ویروس hpv در مردان

ویروس hpv  اغلب در دهان، واژن، دهانه ی رحم، آلت تناسلی و یا حلق که از نواحی مرطوب بدن هستند وجود دارند. بنابراین زمانی که برای به آزمایشگاه خوب برای تست hpv مراجعه می کنید، اغلب از این نواحی نمونه برداری انجام می شود . جالب است بدانید راه انتقال ویروس hpv از طریق خون نیست و این ویروس وارد خون نمی شود. در ادامه درباره نحوه انجام تست hpv و راه های انتقال آن توضیح خواهیم داد.

 

ویروس hpv چیست؟

این ویروس پاپیلومای انسانی ایت که یکی از شایع ترین بیماری های مقاربتی است و در برخی موارد شامل علائمی است و اما گاهش اوقات بدون علامت و نشانه ای است. بسیاری از مردان و زنانی که در رابطه جنسی فعال هستند، ویروس hpv را در دوره ای از زندگی خود تجربه کرده اند.

علائم ویروس hpv در مردان چیست؟

ویروس hpv در بسیاری از مواقع منجربه درد و ناراحتی خاصی نمی شود اما این ویروس در مردان اغلب در اطراف مقعد، روی آلت تناسلی و یا کیسه ی بیضه ایجاد می شود.

همانطور که گفته شد این ویروس می تواند بدون علامت باشد و مدت ها در بدن فرد وجود داشته باشد، که در اکثر مواقع در این زمان این ویروس انتقال پیدا می کند. اگر افراد از علائم و نشانه های ویروس hpv در مردان و یا زنان مطلع باشند در مواقعی که این علامت را مشاهده کردند می توانند سریعتر برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنند و در این دوران به فرد دیگری نیز انتقال ندهند اما زمانی که هیچ اطلاعی از این ویروس و علائم آن نداشته باشند، فرآیند تشخیص و درمان دیرتر اتفاق خواهد افتاد.

 

نحوه انجام آزمایش HPV در زنان

از جمله علائم این ویروس مشاهده، برآمدگی، ضائده های گوشتی و یا تغییرات پوستی روی آلت تناسلی و اطراف آن است.

این ویروس می تواند در مردان به صورت زگیل تناسلی بروز یابد، این ویروس ممکن است باعث ایجاد زگیل شود اما نشانه ای سرطان نخواهد بود.

ویروس hpv در مردان

اغلب مردان حامل ویروس hpv هستند و اگر فرآیند تشخیص و درمان هر چه سریعتر روی آن ها انجام گیرد، می تواند زودتر چرخه انتقال قطع شود.
شیوع ویروس Hpv در مدران بیش از زنان است.
در مردان با افزایش سن، احتمال ابتلا به این ویروس افزایش می یابد.

 

نمونه برداری از مردان برای تست hpv

برای انجام تست Hpv لازم است از نواحی نمونه برداری انجام شود، اغلب نواحی هستند که این ویروس در آن ها رشد و گسترش می یابد، از جمله:

 •     مقعد و اطراف آن
 •     کیسه بیضه
 •     آلت تناسلی
 •     مایع منی
 •     ادرار
 •     ترشحات

و..

 

آمادگی قبل از انجام تست hpv در مردان

 •     توصیه می شود برای انجام آزمایش hpv، بیمار آلت تناسلی خود را نشوید.
 •     حداقل ۴۸ ساعت قبل تماس جنسی نداشته باشد.

 

ویروس hpv و زگیل تناسلی

ویروس Hpv انواع گوناگونی دارد، که برخی از آن ها منجربه زگیل تناسلی می شود و زمانی که بیمار درمان شده و از ویروس پاک می شود، ممکن است به نوع دیگری از این ویروس مبتلاشود. بابراین انجام تست به صورت مرتب و همینطور پیشگیری از ابلا به ویروس Hpv بسیار حائز اهمیت است.

 

هزینه تست hpv در مردان

برای اطلاع از آخرین هزینه های انجام تست  hpv در مردان ، باید به  آزمایشگاه برای تست hpv مراجعه نمایید و یا تماس بگیرید.

 

آزمایش پاپ اسمیر و تست hpv

با انجام تست پاپ اسمیر می توان تغییرات سلولی، سلول های سرطانی و.. را تشخیص داد.

نحوه انجام تست پاپ امسیر به این صورت است که قسمتی از دهانه رحم تراشیده شده و سپس به آزمایشگاه برای انجام تست ارسال شده و سپس تغییرات سلولی در این نمونه بررسی خواهد شد.

 

نحوه پیشگیری از ویروس hpv

 

 •     پرهیز از رابطه جنسی با افراد مختلف و محدود کردن شرکای جنسی
 •     از استفاده از روش های جلوگیری کننده مانند کاندوم، تا حدی می تواند محافظت کند اما قطعی نیست، زیرا این ویروس ممکن است در اطراف نواحی تناسلی باشد و به راحتی از طریق تماس پوست با پوست منتقل می شود.
 •     اما در هر صورت این موارد تاثیر بسزایی در کاهش خطر ابتلا به ویروس hpv را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *