سنجش رایگان ریسک سرطان سینه

سنجش ریسک سرطان سینه (پستان)

سرطان سینه یکی از شایع ترین انواع سرطان در زنان است که در اثر رشد غیرطبیعی و بی کنترل سلول های بافت پستان ایجاد می شود. درصورت عدم آگاهی از ریسک فاکتورهای سرطان سینه، این بیماری می تواند پیشرفت کند و به بافت های اطراف پستان، گره های لنفاوی و اندام های دیگر بدن فرد آسیب های جدی وارد کند. در عوض، شناخت فاکتورهای خطر سرطان سینه به و انجام تست سرطان سینه آنلاین به پیشگیری از این بیماری کمک میکند. به همین دلیل یک تست سرطان پستان آنلاین در این صفحه در اختیارتان قرار داده ایم که با ارزیابی عوامل خطر سرطان پستان در افراد، احتمال ابتلای آنها به این سرطان کشنده را بررسی میکند.

تست آنلاین سرطان سینه چیست؟

تست سرطان پستان اینترنتی یک روش جدید و نوآورانه است که با توجه به عوامل ریسک ابتلا به سرطان سینه و الگوریتم های پیشرفته، می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را بر اساس عوامل مختلف مانند سن، سابقه خانوادگی، سبک زندگی و غیره ارزیابی کند.

مزایای تست سرطان سینه اینترنتی

 تست آنلاین سرطان پستان دارای مزایایی مانند سرعت، دقت، امنیت و هزینه پایین است و می تواند  به عنوان یک راهنمای اولیه برای زنانی که مایل به بررسی ریسک ابتلا به سرطان پستان هستند، مفید باشد.

 البته، تست سرطان سینه آنلاین جایگزین معاینات پزشکی و تصویربرداری های تشخیصی نیست و فقط یک ابزار آماری و آگاهی بخش است.

سنجش رایگان ریسک سرطان سینه

ریسک فاکتورهای سرطان پستان

عوامل خطر سرطان سینه، عواملی هستند که می توانند احتمال ابتلا به این سرطان را افزایش دهند. برخی از این عوامل قابل کنترل هستند؛ همچنین میتوان برخی از عوامل سرطان سینه را با تغییر سبک زندگی و رفتارهای سالم را کاهش داد.

 اما برخی دیگر عوامل خطر سرطان سینه قابل کنترل نیستند و می توانند به عوامل ژنتیکی، هورمونی و فیزیولوژیکی مربوط باشند.

 در ادامه، به بررسی برخی از مهم ترین فاکتورهای خطر سرطان پستان خواهیم پرداخت.

  • سالخوردگی: سن یکی از مهم ترین ریسک فاکتورهای سرطان سینه است. احتمال ابتلا به این سرطان با افزایش سن بیشتر می شود. بیشتر موارد سرطان سینه در زنان بالای 60 سال یافت می شود. اما این سرطان می تواند در هر سنی رخ دهد.
  • عوامل ارثی: برخی از ژن های ارثی می توانند خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهند. این ژن ها معمولاً نقشی در تعمیر آسیب های DNA دارند. اگر این ژن ها جهش کنند، ممکن است سلول ها قادر به تعمیر خود نباشند و به سرطان تبدیل شوند. دو ژن شناخته شده که این خطر را افزایش می دهند، BRCA1 و BRCA2 هستند.
  • تراکم بالای سینه: تراکم سینه به نسبت بافت چربی به بافت رشته ای و غدد در سینه اشاره دارد. این نسبت می تواند با معاینه فیزیکی یا ماموگرافی مشخص شود. زنانی که سینه های تراکم بالایی دارند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند.
  • برخی تغییرات پستان: برخی از شرایط خوش خیم پستان می توانند باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه شوند.
  • نوشیدن زیاد الکل: مصرف زیاد الکل یکی از ریسک فاکتورهای قابل کنترل سرطان سینه است. الکل می تواند با افزایش سطح هورمون های مرتبط با سرطان مانند استروژن، تولید مواد سمی در بدن، کاهش تولید آنتی اکسیدان ها و ایجاد آسیب به DNA سلول ها، خطر سرطان سینه را افزایش دهد.
  • قرص های ضدبارداری: برخی از داروهای ضد بارداری خوراکی می توانند خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهند. این داروها می توانند با تغییر تعادل هورمون های زنانه، رشد سلول های سینه را تحریک کنند. این خطر بیشتر در زنانی است که از این داروها برای مدت طولانی استفاده کرده اند. اما این خطر پس از قطع مصرف داروها، کمتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آزمایش