تست DNA | آزمایش تشخیص هویت (تعیین هویت)

فرم ثبت سوالات مراجعین محترم از آزمایشگاه

شما می توانید برای گرفتن پاسخ سوالات دیگر خود، از طریق فرم ذیل و شماره تماس 1650 از آزمایشگاه تهران لب پیگیری نمایید.

 • figure14.png
 • figure38.png
 • figure43.png
 • figure44.png
 • figure45.png

تست DNA (آزمایش تشخیص هویت و تعیین هویت)

تست دی ان ای یکی از تست های ژنتیکی پزشکی برای تجزیه و تحلیل ژن های تشکیل دهنده انسان است. گرفتن تست دی ان ای می تواند به هدف تعیین هویت شخص، برای اثبات فرزند (تعیین ابوّت یا تست ‏Paternity)، بررسی سلامت فرد و فرزندان او انجام شود. همچنین آزمایش دی ان دی پزشکی قانونی یکی از کاربردهای این تست است که مشخص میکند آیا فردی در یک صحنه جرم حضور داشته است یا خیر. در پاسخ به اینکه تست دی ان ای برای چیست، باید گفت از آنجایی که تست DNA را میتوان روی نمونه های مختلف خون، مو و... انجام داد، میتوان از آن برای کارهای بسیاری استفاده کرد. برای مثال میتوان با بررسی نمونه های استخوان جسد، هویت او را مشخص کرد.

تست DNA (آزمایش تعیین هویت و تشخیص هویت)
banner1_shape.png
figure20

کاریوتایپ مایع آمنیوتیک در تست DNA

آزمایش کاریوتایپ مایع آمنیون (آمنیوسنتز)

در این آزمایش DNA می توان وجود هر دو نوع اختلالات کروموزومی (سیتوژنتیک) و ژنی (مولکولی) را مورد آزمایش قرار داد.

تریزومی های کروموزوم 21 (سندرم داون)، کروموزوم 13 (سندرم پاتو) و کروموزوم 18 (سندرم ادوارد) از شایع ترین اختلالات کروموزومی هستند که در این آزمایش بررسی می شوند.

پادکست صوتی همه چیز درباره تست DNA و آزمایش تشخیص هویت را گوش کنید

توجه داشته باشید که علی رغم اهمیت و کاربرد آزمایش DNA، استفاده از آنها میتواند محدودیت و ریسک هایی را نیز به همراه داشته باشد.
به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از انجام هر آزمایش دی ان ای، با مشاور ژنتیک درباره مشکل خود مشورت کنید.

در چه مواردی تست DNA انجام می‌شود؟

تست دی ان ای ابزاری قدرتمند برای پزشکان است که به آنها امکان بررسی دقیق ژنتیک افراد را می دهد.
در ادامه چند نمونه از شرایطی که افراد در آن از تست ژنتیک استفاده میکنند را بررسی میکنیم:

آزمایشات تشخیصی و پیشبینی

مواقعی که افراد علائمی از یک بیماری ژنتیکی یا سابقه خانوادگی از یک بیماری خاص مثل آلزایمر یا انواع سرطان را داشته باشند، با انجام تست DNA میتوانند تا حد بسیار زیادی وجود و ناقل بودن ژن بیماری را در بدن تشخیص و پیشبینی کنند.

تست DNA در بارداری

آزمایش دی ان ای بارداری و همچنین تست دی ان جنین میتواند سلامت مادر و جنین را بررسی کرده تا در صورت وجود هرگونه علائم مشکوک، اقدامات اصلاحی و درمانی یا در نهایت سقط انجام شود.

آزمایش تشخیص هویت خویشاوندی

برای تعیین هویت اثبات فرزند (آزمایشPaternity ‎) مثل پدر فرزندی (تشخیص پدر)، مادر فرزندی، خواهری، برادری، عموزادگی، خاله زادگی، تعیین هویت جنین از تست DNA استفاده می شود.

بررسی‌های جنایی و حقوقی

معمولا پلیس در تحقیقات جنایی، برای تعیین هویت مجرمین و ارتباط آن ها با جرم نمونه تست DNA در نمونه خون، بزاق، مایع منی، مو، ناخن و… برای تشخیص انجام می دهند.

تست فارماکوژنتیک

در مواقعی که افراد به بیماری خاصی دچار هستند و نیاز به دارو دارند، تست DNA کمک میکند تا بدانند بدنشان به داروهای مختلف چه واکنشی نشان میدهد و همچنین به چه دوزی از دارو نیاز دارند تا عارضه نداشته باشد.

تست DNA استخوان

از استخوان به عنوان منابع خوبی از دی ان ای، میتوان برای زمانی که راه دیگری برای نمونه‌گیری وجود ندارد مانند تعیین هویت جسد و آزمایش دی ان ای شهدای گمنام استفاده کرد.

DNA چیست؟

DNA یا دئوکسی ریبونوکلئیک اسید مولکولی است که اطلاعات ژنتیکی تمام موجودات زنده در آن وجود دارد و از چهار بخش آدنین (A)، تیمین (T)، گوانین (G) و سیتوزین (C) تشکیل شده که توالی آنها میتواند خصوصیات هر فرد شامل رنگ چشم، گروه خونی و بیماری ها را تعیین کند. در آزمایش دی ان ای (آزمایش DNA) یا تست DNA، اطلاعات زیادی درباره ژن ها که بخشی از DNA هستند به ما داده میشود.

همه ما در سلولهای خود 46 کروموزوم داریم که از DNA ساخته شده اند و ژن ها بخش کوچکی از دی ان ای می باشند. ما در هنگام تولد 23 کروموزوم از مادر و 23 کروموزوم از پدر ریافت میکنیم و بدن ما از اطلاعات آنها برای تولید پروتئین که ساختار بدن ما را شکل میدهد، استفاده میکند.

تست DNA با بررسی دقیق این ژن ها و کروموزوم ها، اطلاعات بسیار مهمی از جمله احتمال ابتلای افراد به بیماری های خانوادگی، تعیین هویت و اثبات رابطه پدر فرزندی، تعیین سلامت جنین و… را آشکار میکند.

انواع تست‌های DNA و آزمایشات ژنتیکی را بشناسید

بطور کلی واژه «آزمایش DNA» یا تست ژنتیک به فرآیندی اشاره دارد که میتواند اطلاعات مختلفی درباره ژن ها، کروموزوم ها و پروتئین های شما آشکار کند. اینها مولکول هایی هستند که ویژگی های فیزیکی و بیولوژیکی هر موجود زنده را مشخص میکنند، مثل گروه خونی و ابتلا به بیماری ها که اشاره کردیم.

در نتیجه:

 1. آزمایش دی ان ای ژنتیک به یک تست مشخص و واحد اشاره نمیکند.
 2. انواع مختلفی از آزمایشات ژنتیکی وجود دارد.
 3. هیچکدام از آنها به تنهایی نمیتواند هر 3 عامل پروتئین، ژن و کروموزوم را بررسی کند.
 4. اینکه چه تستی برای شما تجویز شود، تا حد زیادی به سابقه پزشکی، سابقه خانوادگی و نوع بیماریتان بستگی دارد.
 5. اینکه تست DNA چگونه انجام میشود بستگی به نوع و شرایط تست دارد.
 6. مشاور ژنتیک میتواند بهترین آزمایش را بسته به شرایط شما مشخص کند.
تست دی ان ای برای اثبات فرزند با استفاده از روش های مختلفی انجام میشود. برای مثال اگر قصد انجام آن را بعد از زایمان و بعد از تولد داشته باشید، می توان از طریق بند ناف برای آزمایش ژنتیک تشخیص هویت استفاده نمود.

آزمایش DNA برای اثبات فرزند چگونه است؟

اما از آنجایی که در بعضی موارد مثل فرزند نامشروع انتظار برای تولد و انجام آزمایش دی ان ای برای اثبات فرزند می تواند دشوار باشد، روش های دیگری نیز وجود دارند که تشخیص هویت قبل از تولد انجام شود. برای آگاهی از هزینه تست تشخیص پدر (هزینه آزمایش dna برای اثبات فرزند) با شماره 1650 تماس بگیرید.
برخی روش های تعیین هویت قبل از تولد و تست تشخیص پدر شامل موارد زیر می باشند:

تشخیص هویت فرزند با سل فری و CSV

متخصصین می توانند در هفته نهم و هفته های 10 تا 13 بارداری، از این تست ها که پیش تر به آنها اشاره کردیم برای آزمایش تشخیص هویت استفاده کنند. همچنین هزینه تست DNA جنین بسته به روش نمونه گیری متفاوت خواهد بود.

تست فرزندی پسری با بررسی کروموزوم Y

احتمالا بدانید که کروموزم های Y فقط در مردان وجود دارد و از طریق پدر به پسر منتقل خواهد شد. بنابراین می توان از این روش برای تست DNA تشخیص هویت نیز استفاده نمود. از این آزمایش دی ان ای برای اثبات نسب در کشور استفاده میشود و اکثر دادگاه ها نتایج این آزمایش ها را قبول می کنند. مدت زمان آزمایش تشخیص هویت تا حد زیادی بستگی به تعداد و کیفیت نمونه دارد و می تواند از 36 ساعت تا سه هفته زمان بر باشد.

آزمایش اثبات فرزند با آمینوسنتز

در آزمایش دی ان ای برای اثبات فرزند یا تست تشخیص پدر، می بایست هم از پدر و هم از فرزند نمونه گیری به عمل بیاید. معمولا این تست DNA با بزاق دهان پدر انجام شده و نمونه گیری از جنین نیز توسط آزمایش آمنیوسنتز و... انجام می شود.

آزمایش دی ان ای چیست، چه کاربردهایی دارد، آزمایش دی ان ای چگونه انجام میشود، برای تست DNA چه چیزهایی لازم است و برای چه اهدافی از آن استفاده میشود.

آشنایی با انواع کاربردهای تست DNA

بعد از بررسی انواع روش های گرفتن آزمایش DNA، در ادامه می پردازیم به اینکه آزمایش دی ان ای قبل از ازدواج و همچنین در بارداری چگونه است.

آزمایشگاه تهران لب به عنوان بهترین آزمایشگاه ژنتیک و پاتوبیولوژی تهران، امکان انجام ده‌ها تست ژنتیک شامل آزمایش تشخیص هویت، تست DNA و سایر تست‌های ژنتیکی را برای مراجعه کنندگان عزیز فراهم کرده است. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر نحوه انجام آزمایش ژنتیک مدنظر خود با شماره 1650 و 02188709970 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آزمایش خون دی ان ای قبل از ازدواج

آزمایش DNA قبل از ازدواج

آزمایش خون دی ان ای یکی از تست های رایج است که افراد قبل از ازدواج، در بین سایر تست هایی که در این زمان گرفته میشود، آن را درخواست می کنند. این تست خصوصا زمانی که ازدواج فامیلی انجام شده باشد، یا هردوی اشخاص به یک بیماری دچار باشند ضروری خواهد بود، تا مشخص شود که آیا بیماری فرزند آینده آنها را تحدید میکند یا خیر.

در این تست DNA میتوان بیماری های رایجی مثل تالاسمی را بررسی کرد. برای اینکار، بعد از تائید کم خونی افراد با آزمایش CBC، تست های مربوط به وجود ژن بیماری تالاسمی در خون آنها انجام میشود.

آزمایش ژنتیک در بارداری

انواع تست DNA بارداری در غربالگری

آزمایش غربالگری سه ماه اول، دوم و سوم می توانند تا حد نسبتا زیادی احتمال ابتلای جنین به اختلالات ژنتیکی شایع مثل سندروم داون را مشخص کنند.

توجه داشته باشید که این تست ها نمیتوانند به طور قطعی وجود بیماری را تائید را رد کنند، بلکه از آنها برای بررسی احتمال ابتلای فرزند به بیماری ژنتیکی استفاده میشود.

در آزمایشات غربالگری ژنتیکی از نمونه خون مادر و همچنین یافته های سونوگرافی استفاده میشود تا جنین را از لحاظ آنپوپلوئید بودن، نقص مغز و ستون فقرات (نقص لوله عصبی)، مشکلات قلبی و شکمی غربال کنند.

یکی از بخش های تست دی ان ای در بارداری شامل غربالگری 3 ماه اول است. این آزمایشات معمولا در هفته های 10 تا 13 بارداری انجام میشوند و در آنها از آزمایش خون زن باردار و معاینات سونوگرافی استفاده میشود. در آزمایش خون سطح غلظت پروتئین PAPP-A، پلاسمای خون و هورمون hCG اندازه گیری میشود. همچنین در معاینات سونوگرافی، میزان ضخامت پشت گردن جنین در هفته های 11 تا 12 بارداری اندازه گیری میشود. میزان غیرعادی ضخامت پشت گردن جنین، احتمال ابتلای جنین به تریزومی 21 را افزایش میدهد.

