هزینه تست HPV در بهترین آزمایشگاه

این روزها در بسیاری از کلینیک ها و مطب ها زمزمه از رهاوردی است که کمتر کسی حتی یکبار هم به گوشش نرسیده و آن رهاورد زگیل تناسلی است. زگیل تناسلی در لیست جدید ترین و خطرناک ترین بیماری ها قطعا در رتبه بالایی قرار دارد و این روزها بسیاری را در چنگال خود گرفتار کرده است. بدین منظور بر آن شدیم که مقاله ای تحت این عنوان بنگاریم. امید است که در پایان این نوشته کسانی که در صدد آشنایی جدی با این بیماری هستند بتوانند آگاهی دقیقی کسب کنند و در زمان مناسب به  بهترین آزمایشگاه برای تست HPV مراجعه کنند، بسیاری کسان هستند که متاسفانه دچار چنین معظلی هستند اما ابتدای مسیر ابتلا، به جهت عدم آشنایی با این بیماری به امید اینکه به زودی بهبود می یابند از مراجعه به پزشک خودداری کردند و این منجر به این نتیجه شده است که اوضاع بدتر و حال بیمار وخیم تر گشته است.

 هزینه تستHPV

در خصوص قیمت و هزینه تست اچ پی وی باید خاطر نشان کرد قیمت دقیقی در دست نیست و صرفا می توان گفت جزء تست هایی است که هزینه آن زیاد است. اما با تمام مطالبی که گذشت احتمالا عزیزان به این مساله واقف گشته اند که چقدر عواقب سختی را در پی دارد. پس بهتر است برای سلامتی خودمان هم که شده است حداقل یک بار این هزینه را تقبل کنیم تا از خرج هایی که در صورت مبتلا شدن باید بپردازیم جلوگیری کنیم.

آشنایی ابتدایی با این یبماری می تواند به روشن شدن اذهان عمومی کمک کرده و فرهنگ این را بیابند که باید در همان ابتدای شروع هرنوع وضع غیر طبیعی در وضعیت جسمانی و روحی باید به پزشکان مربوطه مراجعه کنند و از حساس شدن موقعیت خود جلوگیری کنند. اما نکته ای را که در انتهای این بخش لازم به ذکر است، باید گفت این بیماری از طریق روابط جنسی ناسالم و  خطرناک منتقل می شود. در عصر مدرن با توجه به شیوع روابط جنسی پر خطر شاهد گسترش این بیماری هستیم.

زگیل تناسلی و علائم آن

این ویروس در بدن باعث می شود زایده هایی بر سطح پوست پدیدار شود. این زایدها یا تکی هستند یا مجموعه ای از اینها در کنار یکدیگر به وجود می آیند و تصویر بسیار ناخوشایندی را در ناحیه تناسلی ایجاد می کنند.  این بیماری جزء خطرناک ترین ها دسته بندی می شود. (در ادامه خواهیم گفت که چرا این خطرناک ترین را به حق می توان صفت این بیماری قرار داد.) بیماری ای که مخصوص اندام های تناسلی زن ها و مرد ها می باشد و در آن جا ظهور و بروز دارد.

 نکاتی ضروری در خصوص زگیل تناسلی:

زگیل های تناسلی صرفا در محل هایی رشد و درگیر می کنند که دارای رطوبت باشد. مثل دهان، آلت تناسلی و مقعد.

در اکثر مواقع زگیل های تناسلی بسیار کوچک هستند تا جایی که حتی با چشم قابل رویت نیستند و ما باید حتما از دستگاه های مخصوص و نیز در کلینیک ها و با کمک پزشک از ابتلا به آن آگاه شویم. به همین جهت لازم به توصیه است که حتی اگر علائم ظاهری آن را ندارید بهتر است یک بار برای معاینه دقیق و مشاوره در این زمینه به پزشکی متخصص رجوع کرده تا پیش از جدی شدن آن بتوان برایش کاری انجام داد .
این بیماری دارای انواع بسیاری است که حتی تا صد نوع متفاوت بر شمرده اند.
نکته بسیار مهم دقیق و مهم این است که همگان بعد از آلوده شدن به این ویروس لزوما زگیل تناسلی ندارند. عده ای هستد که این ویروس را در بدن خود دارند اما دچار زگیل نشدند. به همین جهت درگزینه قبلی گفتیم که برای تشخیص به پزشک مراجعه کرده تا پیش از آنکه به زگیل دچار شوید بتوانید روند درمانی را طی کرده و از مبتلا ساختن همسر و یا کسی که با او رابطه جنسی دارید جلوگیری کنید.
بانوانی که به این ویروس پر خطر مبتلا هستند در معرض خطر بسیار جدی می باشند و آن نکته این است که احتمال دارد دچار سرطان هایی در نواحی دهانه رحم و سرطان واژن شوند.
متاسفانه مهم ترین راهی که برای ابتلا به این بیماری وجود دارد، روابط جنسی است. و این خبر بد وجود دارد که حتی اگر کسی برای یکبار تجربه چنین رابطه ای را داشته است این خطر برایش وجو دارد که به آن مبتلا شده باشد.

دونوع ویروس اچ پی وی وجود دارد: دسته اول ویروس هایی هستند که سرطان زا هستند و نوع دوم زگیل تناسلی ایجاد می کند.
در آخر بگوییم که درمانی برای این ویروس هنوز وجود ندارد.

 

 آزمایش و تست ویروس اچ پی وی در آزمایشگاه

در سطور بالا بیان داشتیم که حداقل ۱۰۰ نوع از این ویروس تشخیص داده شده است. پس حتما یکی از مهم ترین نکات را در خصوص این آزمایش در نظر بگیرید که اگر در آزمایشگاهی تصمیم به تست این ویروس دارید اطمینان حاصل کنید همه موارد انواع این ویروس را مورد آزمایش قرار دهند.

 

زمان جوابدهی تست HPV

 

زمان جوابدهی به این آزمایش هم وابسته به آزمایشگاه و محلی است که در آن اقدام به آزمایش کرده اید.
نحوه انجام تست، شرایط قبل از انجام تست

فرایند پیچیده و سختی نیست. صرفا در مطب دکتر باید بر روی تختی دراز بکشید پزشک با استفاده از وسیله ای نمونه هایی را از بخش واژن جدا می کند. ( این کار درد ی ندارد).

بهتر است که در دوره عادت ماهیانه این کار آزمایش را انجام ندهید. ودیگر اینکه پیش از آنکه برای تست بروید روابط جنسی  نداشته باشید.

سخن آخر

در پایان باید نکته ای را تکرار کنیم که تکرار شدنش بسیار ارزشمند است از جهت آنکه از وقوع فاجعه ای جلوگیری خواهد کرد. آن نکته این است که همواره در فواصل زمانی معین به پزشکان متخصص رجوع کنید و تحت معاینات پزشکی قرار بگیرید تا در صورت مبتلا شدن به این ویروس به زودی بتوانید روند درمانی خود را آغاز کنید. در بسیاری موارد دیده شده است که همین بیماری توانسته موجب از هم پاشیده شدن زندگی های زناشویی شود و بسیاری ها دچار مشکلات روانی ناشی از معظلات بعدی این بیماری گشته اند. در اینجاست که عمق فاجعه به راحتی قابل درک است. و همین باعث می شود در این موضوع بسیار جدی برخوردکرد و پیگیر جلسات مشاوره و معاینه با پزشکان مجرب در این زمینه بود. امیدواریم در این سطوری که به این ویروس پرداختیم توانسته باشیم هشدار های لازم و نکات جدی را را گفته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *