ثبت شکایات، انتقادات، پیشنهادات و تقدیر از آزمایشگاه تهران لب

روند رسیدگی به شکایت مراجعین

عملیات فرایند رسیدگی به شکایات مشتریان

مدیریت آزمایشگاه تهران لب ضمن تشکر فراوان و صمیمانه از شما به خاطر انتقال انتقادات و پیشنهادات خود و نکاتی که می‌تواند ما را در ارائه هرچه بهتر خدمات خود به شما و دیگران کمک کند؛ امیدوار است که تمام تلاش خود را برای جلب رضایت و اعتماد شما انجام دهد.

دریافت و اعلام وصول شکایت ثبت شده مراجعین

بعد از اینکه شما شکایات و انتقادات خود را از طریق فرم مربوطه به تهران لب ارسال کردید، گزارش اولیه شما به همراه یک کد شناسایی تیکتی در سیستم باشگاه مشتریان ثبت می‌شود.

پس از دریافت هر شکایت یا انتقاد توسط مسئول مربوطه، وصول آن سریعاً از طریق سیستم باشگاه مشتریان و یا شماره پیامکی اعلام می‌گردد.

اعلام وصول شکایت ثبت شده

مرحله ارزیابی اولیه محتوایی شکایت

پس از دریافت شکایت، مرحله ارزیابی اولیه محتوایی شکایت از نظر شدت، پیچیدگی و فوریت توسط کارشناس مربوطه برای اقدام انجام می شود.

ارزیابی اولیه شکایت

پاسخگویی به شکایات

پس از ارزیابی اولیه و بررسی دقیق شکایت، فرآیند اقدامات، پاسخ‌های اولیه لازم و زمان رفع مشکل به شما از طریق سیستم باشگاه مشتریان و یا شماره پیامکی 1650 اعلام می‌گردد و فرایندهای برطرف کردن مشکل و حتی عدم تکرار آن در آینده نیز شروع می گردد.

تمام گزارش های تصمیم های نهایی گرفته شده و اقدامات انجام شده به شاکی و همچنین کارکنان مربوطه ابلاغ می شود.

پاسخ به شکایات

اعلام مختومه شدن شکایات مشتریان

در صورت جلب رضایت شاکی با اقدامات انجام شده، شکایت در سیستم باشگاه مشتریان مختومه اعلام می‌گردد.

در غیر این صورت، شکایت باز می‌ماند و بایستی اقدامات نتیجه بخش بهتری را سیستم مدیریتی آزمایشگاه بررسی و انجام دهد تا رضایت شاکی را برآورده نماید.

مختومه‌ کردن شکایت

بهود و بازنگری مستمر رسیدگی به شکایات

بهبود فرآیند رسیدگی به شکایات شامل 5 بند اجرایی می‌باشد:

1. جمع‌آوری اطلاعات شکایات:
آزمایشگاه تهران لب کلیه شکایات را با حفظ حریم شخصی در سیستم باشگاه مشتریان ثبت می کند.

2. تحلیل و ارزیابی شکایات:
کلیه شکایات بعد از طبقه‌بندی، تحلیل و ارزیابی می شود و مشکلات تفکیک می گردد.

3. رضایت از فرآیند رسیدگی به شکایات:
نظرسنجی‌های مختلفی برای تعیین سطح رضایت شاکیان نسبت به فرآیندها انجام می گیرد.

4. پایش فرآیند رسیدگی به شکایات:
پایش مستمر روی فرآیندها و داده‌های جمع‌آوری‌شده براساس یک سری معیارهای قابل‌سنجش بطور منظم صورت می‌پذیرد.

5. بازنگری مدیریت و بهود مستمر فرآیند رسیدگی به شکایات:
مدیریت آزمایشگاه درباره اثربخشی سیستم و کارآیی فرآیند اطمینان حاصل می کند و برای بالا رفتن سطح رضایت‌مندی مشتریان افزایش، فرآیند اثربخشی و راندمان کل مجموعه آزمایشگاه بازنگری شده و تغییر در فرآیندها صورت می گیرد.

تهران لب، همیشه پاسخگوی مشتریان و مراجعین محترم است

روش های مختلف ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

figure52.png
figure51.png
figure50.png
figure49.png

فرم ثبت شکایات

با کمک فرم روبرو، می توانید شکایات و انتقادات خودتان را ثبت کرده تا کارشناسان تهران لب در اسرع وقت به مورد شما رسیدگی کنند.

1650 و 88709970-021

شما می توانید با شماره تهران لب، 1650 در استان تهران تماس و 88709970-021 برای دیگر استان‌ها بگیرید و پیشنهادات و انتقادات خود را با کارشناسان در میان بگذارید.

ایمیل سازمانی

ایمیل info@tehranlab.com توسط کارشناسان بصورت روزانه بررسی می شود و پاسخگوی شما مشتریان عزیز خواهد بود.

مراجعه حضوری

درصورتی که هیچکدام از موارد گفته شده مشکل شما را حل نکرد، بصورت حضوری به آزمایشگاه تهران لب، ابتدای پارک ساعی، مراجعه نمایید.

  فرم ثبت انتقادات و پیشنهادات

  تاریخ تولد

  figure51.png
  figure52.png
  figure50.png
  figure48.png

  شما می توانید با شماره تلفن تهران لب تماس بگیرید و پیشنهادات و انتقادات خود را با کارشناسان در میان بگذارید.

  پشتیبانی سراسری
  مراجعین و مشتریان
  (انتقاد، پیشنهاد و تقدیر)

  1650 برای استان تهران و 88709970-021 برای دیگر استان‌ها

  سوالاتی که در رابطه با رسیدگی به نظرات سازنده شما کمک می کند

  ضمن تشکر از شما به خاطر یادآوری نکاتی که می‌تواند آزمایشگاه را در ارائه هرچه بهتر خدمات خود به شما و دیگران یاری دهد، در بالا به روش های مختلف ثبت شکایت، انتقاد، پیشنهاد و تقدیر به طور کامل اشاره شده است.

  ضمن تقدیر و تشکر از خود شما، خرسندیم که اطمینان و نظر شما را جلب کردیم. شما می توانید پیام خود را از طریق فرم بالا، شماره 1650 برای استان تهران و 88709970-021 برای دیگر استان‌ها، ایمیل سازمانی و مراجعه حضوری به آزمایشگاه به مدیریت و کارکنان مجرب آزمایشگاه برسانید.

  مدیریت آزمایشگاه به شما اطمینان خاطر می دهد که حتما به پیشنهادات، انتقادات و شکایات شما رسیدگی خواهد شد و شما می توانید در صورت نیاز فوری به صورت حضوری به آزمایشگاه تشریف بیاورید و با مدیریت درخواست های خود را درمیان بگذارید.در شرایط ویژه که هیچ اقدامی از طرف آزمایشگاه انجام نشد (که حتما عملی برای جلب رضایت شما انجام خواهد گرفت)، می توانید موارد خود را از سامانه رسیدگی به درخواست های مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 190 به صورت کامل و ارایه مدارک لازم مطرح نمایید.

  چرا تهران لب

  ثبت شکایات، انتقادات، پیشنهادات و تقدیر از آزمایشگاه

  پیشنهاد و انتقاد از آزمایشگاه در کنار تقدیر از آزمایشگاه مهم ترین کمکی است که مراجعین و بیماران یک مرکز پزشکی به آن میکنند. انتقادات و شکایات از آزمایشگاه ها به ما کمک می کند تا بدانیم چطور میتوانیم در خدمات رسانی بهتر به مراجعین و بیماران عزیز تلاش کنیم تا بهترین سرویس در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد.

  آزمایشگاه، مرکز تشخیص بیماری و علائم آن است و در صورتی که اینکار به درستی انجام نشود میتواند به سلامت بیمار صدمات جبران ناپذیری وارد کند. برای چنین مواقعی، سامانه شکایت از آزمایشگاه در اختیار بیماران قرار گرفته است تا برای شکایت از آزمایشگاه خصوصی و دولتی از آن استفاده کنند.

  اگر نمیدانید برای تقدیر، انتقاد، پیشنهاد و برای شکایت از آزمایشگاه چه باید کرد؛ ادامه مقاله را مطالعه کنید.

   

  تقدیر از آزمایشگاه

  آزمایشگاه های تشخیصی و پزشکی اولین قدم برای درمان بیماری های گوناگون هستند. یک آزمایشگاه با استفاده از تجهیزات و متخصصینی که در اختیار دارد، تلاش میکند تا با انجام دقیق آزمایش های مختلف به بیماران و پزشکان در تشخیص بیماری ها و درمان امراض مختلف کمک کند.

