تاثیر اتوماسیون آزمایشگاهی بر مقابله جهانی علیه سرطان

تاثیر اتوماسیون آزمایشگاهی بر مقابله جهانی علیه سرطان

دکتر آخیم فون لئوپرشتینگ در سال 2019 مدیر شرکت Tecan سوئیس شد و تحت نظارت او در دوران پاندمی COVID-19، این آزمایشگاه توانست جایگاه خود را به عنوان یک شرکت جهانی راهبر در ارائه راهکارهای نوآورانه و ارتقاپذیر در مبرم ترین مشکلات حوزه مراقبت های بهداشتی و علوم زیستی  بدست آورد. این شرکت پس از موفقیت های بسیاری که با رشد اخیر خود بدست آورد، امروز تمرکز خود را روی تسریع کشف مبانی علمی معطوف کرده و در تلاش است تا مفاهیم و کشفیات فعلی دنیای پزشکی را به راه حل های کاربردی برای حل یکی دیگر از مشکلات بزرگ جهانی تغییر دهد: سرطان.

تاثیر اتوماسیون آزمایشگاهی بر مقابله جهانی علیه سرطان
تاثیر اتوماسیون آزمایشگاهی بر مقابله جهانی علیه سرطان

چه چیزی Tecan را به یک شریک قابل اعتماد در مقابله جهانی با سرطان تبدیل میکند؟

تیکان یک شرکت جهانی پیشرو در اتوماسیون آزمایشگاهی با بیش از 4 دهه فعالیت حرفه ای در این حوزه است. ما این امکان را برای مشتریانمان فراهم می کنیم تا به کشفیات اساسی خود جامه عمل بپوشانند تا از علوم اولیه گرفته تا پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های لاعلاج به شکل عملی مورد بررسی قرار می گیرند.

تحقیقات و کشفیات پزشکی برای درک بهتر نشانه ها و تشخیص بیماری در علوم انکولوژی از تست ها و آزمایش های پیچیده استفاده می کند. درک و کشف داده ها و اطلاعات بیش تر در حوزه هایی مثل ژنومیکس و پروتئومیکس به ما کمک می کند تا مکانیسم سرطان را بهتر درک کرده و از آن برای توسعه درمان های سریع تر و موثرتر استفاده کنیم. کشفیات و اطلاعات بیش تر درباره مکانیسم ها، مسیرها و نشانه های سرطان توانسته نقش قابل توجهی در پیشرفت روش های درمانی شخصی سازی شده یا درمان های متناسب با بیمار داشته باشد و به تشخیص زودهنگام بیماری وی کمک کند.

شرکت Tecan نوید رمزگشایی فراتر ژنوم ها و آسان سازی چالش ها و مشکلات کشف پروتئومیک های سرطانی بیش تر را می دهد. در این رقابت سرسختانه برای بهبود نتایج بیمار و رمزگشایی بهتر اطلاعات، تیکان به مشتریان خود امکان بهبود و ارتقاء کشفیات و تحقیقات خود را می دهد.

خدمات اتوماسیون سازی تیکان دستگاه ها و ابزار، بهترین پکیج های نرم افزاری برای استفاده و اتصال بهینه به سیستم ها، ماژول های مختلف قابل تنظیم، دانش کاربردی عمیق به همراه مدیریت تخصصی به همراه مشاوره حرفه ای، خدمات، مواد مصرفی و واکنشگرها را شامل می شود. هدف اصلی محصولات و خدماتی که توسط شرکت Tecan تولید می شود افزایش دقت، تکرارپذیری و سازگاری فرایندها و سازوکارهای آزمایشگاهی مشتریانمان است. توانایی و نقطه قوت اصلی این شرکت پشتیبانی همه جانبه از مصرف کنندگان است، از تحقیقات RUO، CLIA/LDT گرفته تا IVD و دستگاه های پزشکی که به ما امکان ارتقاء خدمات جدید و نوآورانه در حوزه مراقبت های بهداشتی از تحقیقات به سمت راهکارهای عملی درمانی را می دهد.

