تبریک روز پزشک توسط مجموعه آزمایشگاه تهران لب

تبریک روز پزشک توسط مجموعه آزمایشگاه تهران لب

در ایران، روز پزشک در روز اول ماه شهریور با جشن و سراسر گرامی‌داشت و برنامه‌های مختلف جشنواره می‌گیرد. این تاریخ به عنوان تقدیر از تلاش‌های بوعلی سینا، پزشک و فیلسوف برجسته قرون وسطی برگزار می‌شود.

بوعلی سینا یا ابن‌سینا، که در غرب به نام آویسینا هم شناخته می‌شود، یکی از بزرگترین پزشکان تاریخ و همچنین یک فیلسوف برجسته بود. وی در قرن ۱۰ میلادی زندگی کرد و به دلیل دانش و فضیلت‌های خود به عنوان پدر علم پزشکی در جهان شناخته می‌شود.

بوعلی سینا طی دوره‌ای دستاوردهای بسیاری در زمینه پزشکی و درمانی داشت. او یکی از اولین پزشکانی بود که اصولی ساماندهی شده برای آناتومی ارائه کرد و تألیفات وی در این حوزه تا قرن ۱۷ پس از میلاد بسیار تأثیرگذار بود. او همچنین روش‌های مداوا و روند بیماری را توضیح می‌داد و به ارائه روش‌های تشخیصی و درمانی پرداخت. اثر اصلی او در این زمینه ، کتاب “قانون در پزشکی” یا “القانون فی الطب” بود که به طرز شگفت‌انگیزی تأثیرگذار بود و برای قرون بعد به نظم برابری در پزشکی شناسایی شد.

تبریک روز پزشک

مجموعه تهران لب ضمن عرض تبریک این روزگرامی به زحمت کشان عرصه سلامت، پزشکان عزیز، تقدیر و تشکر خود را با ارائه تخفیف ویژه به پزشکان عزیز ارائه میکند.

این روز به عنوان تقدیر از تلاش‌های پزشکان و ماموران سلامت در سراسر جهان است. این افراد حاکم بر علم پزشکی هستند و نقش بسزایی در مراقبت از سلامتی ما دارند.

روز پزشک در برخی کشورها به عنوان یک روز تعطیل نیز در نظر گرفته می‌شود تا به پزشکان و سایر کادر درمانی اجازه دهد برای گرامی‌داشت این روز و استراحت مناسبی داشته باشند.

روز پزشک
روز پزشک

در حالی که روز پزشک در سراسر دنیا جشن می‌گیرد، در برخی کشورها به شکل یک رویداد ملی با رویدادهای مختلف همراه است. ممکن است برنامه‌های فرهنگی، نشست‌های علمی و آموزشی، جشنواره‌ها و جوایز به پزشکان و سایر کادر درمانی اهدا گردد.

مهمترین مقصد از گرامیداشت روز پزشک، شناساندن ارزش کار پزشکان و سایر کارکنان سلامت است. آنها هر روز در خدمت به مردم هستند و درمان و مراقبت‌هایی را ارائه می‌دهند که به بهبود بهداشت جامعه کمک می‌کند.

در روز پزشک، ایرانیان به تلاش‌های بوعلی سینا و بهبود خدمات درمانی در سراسر کشور تبریک می‌گویند. این روز همچنین به یاد آوری و تقدیر از تمامی پزشکان و کارکنان سلامت در ایران است که خدمات حیاتی در حوزه بهداشت و درمان را ارائه می‌دهند.

برای درخواست هرگونه مشاوره، انجام آزمایش و ثبت درخواست تلفنی نمونه‌گیری (در آزمایشگاه، منزل، محل کار)
با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها
با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آزمایش