  کارآمد بودن روند درمان و تجویز پزشکان کاملا تحت تاثیر عملکرد مناسب و دقت یک آزمایشگاه است و تقدیر از پرسنل آزمایشگاه کمک بزرگی به آنها در ادامه خدمات رسانی مناسب است.

  بهترین راه برای تجلیل از پرسنل آزمایشگاه ارتباط مستقیم با مدیریت آزمایشگاه و تشکر از کارکنان آنهاست.

  همچنین با تکمیل فرم پیشنهادات و پرکردن اطلاعات دقیق خود و درج متن تقدیر از پرسنل آزمایشگاه، مدیریت آزمایشگاه را از نظرات مثبت خود آگاه می کنید.

  پیشنهاد از آزمایشگاه

  یک آزمایشگاه حرفه ای تمام تلاش خود را به کار میگیرد تا بهترین و دقیق ترین خدمات و نتایج را در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار دهد. با این حال، در برخی مواقع ممکن است شرایط دقیقا مطابق با انتظارات و نیازهای یک بیمار نباشد.

  به این ترتیب آزمایشگاه ها تلاش میکنند تا با شنیدن پیشنهادات مراجعین درباره رویکرد و عملکرد مراکز و پرسنل، خدمات خود را طوری ارائه کنند که دقیقا مطابق نیازهای مراجعین باشد و کیفیت خدمات خود را بهبود ببخشند.

  انتقاد از آزمایشگاه

  انتقادات سازنده مهم ترین پله برای رشد و ترقی هر مرکز پزشکی و آزمایشگاهی است. در واقع این انتقادات و پیشنهادات شماست که به مدیران آزمایشگاه کمک میکند ضمن رعایت اصول و استانداردهای پزشکی و آزمایشگاهی، خدماتی ارائه کنیم که برای رفع نیازهای درمانی شما مفید باشند.

  انتقادات آزمایشگاه شامل چه چیزهایی میشود؟

  انتقادات شما میتواند هر نکته کوچک و بزرگی را شامل شود، برای مثال:

  • اگر از نحوه برخورد کارشناسان پذیرش رضایت نداشتید
  • اگر فکر میکنید کارشناسان بخش نمونه گیری به درستی کار خود را انجام نداده اند
  • اگر حس میکنید هزینه گرفته شده برای آزمایش شما بیش از حد مجاز است
  • اگر نکته ای درباره محیط و فضای آزمایشگاه دارید، یا نکته منفی در آن مشاهده کردید

  شکایت از آزمایشگاه

  شکایت از آزمایشگاه تشخیص طبی یکی از کارهایی است که به شما کمک میکند تا از خدمات رسانی آزمایشگاه های متخلف جلوگیری کنید. اگرچه آزمایشگاه های کشور همیشه دوبار در سال توسط بازرسین نظام پزشکی مورد بررسی و بازرسی قرار میگیرد، اما برخی از آزمایشگاه ها به اشکال مختلف ممکن است به شکل سهوا یا عمدا دچار تخلف و جرائم شوند.

  چه تخلفاتی در آزمایشگاه رخ میدهد؟

  ثبت شکایت از آزمایشگاه تشخیص طبی ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود، با این حال میتوانیم تخلفات این مراکز را به دو دسته تقسیم کنیم:

  1.      جرائم غیرعمدی

  تخلفات و اشتباهات آزمایشگاهی که نتیجه آنها مشکلاتی نظیر نقص عضو، عیوب جسمانی و روانی و… می شود جزء جرائم غیرعمدی به حساب می آیند و مرتکب آنها نه تنها ملزم به جبران خسارت و مسئولیت مدنی است، بلکه مستحق مجازات خواهد بود.

  2.    جرائم عمدی

  برخلاف تخلفات غیرعمدی که ممکن است به دلیل اشتباهات انسانی به وجود بیاید، برخی قوانین و مقررات آزمایشگاهی ممکن است منجر به بروز جرائم عمدی شود، که از جمله این موارد می توان به جعل عنوان، جعل نتیجه آزمایش، دریافت مبلغ اضافی، افشای اسرار مراجعین و… اشاره کرد.

  چگونه از آزمایشگاه شکایت کنیم

  نحوه شکایت از آزمایشگاه و گزارش موارد تخلف بسیار آسان است. درصورت مشاهده موارد فوق اول از طریق راه های ارتباطی مندرج کمک بگیرید و در صورت عدم رسیدگی به درخواست شما از طرف آزمایشگاه فورا با تلفن شکایت از آزمایشگاه با شماره 190 سامانه رسیدگی به شکایات مردمی مستقر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تماس گرفته و مورد را به مسئول مربوطه گزارش دهید. کارشناسان این مرکز به صورت شبانه روزی به شما نحوه شکایت از آزمایشگاه تشخیص طبی و سایر مراکز پزشکی را در اختیارتان خوهند گذاشت.

  12 نفر نظرات خود را با ما در مورد ثبت شکایات، انتقادات، پیشنهادات و تقدیر از آزمایشگاه تهران لب در میان گذاشته‌اند.
  • محمد پناهی, 12 مرداد, 1402 @ 11:12 ق.ظ پاسخ

   سلام، فرم رسیدگی به شکایات آزمایشگاه فکر میکنم مشکل داره

   • روابط عمومی تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 5:08 ب.ظ پاسخ

    سلام آقای پناهی عزیز، فرم انتقادات و پیشنهادات چک شد و مشکلی نداشت، در صورت لزوم میتوانید انتقاد خود را به بخش پذیرش شماره 1650 اعلام نمایید.

  • معصومه آقاخانی, 12 مرداد, 1402 @ 11:13 ق.ظ پاسخ

   سلام، آیا واقعا انتقادات و پیشنهادات آزمایشگاه بررسی میشوند؟

   • روابط عمومی تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 5:09 ب.ظ پاسخ

    سلام خانم آقاخانی عزیز، شک نکنید گوش شنوایی برای شنیدن شکایات و پیشنهادات آزمایشگاه داریم، موفق باشید.

  • نازنین رستگار, 12 مرداد, 1402 @ 11:13 ق.ظ پاسخ

   سلام یه انتقاد از آزمایشگاه اینکه خیلی آزمایشگاهتون شلوغ میشه گاها و جا برای نشستن نیست، ممنون میشیم اگر تعداد صندلی های آزمایشگاه رو بیشتر کنید

   • روابط عمومی تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 5:09 ب.ظ پاسخ

    سلام خانم رستگار عزیز، ممنون از پیشنهاد خوب شما، حتما پیشنهاد آزمایشگاه شما به بخش مربوطه ارجاع میشود

  • سامان پژوهش, 12 مرداد, 1402 @ 11:13 ق.ظ پاسخ

   شکایات پزشکان واقعا به نتیجه ای نمیرسد چه جرائم عمدی باشد چه غیرعمدی، حالا آزمایشگاه هارو نمیدونم چقدر بشه پیگیری کرد.

   • روابط عمومی تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 5:11 ب.ظ پاسخ

    سلام آقای پژوهش عزیز، شکایات آزمایشگاهی مستقیما به مراجع بالادست ارجاع شده و رسیدگی میشود، ممنون از کامنت ارزشمند شما

  • جواد هاشمی, 12 مرداد, 1402 @ 11:14 ق.ظ پاسخ

   من یکبار شکایت از آزمایشگاه تشخیص طبی داشتم نمیدونستم به کجا بگم، ممنون از اطلاعات خوبتون

   • روابط عمومی تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 5:09 ب.ظ پاسخ

    ممنون از کامنت ارزشمند شما، خوشحالیم که صفحه شکایات آزمایشگاه برای شما مفید بوده است.

  • نسترن شریفات, 19 مرداد, 1402 @ 8:00 ب.ظ پاسخ

   فرم ثبت شکایات مشکل داره و هیچ پاسخگویی هم نداریک و هربار تماس گرفتم برای جواب به جز دروغ جوابی نشنیدم و به شدت عملکرد ضعیفی دارین من نوبت دکترمو به خاطر عملکرد ضعیف شما از دست دادم و حتما حضوری برای شکایت میام

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 24 مرداد, 1402 @ 9:29 ق.ظ پاسخ

    سلام نسترن جان
    مدیریت مجموعه تهران لب بطور مستقیم پیگیری امور شما شدند.🙏🌹
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ثبت درخواست آزمایش