سنجش رایگان ریسک سرطان ریه

سنجش ریسک سرطان ریه

سرطان ریه یکی از شایع ترین و مرگبارترین انواع سرطان است که هر ساله میلیون ها نفر را در سراسر جهان تهدید می کند. دانستن فاکتورهای خطر سرطان ریه به تشخیص زودهنگام سرطان ریه کمک میکند و میتواند احتمال موفقیت درمان را افزایش دهد. متاسفانه بسیاری از افراد از عوامل خطر سرطان ریه اطلاعی ندارند که باعث میشود این بیماری در مراحل پیشرفته شناسایی شود و درمان آن دشوار تر باشد. بنابراین، نیاز به روش هایی برای ارزیابی خطر سرطان ریه و تشخیص زودرس آن وجود دارد. تست آنلاین سرطان ریه یکی از این روش ها است که می تواند به شما کمک کند.

تست سرطان ریه آنلاین

تست اینترنتی سرطان ریه یک فرم ساده است که شامل چند سوال در مورد عوامل خطر سرطان ریه است. با پاسخ دادن به این سوالات، می توانید ریسک ابتلا به سرطان ریه در آینده را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که آیا نیاز به انجام آزمایش های بالینی بیشتری دارید یا خیر.

تست آنلاین سرطان ریه مزایای مختلفی دارد، از جمله:

    • راحتی و سرعت: شما می توانید تست را در هر زمان و مکانی که دسترسی به اینترنت دارید انجام دهید و نتیجه را به صورت آنی ببینید.
    • ارزان و قابل دسترس: شما نیازی به پرداخت هزینه ای برای تست ندارید و می توانید آن را به صورت رایگان از وب سایت های معتبر پزشکی دریافت کنید.
    • حفظ حریم خصوصی: شما می توانید تست را به صورت محرمانه انجام دهید و اطلاعات خود را با کسی به اشتراک نگذارید.

اما تست سرطان ریه اینترنتی نمی تواند تشخیص قطعی سرطان ریه را بدهد و فقط یک ابزار آماری است. برای اطمینان از سلامتی ریه های خود، بهتر است با پزشک خود مشورت نموده و از آزمایش های تشخیصی مانند سی تی اسکن یا بیوپسی استفاده کنید.

سنجش رایگان ریسک سرطان ریه

ریسک فاکتورهای سرطان ریه

عوامل سرطان ریه عواملی هستند که می توانند احتمال ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهند. شناخت این عوامل می تواند به شما کمک کند تا ریسک خود را کاهش دهید و برای پیشگیری و تشخیص زودهنگام اقدام کنید.

برخی از عوامل ریسک ابتلا به سرطان ریه عبارتند از:

* استعمال دخانیات

استعمال دخانیات از مهمترین فاکتورهای خطر سرطان ریه است و حدود 80 تا 90 درصد از موارد سرطان ریه در ایالات متحده را شامل می شود. دخانیات سلول های لایه داخلی ریه را آسیب می رساند و باعث رشد ناهنجار آنها می شود. خطر سرطان ریه با تعداد و مدت زمان سیگار کشیدن افزایش می یابد.

* قرار گرفتن در معرض دود دخانیات

از دیگر موارد ریسک فاکتورهای سرطان ریه است که می تواند خطر سرطان ریه را افزایش دهد. دود دخانیات دودی است که از سر سوزاننده سیگار یا سایر محصولات تنباکو یا دودی که توسط سیگاری دمیده می شود، می آید. این دود شامل بسیاری از مواد شیمیایی مضری است که در دودی که توسط سیگاری ها استنشاق می شود، وجود دارد. غیرسیگاری هایی که با سیگاری ها زندگی می کنند نیز میتوانند از تست سرطان ریه آنلاین استفاده کنند چرا که آنها 20 تا 30 درصد بیشتر خطر ابتلا به سرطان ریه را دارند.

* قرار گرفتن در معرض رادون

رادون یک گاز پرتوزا است که به طور طبیعی وجود دارد و می تواند به ریه ها نفوذ کند و آنها را آسیب برساند. رادون از تجزیه سنگ ها و خاک هایی که اورانیوم دارند، تولید می شود و می تواند از شکاف ها و درزها وارد خانه ها شود. اگر در معرض این عوامل قرار دارید، پیشنهاد میشود حتما از تست آنلاین سرطان ریه استفاده کنید.

* قرار گرفتن در معرض آزبست

از دیگر عوامل خطر سرطان ریه قرار گرفتن در معرض آزبست است که می تواند خطر سرطان ریه را افزایش دهد. آزبست یک ماده معدنی است که در صنایع مختلف مانند ساختمان سازی، تولید لوله و شیشه، و تعمیرات خودرو استفاده می شود. آزبست می تواند الیاف ریزی تولید کند که با استنشاق به ریه ها می رسند و التهاب و تغییرات ژنتیکی ایجاد می کنند.

* سابقه پرتودرمانی

پرتودرمانی قبلی ریه ها نیز می تواند عاملی برای ابتلا به سرطان ریه باشد. پرتودرمانی یک روش درمانی است که با استفاده از اشعه های پر انرژی، سلول های سرطانی را می کشد. اما این روش ممکن است به سلول های سالم نیز آسیب برساند و ریسک فاکتورهای سرطان ریه را در آینده افزایش دهد. این خطر بیشتر در افرادی است که پرتودرمانی ریه را در کنار مصرف دخانیات انجام داده اند. در صورت داشتن سابقه پرتودرمانی، تست سرطان ریه اینترنتی به شما پیشنهاد میشود.

* آلودگی هوا

آلودگی هوا هم یکی از عوامل سرطان ریه است. آلودگی هوا شامل مواد شیمیایی، گازها، ذرات ریز و زیستی است که می توانند به کیفیت هوا آسیب برسانند. این مواد می توانند با استنشاق به ریه ها برسند و التهاب، تحریک و تغییرات بافتی ایجاد کنند. آلودگی هوا می تواند از منابع طبیعی مانند آتشفشان ها یا از منابع انسانی مانند خودروها، کارخانه ها و سوخت های فسیلی باشد.

* سابقه سرطان

سابقه شخصی یا خانوادگی سرطان ریه نیز می تواند خطر سرطان ریه را افزایش دهد. این بدان معناست که اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان قبلا به سرطان ریه مبتلا شده باشید، احتمال ابتلا به سرطان ریه برای شما بیشتر است. این ممکن است به دلیل وجود ژن های موروثی یا شرایط محیطی مشترک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آزمایش