنبال این هستند که بدانند قیمت آزمایش غربالگری نوزاد و یا هزینه آزمایش غربالگری دوم چقدر است. اما قبل از بارداری نیز یکسری آزمایشات وجود دارد که آمادگی و سلامت مادر برای بارداری را مورد بررسی قرار می دهد.

بسیاری از پزشکان معتقدند مادران حدودا 3 ماه قبل از بارداری باید مراقبت های لازم را انجام دهند. برخی از تست هایی که در غربالگری قبل بارداری باید هزینه شوند شامل موارد ذیل هستند:

 • آزمایشات غربالگری مقاربتی شامل هپاتیت B، کلامیدیا، سیفلیس، HIV
 • غربالگری دهانه رحم (تست پاپ اسمیر) برای بررسی دهانه رحم قبل از بارداری به دلیل تغییرات طبیعی و همچنین بررسی ناهنجاری در سلول های این قسمت از جمله علائم ویروس HPV

* هزینه تست غربالگری در دوران بارداری شامل چیست؟

به احتمال زیاد اولین هزینه آزمایش حاملگی که پرداخت میکنید، مربوط به هزینه تست بارداری خون است که به شما میگوید آیا حامله هستید یا خیر. هزینه تست بارداری در آزمایشگاه، بسته به اینکه به آزمایشگاه های خصوصی مراجعه کنید یا دولتی، متفاوت است.

همچنین قیمت تست حاملگی خانگی اگرچه کمتر است، اما تست هایی که با نام baby check میشناسیم، درصد خطای بالایی دارند. شاید قیمت تست خون حاملگی چندان به چشم نیاید، اما این تازه شروع هزینه آزمایش بارداری است. پس از آن، باید به فکر هزینه سونوگرافی و آزمایش غربالگری سه گانه باشید.

 • هزینه آزمایش غربالگری سه ماهه اول

هزینه آزمایش غربالگری سه ماه اول بارداری مربوط به تست هایی است که بین هفته 11 و 13 بارداری انجام می شود و یک آزمایش کلیدی برای ارزیابی سلامت مادر و جنین می ‌باشد. قیمت آزمایش غربالگری اول بستگی به این دارد که به تست های تشخیصی نیاز داشته باشید یا خیر.

به طور کلی هزینه آزمایش غربالگری اول بارداری شامل یکسری آزمایشات خون و سونوگرافی است که معمولا به موارد زیر می پردازد:

 • هپاتیت B: بررسی وضعیت هپاتیت B در مادر به منظور اطمینان از عدم انتقال به جنین.
 • سیفلیس: شناسایی و درمان زودهنگام این بیماری مهم برای جلوگیری از آثار منفی بر جنین.
 • HIV: تشخیص زودرس عفونت اچ‌ آی ‌وی در مادر و اقدام به مراقبت ‌های لازم.
 • هزینه آزمایش و سونوگرافی غربالگری اول با بیمه

هزینه آزمایشات غربالگری مرحله اول یکی از مسائل مهمی است که والدین در دوران بارداری با آن مواجه هستند، خصوصا که هزینه غربالگری اول بدون دفترچه میتواند تا حد زیادی باعث افزایش این هزینه ها شود.

هزینه غربالگری اول با بیمه تامین اجتماعی

معمولا هزینه آزمایش غربالگری اول با بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمیشود، خصوصا اگر از بیمه های پایه استفاده کنید، باید هزینه آزاد آزمایش غربالگری را پرداخت کنید که حدود 800 هزار تومان الی 1 میلیون و 200 هزار تومان است.

هزینه غربالگری اول با بیمه سلامت

بیمه سلامت میتواند تا حد کمی به کاهش هزینه ی آزمایش غربالگری اول کمک کند، اما این مورد نیز معمولا شامل تست هایی است که از قیمت بالایی برخوردار نیستند. مثلا برای پرداخت هزینه آزمایش غربالگری NIPT، بیمه حدودا تا 100 هزار تومان از آن را پوشش می دهد.

بنابراین پرداخت هزینه آزمایش غربالگری با بیمه سلامت نیز نمیتواند تاثیر چندان زیادی روی هزینه آزمایش خون غربالگری اول داشته باشد.

برای استعلام هزینه غربالگری اول، دوم یا سوم، انجام آزمایش غربالگری اول و ثبت درخواست تلفنی نمونه‌گیری (در آزمایشگاه، منزل، محل کار)
با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها
با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب تماس بگیرید.

هزینه آزمایش غربالگری اول با بیمه نیروهای مسلح

بیمه نیروهای مسلح بهترین بیمه برای کاهش قیمت آزمایش خون غربالگری سه ماهه اول می باشد و به نسبت دیگر بیمه ها، سهم بیش تری از هزینه آزمایش خون غربالگری سه ماهه اول را پرداخت می کند.

هزینه آزمایش غربالگری سه ماهه دوم

آزمایش غربالگری دوم که با نام غربالگری چهارگانه نیز شناخته می شود، در سه ماهه دوم بارداری و هفته های 13 تا 26 انجام می شود تا نقص ها و اختلالات ژنتیکی را بررسی کند. هزینه آزمایش غربالگری دوم شامل چند آزمایش سونوگرافی مانند آنومالی، سونوگرافی سه بعدی، سونوگرافی داپلر و آزمایش های خون است. با پرداخت هزینه آزمایش غربالگری چهارگانه خون، والدین میتوانند 4 فاکتور زیر را بررسی کنند:

 • AFP
 • HCG
 • Estriol
 • Inhibin – A

در واقع هرچه آزمایشات بیشتری از سوی پزشک شما تجویز شود، هزینه آزمایش خون غربالگری دوم و سونوگرافی نیز افزایش پیدا می کند؛ اگرچه اطمینان والدین از ابتلای فرزندشان به سندرم داون، سندرم ادواردز، نقص لوله های عصبی و بیماری های دیگر نیز بیشتر می شود.

همانطور که گفتیم، هزینه آزمایش غربالگری هفته 15 شامل سونوگرافی نیز می باشد تا مشکلاتی از جمله طول استخوان ران، شکاف لب و کام، ساختار قلب و سایر اعضای بدن جنین مورد بررسی قرار بگیرد.

بنابراین فارغ از اینکه هزینه آزمایش غربالگری دوم چقدر است، شدیدا به والدین پیشنهاد میشود که تمام این آزمایشات را در موقع مناسب خود انجام دهند.  

آزمایشات و هزینه آزمایش غربالگری دوم بارداری

به طور کلی هزینه تست حاملگی و بارداری با اضافه شدن تست های غربالگری افزایش می یابد. تست هایی مانند آمنیوسنتز زمانی تجویز میشوند که نتیجه تست های غربالگری مشکوک باشد و نیاز به تست های دقیق تر داشته باشیم. اضافه شدن این تست ها باعث افزایش هزینه آزمایش غربالگری بارداری می شود.  

هزینه آزمایش غربالگری دوم با بیمه نیروهای مسلح

هزینه آزمایش غربالگری با بیمه نیروهای مسلح در سه ماهه دوم نیز، مانند سه ماهه اول کاهش می یابد و دارندگان این بیمه میتوانند از خدمات آن در پرداخت هزینه غربالگری جنین استفاده کنند.

درحال حاضر هزینه آزمایش غربالگری دوم سال ۱۴۰۲ بصورت آزاد و  بسته به آزمایشگاه و تست های مدنظر، بین 1 میلیون و 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان متغیر است.

سونوگرافی و آزمایش غربالگری اول (هزینه آزمایش غربالگری)

* موارد اثرگذار بر هزینه آزمایش و سونوگرافی غربالگری

موارد زیادی وجود دارند که در بر روی هزینه آزمایش غربالگری در آزمایشگاه تاثیر میگذارند و پاسخ به این سوال که هزینه آزمایش حاملگی چقدر است را تعیین می کنند.

در ادامه نگاهی به فاکتورهای هزینه آزمایش و سونو غربالگری خواهیم داشت.

·       نوع آزمایشات مدنظر

اینکه هزینه آزمایش غربالگری اول چقدر است و تست های غربالگری دوم چقدر هزینه داشته باشند، بیش تر از همه چیز بستگی به این دارد که چه آزمایشاتی مدنظر شما باشد. به طور کلی هزینه آزمایش غربالگری ژنتیک و تست های تشخیصی، بیشتر از تست هایی نظیر قیمت آزمایش خون غربالگری می باشد.

·       استفاده از خدمات بیمه

استفاده از بیمه های تکمیلی برای پرداخت هزینه آزمایش غربالگری یکی از راه هایی است که هزینه تست غربالگری حاملگی را کاهش می دهد. یکی از مهم ترین کارهای برای کاهش هزینه آزمایش غربالگری حاملگی استفاده از این خدمات است.

·       هزینه تست دوران حاملگی در مراکز خصوصی و دولتی

مراکز دولتی همیشه از قیمت پایین تری برخوردار هستند، اما گاها دیده میشود که کیفیت لوازم و تجهیزات و همچنین شلوغ بودن این مراکز باعث شده تا افراد نتیجه مناسبی دریافت نکنند و هزینه تست دوران حاملگی در مراکز خصوصی را ترجیح دهند.