دلیل اهمیت اتوماسیون انکولوژی در بهبود مراقبت و خدمات رسانی به بیماران چیست؟

بسیاری از بیمارانی که در دنیا با بیماری سرطان مبارزه می کنند اطلاعی از وجود Tecan در فرایند درمانشان ندارند. این شرکت در همکاری با شرکاء و مشتریان از دو رکن اساسی پیروی می کند: تجارت علوم زیستی که تمرکز اصلی آن بر راهکارها و خدمات به مشتریان است و تجارت همکارانه که به شرکای ارائه دهنده تجهیزات آزمایشگاهی این امکان را می دهد تا با توسعه سیستم های پیشرفته، تولید لوازم و تجهیزات با کیفیت و خدمات تولیدی در بازار تجهیزات آزمایشگاهی موفق شوند. خدمات و راهکارهای تیکان با خودکارسازی و اتوماسیون فرایندها، سازوکارهای پیچیده شما را دقیق تر، ایمن تر و بهینه تر خواهد کرد و همچنین امکان ارتقاء سطح کیفی آنها را برای شما مهیا میکند.

گرایش های بازار که نقش تیکان در آینده علوم انکولوژی را شکل می دهند

امروزه تولید اطلاعات و داده ها در آزمایشگاه های پزشکی با سرعت بسیار بالایی صورت می گیرد، به شکلی که تا به حال در طول تاریخ بشر بی سابقه بوده است. بر اساس تحقیقات انجام شده و تخمین هایی که زده می شود، حجم دیتا و اطلاعاتی که امروزه در هر 6 ماه توسط آزمایشگاه های سراسر دنیا تولید می شوند، از کل اطلاعات تولید شده در تاریخ بشر بیش تر است.

با این حجم افزایش یافته از اطلاعات بالینی مهم در شناخت ژنتیک، سلامتی و بیماری های انسان، می توان انتظار داشت که ادامه این کشفیات در آینده ای نزدیک بتواند وضعیت سلامتی بشر را برای همیشه تغییر دهد. همین مسئله می تواند نقش شرکت تیکان در آینده علم اکنولوژی را تعریف کند.

روندها و گرایشات اصلی که نقش آینده تیکان را تضمین می کنند شامل:

 • افزایش جمعیت و میانگین سنی جامعه: با افزایش جمعیت و متوسط سنی جوامع، میزان تقاضا برای آزمایش های تشخیصی نیز افزایش می یابد. این مسئله در علم انکولوژی که تشخیص زود هنگام بیماری نقش کلیدی در سلامتی فرد را دارد بسیار مهم است.
 • توسعه پزشکی شخصی: پزشکی شخصی شامل متناسب سازی روند درمان بر اساس ژنتیک و ویژگی های بیولوژیکی هر فرد است. استفاده این روش در علوم انکولوژی برای تشخیص مسیر بیماری، مشخصه ها و تولید و کشف داروها بسیار گسترش یافته است.
 • توسعه هوش مصنوعی و ارتباطات: پیشرفت و توسعه هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، ارتباطات و پردازش اطلاعات برای آینده اتوماسیون آزمایشگاهی از ضرورت بالایی برخوردار هستند، از تست های اصلی تا خدمات فردی به بیماران. با استفاده از تکنولوژی می توان سرعت و دقت آزمایش ها و درمان را تا چندین برابر افزایش داد.
 • نشانگرهای بیولوژیکی تومورهای جامد و بیوپسی مایع: منظور از نشانگر مولکول ها و داده های ژنومی و پروتئومیک هستند که از آنها برای بهبود جلوگیری از بیماری، تشخیص های اولیه و نظارت بر درمان آن استفاده می شود.
 • افزایش سرمایه گذاری در بهبود زیرساخت های آزمایشگاهی: تقاضای رو به افزایشی که در حوزه آزمایش های تشخیصی، نظارت بر اجرای قوانین و استانداردها و اقتصاد مراقبت های بهداشتی وجود دارد امروزه به افزایش سرمایه گذاری در بهبود زیرساخت های آزمایشگاهی انجامیده است. این سرمایه گذاری ها برای همگام شدن با میزان تقاضای آزمایشات از سوی جامعه و اطمینان از نتایج دقیق و کاربردی ضروری هستند.

وجود این گرایشات و همه گیری آنها باعث شده تا روزانه آزمایش ها و تحقیقات گسترده تری انجام شوند. این یعنی نمونه های بیش تری باید بررسی شوند و اینکار نیازمند عملکرد بهتر، سریعتر و بهره وری بیشتر است. با این حال، این بهره وری باید با دقت و اطمینان پذیری همراه باشد و باعث کاهش استانداردهای پزشکی نشود.

همه این فاکتورها نشان می دهند که نیاز انسان به پیشرفت و گسترش تکنولوژی در اتوماسیون آزمایشگاهی رو به افزایش است و تیکان خود را به عنوان یک شرکت رهبر، پیشرو و خلاق در حمایت از مشتریان ثابت کرده است. تلاش و تمرکز تیکان بر این است که از پیشرو بودن خود برای مبارزه و مقابله جهانی علیه سرطان استفاده کند.

درباره شرکت تیکان

شرکت تیکان با قادرسازی مشتریان خود در بهبود سطح کیفیت سلامت جهانی در تمامی حوزه های علوم زیستی و بالینی سطح سلامتی و زندگی افراد را ارتقا می بخشد. تیکان یکی از اولین شرکت هایی است که تکنولوژی اتوماسیون آزمایشگاهی را ایجاد کرده است و همچنین به عنوان یک شرکت پیشرو تولید کننده تجهیزات اصلی (OEM) در دنیا شناخته می شود و تجهیزات و دستگاه های پزشکی و بالینی آن توسط همکاران این مجموعه به فروش می رسند.

شرکت Tecan در سال 1980 در کشور سوئیس تاسیس شد و امروزه با چندین و چند مراکز تحقیقاتی، تولید و توسعه در اروپا، آمریکای شمالی و آسیا تعداد کارمندان آن به بیش از 3,400 نفر می رسد و محصولات و خدمات آن در بیش از 70 کشور دنیا به فروش می رسند.

 

source (منابع):

https://www.insideprecisionmedicine.com/sponsored/how-laboratory-automation-leads-in-the-global-fight-against-cancer/

8 نفر نظرات خود را با ما در مورد تاثیر اتوماسیون آزمایشگاهی بر مقابله جهانی علیه سرطان در میان گذاشته‌اند.
 • صبا جمالنژاد, 1 تیر, 1402 @ 10:32 ب.ظ پاسخ

  پیشرفت های تکنولوژی برای حوزه آزمایشگاه، مثل همین اتوماسیون آزمایشگاهی واقعا خیلی میتونه به تسریع درمان و تشخیص بیماری ها کمک کنه،
  ممنون از مقاله مفیدتون

 • سهیل دهقان, 1 تیر, 1402 @ 10:46 ب.ظ پاسخ

  به نظرم با وجود هوش مصنوعی، اتوماسیون آزمایشگاهی قراره پیشرفت های خیلی زیادی تو حوزه پزشکی ایجاد کنه، واقعا هیجان انگیزه که هوش مصنوعی چه آینده ای میتونه برامون رقم بزنه 🤩

 • رویا جان پناه, 1 تیر, 1402 @ 10:48 ب.ظ پاسخ

  اتوماسیون آزمایشگاهی توی کشورهای دیگه مثل بریتانیا خیلی پیشرفت کرده، امیدوارم تو کشور ما هم به سرعت پیشرفت کنه

  • روابط عمومی تهران لب, 17 مرداد, 1402 @ 5:54 ب.ظ پاسخ

   سلام رویا عزیز
   ما هم امیدواریم شاهد این پیشرفت در کشورمون باشیم.
   ممنون که نظرتون رو به اشتراک گذاشتید 🙏🌹

 • متین عظیمی, 1 تیر, 1402 @ 10:51 ب.ظ پاسخ

  سلام و خسته نباشید، بسیار مقاله عالی و مفیدی بود، خواستم بدونم شما هم با شرکت OEM برای اتوماسیون آزمایشگاهی همکاری میکنید؟

  • روابط عمومی تهران لب, 17 مرداد, 1402 @ 5:54 ب.ظ پاسخ

   سلام متین عزیز
   بله همکاری هایی بین OEM و تهران لب به زودی انجام خواهد شد.
   ممنون از کامنت خوبتون 🙏🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آزمایش