·       موقعیت جغرافیایی

هزینه سونو و آزمایش غربالگری اول و دوم میتواند بسته به موقعیت جغرافیایی افراد متغیر باشد. برای مثال هزینه آزمایش غربالگری در تبریز ممکن است با هزینه آزمایش غربالگری در اصفهان متفاوت باشد.

منبع مرتبط: https://www.valuepenguin.com/costs-common-prenatal-tests

31 نفر نظرات خود را با ما در مورد هزینه آزمایش غربالگری (قیمت تست دوران حاملگی) در میان گذاشته‌اند.
 • مهتاب خورشیدی, 13 مرداد, 1402 @ 10:03 ب.ظ پاسخ

  من تا غربالگری دوم رو انجام دادم و دکترم گفت نیازی به باقی غربالگری ها نیست، خوشبختانه دخترم هم مشکلی نداشت، الان هزینه تست غربالگری دوم چقدر شده؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:04 ق.ظ پاسخ

   سلام خانوم خورشیدی عزیز،
   هزینه تست عربالگری دوم (quadruple marker): 15595310 ریال است که با افتخار در آزمایشگاه تهران لب درخدمت شما هستیم.🙏❤️
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • امیرحسین قاضی, 13 مرداد, 1402 @ 10:04 ب.ظ پاسخ

  ممنون از اطلاعات خوبتون. پزشک همسر من پیشنهاد کرده آزمایش آمنیوسنتز بدن، خواستم بدونم این تست لازمه؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 مرداد, 1402 @ 9:29 ب.ظ پاسخ

   سلام آقای قاضی عزیز،
   آمنیوسنتز زمانی تجویز میشود که مورد مشکوکی در آزمایش غربالگری وجود داشته باشد. در واقع با این تست میتوان مشکلات مختلف را دقیق تر بررسی کرد. 🙏❤️
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 15 مرداد, 1402 @ 9:48 ق.ظ پاسخ

   سلام جناب قاضی،
   باید مدارک همسر شما توسط متخصص ژنتیک بررسی شود‌ تا پاسخ دقیقی خدمت شما ارائه شود.🙏❤️
   جهت اطلاعات بیشتر با آزمایشگاه تهران لب جهت مشاوره تلفنی ژنتیک تماس بگیرید.
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • نازی بحرینی, 13 مرداد, 1402 @ 10:05 ب.ظ پاسخ

  سلام خسته نباشید، آیا HPV هم در آزمایش خون بارداری نشان داده میشود؟ هزینه تست اش چقدره؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 15 مرداد, 1402 @ 9:52 ق.ظ پاسخ

   سلام نازی جان،
   خیر، در HPV در آزمایش خون مشخص نمیشود حتما باید از ترشحات بدن نمونه گرفته شود.🙏🌸
   هزینه تست اچ پی وی زنان 17814560 ریال است.
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • عرفان شاداب, 13 مرداد, 1402 @ 10:05 ب.ظ پاسخ

  سلام وقت بخیر، آزمایش غربالگری سوم هم جزء موارد ضروری به حساب میاد؟ هزینه غربالگری سوم چقدره؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 10:48 ق.ظ پاسخ

   سلام عرفان جان🙏، بله جزء موارد ضروری و مهم است.

   وبسایت معتبر What To Expect در ارتباط با زمان دقیق غربالگری سوم اینگونه بیان می‌کند:
   غربالگری سه ماهه سوم از هفته ۲۷ بارداری شروع می شود و تا زمان زایمان ادامه می یابد که ممکن است در هفته ۴۰ بارداری باشد. به عبارت دیگر، سه ماهه سوم شما از حدود هفته ۲۸ تا هفته ۴۰ یا ماه های ۷ تا ۹ بارداری طول می کشد. در کل، سه ماهه سوم حدود ۱۳ هفته طول می‌کشد که در این زمان می‌توان زیر نظر پزشک، غربالگری سوم بارداری را انجام داد.

   برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه آزمایش غربالگری به صفحه زیر مراجعه کنید:
   https://tehranlab.com/the-cost-of-screening-during-pregnancy/

   برای کسب اطلاعات بیشتر یا سوالات تخصصی تر از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید:
   ❤️(مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)❤️

 • مهدیه رازدار, 1 شهریور, 1402 @ 11:07 ق.ظ پاسخ

  سلام من قصد بارداری دارم ولی به دلیل مشکلات مالی، خیلی نگران قیمت تست های بارداری هستم. خواستم بدونم ازمایش غربالگری قیمتش چنده و اینکه امکان کم شدن هزینه ازمایش غربالگری با دفترچه روستایی وجود داره؟

  • روابط عمومی تهران لب, 1 شهریور, 1402 @ 11:55 ق.ظ پاسخ

   سلام مهدیه عزیزم ❤️
   پیشنهاد میکنیم سوالاتتون رو با بخش پذیرش تهران لب مطرح کنید تا کامل راهنماییتون کنند🌹
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • یاسمن براتی, 1 شهریور, 1402 @ 11:09 ق.ظ پاسخ

  به نظرم هزینه آزمایش غربالگری 1402 نسبت به سال پیش خیلی بیشتر شده، من البته بر اساس هزینه آزمایش غربالگری آزمایشگاه نیلو میگم، نمیدونم تو ازمایشگاه شما هزینه ازمایش غربالگری اول چقدره.
  ضمنا دوستان دیگه به نظرم وقتشونو توی صفحات هزینه آزمایش خون غربالگری اول نی نی سایت و کلا هزینه آزمایش غربالگری نی نی سایت تلف نکنن چون اطلاعات موثقی نسیبشون نمیشه

 • مهتاب پاکدل, 1 شهریور, 1402 @ 11:11 ق.ظ پاسخ

  سلام الان هزینه آزمایش غربالگری دوم با بیمه تامین اجتماعی چقدر شده؟
  تو هزینه آزمایش خون غربالگری دوم نی نی سایت ننوشته بود

  • روابط عمومی تهران لب, 1 شهریور, 1402 @ 11:52 ق.ظ پاسخ

   سلام مهتاب عزیزم 🌹
   هزینه آزمایش بسته به نوع بیمه شما متغیر هست،
   قیمت دقیق تست ها رو یا از این صفحه بررسی کنید یا با شماره های زیر تماس بگیرید:
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • احمد یداللهی, 1 شهریور, 1402 @ 11:12 ق.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید من کل صفحات هزینه آزمایش غربالگری دوم سال ۱۴۰۲ نی نی سایت رو چک کردم ولی متوجه نشدم تست بارداری با غربالگری فرق میکنه؟
  اگه فرق داره میشه بگید قیمت تست بارداری چنده؟ غربالگری چطور هزینه آزمایش غربالگری چقدره الان؟
  تو هزینه آزمایش غربالگری اول ۱۴۰۲ نی نی سایت نوشته بود بین 900 تا 1 میلیون درسته این مبلغ؟

  • روابط عمومی تهران لب, 1 شهریور, 1402 @ 11:52 ق.ظ پاسخ

   سلام احمد جان 🌹
   تست بارداری تعیین میکند که خانم ها باردار هستن یا خیر، درحالی که آزمایش غربالگری برای تعیین سلامت مادر و جنین هست.
   قیمت دقیق تست ها رو یا از این صفحه بررسی کنید یا با شماره های زیر تماس بگیرید:
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • حدیث مباشر, 1 شهریور, 1402 @ 11:19 ق.ظ پاسخ

  واقعا خدماتتون بی نظیره، من اسمتونو تو صفحه هزینه ازمایش غربالگری سه ماه اول نی نی سایت و همچنین هزینه آزمایش غربالگری دوم نی نی سایت گذاشتم و معرفی کردم واقعا عالی هستید 🌹🌹

  • روابط عمومی تهران لب, 1 شهریور, 1402 @ 11:50 ق.ظ پاسخ

   حدیث عزیزم سلام 🌹
   باعث افتخار ماست که مراجعه کنندگانی مثل شما داریم ❤️❤️
   خوشحالیم که از تهران لب راضی هستید🥰

 • آیسان نوربخت, 1 شهریور, 1402 @ 11:20 ق.ظ پاسخ

  سلام، این دوستان کجا سرچ میکنن من هرچقدر دنبال صفحه هزینه آزمایش غربالگری اول نی نی سایت میگردم هیچی پیدا نمیکنم چرا؟

  • روابط عمومی تهران لب, 1 شهریور, 1402 @ 11:48 ق.ظ پاسخ

   سلام آیسان جان 🌹
   قیمت دقیق تست رو یا از این صفحه بررسی کنید یا با شماره های زیر تماس بگیرید:
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • مسعود شجاعی, 1 شهریور, 1402 @ 11:22 ق.ظ پاسخ

  سلام من یه تستی رو شنیده بودم به اسم تست بارداری با یک قطره خون، خواستم بدونم شما هم انجام میدید؟ قیمت تست بارداری با یک قطره خون چقدره؟

  • روابط عمومی تهران لب, 1 شهریور, 1402 @ 11:48 ق.ظ پاسخ

   سلام مسعود جان 🌹
   بله آزمایش و تست بارداری در تهران لب انجام میشود، قیمت دقیق تست رو یا از این صفحه بررسی کنید یا با شماره های زیر تماس بگیرید:
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • لیلا مرامی, 1 شهریور, 1402 @ 11:23 ق.ظ پاسخ

  سلام، یه دستگاه هایی اومده به اسم بی بی چک دیجیتال، خواستم ببینم با توجه به اینکه قیمت تست بارداری دیجیتالی خیلی بالائه، چقدر میشه به نتایجش اعتماد کرد؟

  • روابط عمومی تهران لب, 1 شهریور, 1402 @ 11:46 ق.ظ پاسخ

   سلام لیلا جان 🌹
   مطمئن ترین راه اطلاع از بارداری، با استفاده از تست بارداری خون و بررسی هورمون HCG است.
   موفق باشید 🙏🌹

 • فرهاد معینی, 1 شهریور, 1402 @ 11:24 ق.ظ پاسخ

  سلام هزینه آزمایش غربالگری نوزاد هم بگید بی زحمت ممنون

  • روابط عمومی تهران لب, 1 شهریور, 1402 @ 11:45 ق.ظ پاسخ

   سلام فرهاد عزیز 🌹
   قیمت این آزمایش بستگی به فاکتورهایی دارد که در آزمایش شما لحاظ میشود.
   بهتره قیمت های دقیق رو از کارشناس های آزمایشگاه بپرسید تا کامل شما را راهنمایی کنند:
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • علی, 6 مهر, 1402 @ 1:14 ب.ظ پاسخ

  سلام و خسته نباشید…
  در حال حاظر هزینه غربالگری دوم بصورت کامل چقدر هستش؟؟
  ممنونم
  البته میدونم متناسب با هر آزمایش قیمت ها متغییر هستند.
  حدود قیمت رو میخواستم بدونم🙏🙏⚘

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 10 مهر, 1402 @ 8:49 ق.ظ پاسخ

   سلام علی عزیز،
   هزینه تست عربالگری دوم (quadruple marker): 15595310 ریال است که با افتخار در آزمایشگاه تهران لب درخدمت شما هستیم.🙏❤️
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

 • علی رضایی, 25 دی, 1402 @ 9:16 ب.ظ پاسخ

  سلام
  آزمایش MSAF برای چی هست ؟
  همسر بنده باردار هستش لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 6 بهمن, 1402 @ 1:22 ب.ظ پاسخ

   آزمون MSAF به معنای “Measurement of the Mean Sac Anterior Fluid” (اندازه‌گیری میانگین مایع قسمت جلویی ساک) است. این آزمون از جنین درون رحم مادر برای اندازه‌گیری مقدار مایع محافظ آمنیونی (AFI) – معروف به مایع آمنیونی – استفاده می‌شود.

   مایع آمنیونی یک ماده مخصوص است که درون کیسه آمنیونی (محافظ جنین) قرار دارد و نقش مهمی در پشتیبانی و تغذیه جنین دارد. در مواقعی، ممکن است کمیت این مایع در اطراف جنین نسبت به عرفا زیاد یا کمتر از حد معمول باشد که ممکن است مشکلاتی برای جنین یا بارداری ایجاد کند.

   آزمون MSAF که به عنوان یک بخش از سونوگرافی تشخیصی (ultrasound) انجام می‌شود، برای اندازه‌گیری دقیق غلظت مایع آمنیونی در اطراف جنین به کار می‌رود. این آزمون می‌تواند به پزشک معالج والی تغییرات مشکوک مایع آمنیونی را نشان دهد و در تصمیم‌گیری برای مراقبت از بارداری و ارزیابی سلامت جنین تأثیرگذار باشد.

   در هر صورت، همیشه بهتر است که اطمینان حاصل شود که هر گونه تفسیر یا نتیجه آزمون توسط یک پزشک متخصص و یا یک متخصص آزمایشگاه بالینی و ژنتیک، که دقیقاً با موضوع سوگیری آشنا است، انجام شود. اگر همسر شما آزمون MSAF را انجام داده است یا در نظر دارد آن را انجام دهد، بهتر است با یک پزشک معالج خود مشورت کنید تا توضیحات کاملی در مورد این آزمون و هر گونه تأثیری که ممکن است برای وضعیت بارداری داشته باشد، دریافت کنید.

   امیدوارم همسر شما و شما همیشه سلامت و خوب باشید و ما همیشه در خدمت شما هستیم برای سوالات بیشتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آزمایش