با مشکوک بودن تست دی ان ای در زمان بارداری و آزمایش های غربالگری، تست های تشخیصی به شما می گویند که جنین واقعا دچار اختلال خاصی هست یا خیر. این روش های آزمایشی معمولا تهاجمی هستند، مثل آزمایش آمنیوسنتز که به ورود به بدن با استفاده از یک سرنگ نازک نیاز دارد. این دسته از آزمایش دی ان ای در دوران بارداری شامل دو تست اصلی آمنیوسنتز و نمونه برداری پرزهای جفتی CSV می باشد. 

تست سل فری DNA

آزمایش سل فری (تست NIPT) در دوران غربالگری چیست؟ آزمایش دی ان ای آزاد، یک روش آزمایش خون DNA در بارداری می باشد. در واقع از هفته های اول بارداری میتوان قطعات دی ان ای نوزاد را در خون مادر مشاهده کرد. این تست دی ان ای جنین با استفاده از سلول های آزاد جنین در نمونه خون مادر گرفته می شود و با گذشت زمان، میزان دی ان ای جنین در خون مادر نیز افزایش می یابد.

نتیجه آزمایش سل فری

تست سل فری یا NIPT، نتایج قابل اعتمادی برای تشخیص اختلالات کروموزومی در شرایطی مثل وجود یک کپی اضافه از کروموزوم (تریزومی) ارائه میکند. هرکدام از این تریزومی ها میتوانند عامل یک سندروم باشند:

 • تریزومی 21: عامل سندرم داون
 • تریزومی 18: عامل سندروم ادوارد
 • تریزومی 13: عامل سندروم پاتو
تفسیر آزمایش سل فری دی ان ای

نتیجه آزمایش سل فری بین 5 تا 7 روز بعد آماده میشود. نوع جوابدهی این آزمایش بسته به هر آزمایشگاه متفاوت بوده و ممکن است بصورت مثبت/منفی یا پرخطر/کم خطر احتمال وجود ناهنجاری را مشخص کند.

 • ریسک پر خطر یا (High-risk): نتیجه پرخطر به معنای احتمال بالای اختلالات کروموزومی در جنین است. در صورت دریافت این نتیجه، آزمایشات آمنیوسنتر یا CSV و سونوگرافی تجویز میشود.
 • نتیجه کم خطر (Low-risk): با دریافت این نتیجه در تفسیر آزمایش سل فری، جنین به احتمال زیاد به اختلال کروموزومی مبتلا نیست، اما در سونوگرافی ممکن است مورد غیرطبیعی دیده شده باشد. جهت اطمینان، مشاوره ژنتیک پیشنهاد میشود.
 • نتیجه نیاز به آزمایش مجدد: در صورتی که نتیجه آزمایش No call باشد، یعنی DNA جنین در خون مادر کافی نبوده و نیاز به آزمایش مجدد می باشد.
تست DNA از زن حامله (CSV)

تست DNA از زن حامله (CSV)

تست ژنتیک با استفاده از آزمایش CSV (Chorionic Villus Sampling) نوعی از آزمایش های تشخیصی است. انجام تست DNA با سی اس وی با استفاده از نمونه برداری از پرزهای جفتی جنین انجام میشود تا مشکلاتی مانند تریزومی 18 و سندروم داون مشخص شوند.

برای انجام این آزمایش از 2 روش کلی استفاده می شود که شامل نمونه برداری از واژن و نمونه برداری از شکم است.

 • نمونه برداری از واژن:

در این روش از یک لوله باریک استفاده میشود که از طریق دهانه رحم وارد جفت میشود و نمونه گیری میکند. برای انجام این تست همزمان از سونوگرافی نیز استفاده میشود تا موقعیت جفت و جنین مشخص شود.

 • نمونه برداری از شکم:

در این روش از یک سوزن باریک و نسبتا بلند استفاده میشود تا از طریق شکم وارد جفت شده و نمونه برداری انجام بگیرد. در این روش نیز سونوگرافی به متخصص کمک میکند.

نحوه گرفتن آزمایش دی ان ای با استفاده از CSV معمولا توسط پزشک مشخص میشود.

تست DNA از جنین با آمنیوسنتز

تست DNA از جنین با آمنیوسنتز

آزمایش دی ان ای از جنین به روش آمنیوسنتز، با استفاده از نمونه گیری از مایع آمنیوتیک انجام می شود. از آنجایی که سلول های تشکیل دهنده مایع جفت و سلول های جنینی ساختار ژنتیکی مشابهی دارند، متخصصان تست دی ان ای (DNA test) میتوانند با نمونه گیری از محیط نوزاد یا همان مایع آمنیوتیک، آزمایش DNA از جنین را نیز انجام دهند. همچنین از این آزمایش دی ان ای برای تعیین جنسیت نیز استفاده میشود.

انجام این تست DNA در منزل نیز امکان پذیر است و در زمان کوتاهی انجام می شود. نحوه آزمایش دی ان ای آمنیوسنتز به این شکل است که پزشک یا متخصص با استفاده از یک سوزن بسیار نازک، مقدار کمی از مایع آمنیوتیک رحم را جمع آوری می کند. زمان تست DNA با آمنیوسنتز در هفته 15 ام و در غربالگری اول انجام میشود.

آزمایش DNA از جنین با کوردوسنتز

تست DNA از جنین با کوردوسنتز

این روش آزمایش دی ان ای با نام آزمایش خون از بند ناف نیز شناخته می شود. کوردوسنتز یک آزمایش تشخیصی است که به تعیین و تشخیص ناهنجاری در جنین از طریق بند ناف کمک می کند. با استفاده از آن میتوان اختلالات خونی، ژنتیکی و عفونی را مشخص کرده. همچنین در مواقعی میتوان از این آزمایش دی ان ای نوزاد برای دارو دادن به او از طریق بند ناف نیز استفاده کرد.

از این آزمایش معمولا در هفته هجدهم بارداری استفاده میشود، اگرچه استفاده از آن مانند گذشته رایج نیست چرا که روش های جایگزین مانند آمنیوسنتز ضمن آسیب کمتر به جنین، میتوانند اطلاعات یکسانی ارائه کنند. امروزه بیشتر زمانی از این تست استفاده میشود که تست های دیگر نتوانند اطلاعات کافی ارائه کنند.

 • ابتدا با استفاده از سونوگرافی، محل قرار گیری بند ناف مشخص میشود.
 • سپس یک سوزن نازک از طریق شکم و دیواره رحم، به بند ناف وارد میشود. 
 • با انجام نمونه گیری خون، نمونه به آزمایشگاه ارسال میشود. 
 • بعد از انجام آزمایش ممکن است بستری شوید و یا متخصص، استراحت در رخت خواب را پیشنهاد کند.
 • زمان انجام آزمایش دی ان ای کوردوسنتز معمولا بین هفته های 18 تا 23 است.

آزمایش دی ان ای Anti-dsDNA

تست آنتی DNA

آزمایش دی ان ای Anti-dsDNA به پزشکان در تشخیص بیماری های خود ایمنی کمک میکند. در واقع این تست با بررسی علائم بیماری های مثل لوپوس، سرعت و تاثیر درمان را افزایش میدهد. بیماری های خود ایمنی یکی از شدیدترین انواع بیماری هستند، خصوصا اگر به موقع تشخیص داده نشده و درمان نشوند، میتوانند تاثیرات گسترده ای در سلامت فردی و اجتماعی شما داشته باشد.


آزمایش Anti-dsDNA چند روز طول میکشد؟

تست Anti-dnDNA می تواند در کمتر از 24 ساعت بیماری را تشخیص دهد.

تهران لب علاوه بر امکان مشاهده نتایج تست DNA آنلاین و غیرحضوری، امکان مشاوره ژنتیک را برای مراجعه کنندگان خود فراهم کرده تا با استفاده از این سرویس، در صورت نیاز برای آغاز درمان اقدام کنید.

ثبت رایگان درخواست تست DNA در منزل

تست دی ان ای برای تشخیص نژاد (Ancestry DNA test) یکی از روش های آزمایش دی ان ای است که علاقه مندان به تاریخچه خانوادگی و تبارشناسی از آن استفاده میکنند تا ویژگی های خانوادگی خود که اغلب ناشناخته هستند را کشف کنند.

اطلاعات تکمیلی درباره تست DNA نژاد

برای بسیاری از افراد ممکن است این سوال به وجود بیاید که اجدادشان از کجا آمده اند؟

تست DNA نژاد یا آزمایش تبارشناسی درحال حاضر بهترین راه برای پاسخ به این سوال است؛ چرا که الگوهای خاصی از تنوع ژنتیکی پیشینیان که در هر فرد وجود دارد را با دقت بالایی بررسی می کند. اگرچه آزمایش DNA برای تشخیص نژاد در ایران (تست تبارشناسی ژنتیکی در ایران) یک روش جدید و نوین است، اما سابقه تست DNA ملیت در کشورهای دیگر به بیش از 30 سال میرسد.

آزمایش DNA برای تشخیص نژاد در ایران

تست DNA تبارشناسی اولین بار در سال 96 در کشورمان انجام شد و پس از آن شرکت های مختلف به تکمیل آن پرداخته اند. امروزه تست دی ان ای ملیت با اینکه از تکنولوژی های پیشرفته و از بزاق دهان برای نمونه گیری استفاده میکند و در دسترس عموم مردم قرار دارد، اما تست دی ان ای نژاد در ایران هنوز به اندازه سایر کشورها از محبوبیت بالایی برخوردار نمی باشد.

تست DNA برای تشخیص نژاد چه چیزی را مشخص میکند؟

آزمایش دی ان ای تبار شناسی بطور کلی می تواند 3 نوع اطلاعات ژنتیکی در اختیار شما قرار دهد:
• مسیر مهاجرتی مادری و پدری اجدادتان • ترکیب ملیتی • میزان شباهت به نئاندرتال ها

آزمایش دی ان ای نژاد: مسیر مهاجرتی اجداد
همانطور که می دانید، اجداد ما انسان ها در طول میلیون ها سال در زمین سفر کرده اند. آنها در نهایت در یک نقطه خاص ساکن شده اند و بعد از چندین نسل، ما دنباله رو آنها هستیم. تست DNA نژاد در ایران با بررسی دی ان ای میتوکندری و کروموزوم Y میتواند اطلاعات اجداد مادری و پدری ما را تحلیل کرده و تاریخ مسیر مهاجرتی آنها را بررسی نماید.

آزمایش دی ان ای برای تشخیص نژاد؛ ترکیب ملیتی در این مولفه میتوان مشخص کرد که:
• اجداد شما در چه سرزمین هایی زندگی کرده اند، • چه زمانی به این سرزمین ها مهاجرت کرده اند، • چه مدت زمانی در آنجا مانده اند و آیا با مردم آن سرزمین وصلت کرده اند یا خیر. برای اینکار، متخصصان در تست دی ان ای تشخیص نژاد، DNA شما با مردم ملیت های مختلف را مقایسه می کنند تا درصد ملیت شما بدست بیاید.

تست ژنتیک شجره نامه:
این آزمایش دی ان ای که در آزمایشگاه ژنتیک گرفته میشود، به شما کمک می کند تا اطلاعات خانوادگی خود را بهتر شناخته و به افرادی که می خواهند خاندان و نیاکان خود را بهتر بشناسند کمک میکند. بررسی شجره نامه خانوادگی همچنین در تشخیص انواع بیماری ها در شخص و خانواده او موثر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تست dna برای تشخیص نژاد و هزینه آزمایش dna برای اثبات نژاد در ایران میتوانید با شماره 1650 (در تهران) تماس بگیرید.

  درخواست آزمایش در محل

  تاریخ تولد

  قیمت آزمایش DNA، هزینه تست دی ان ای قبل از بارداری و حین بارداری
  (شامل تست های گسترده ای نظیر آزمایش تشخیص هویت و غربالگری) چقدر است؟

  هزینه آزمایش دی ان ای چقدر است؟

  در رابطه با اینکه آزمایش DNA چقدر هزینه دارد نمی توان قیمت ثابتی را مشخص کرد، به این دلیل که هر تست dna هزینه جداگانه ای دارد. برای مثال قیمت آزمایش دی ان ای جنین، با هزینه آزمایش ژنتیک تشخیص هویت و هزینه آزمایش DNA تعیین جنسیت متفاوت است. همچنین قیمت تست دی ان ای در ایران معمولا از شهری به شهر دیگر متغیر است. برای مثال قیمت تست dna در مشهد با قیمت تست dna در شیراز یکسان نیست. برای آگاهی از قیمت و هزینه آزمایش دی ان ای به لیست قیمت و تعرفه های آزمایش ها مراجعه کنید یا با شماره 1650 تماس بگیرید.

  سوالات متداول در مورد تست DNA

  سوالات متداول
  در مورد تست DNA

  پاسخ برخی از سوالات رایج مراجعه کنندگان آزمایش دی ان ای

  در اکثر آزمایش‌های dna معمولا همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر مثل کارت ملی و همچنین نسخه پزشکی کفایت می‌کند.

  جوابدهی آزمایش dna و تست تشخیص هویت، حدودا بین ۱۰ الی ۱۴ روز کاری انجام می‌شود.

  مجله نی نی سایت، یک وب سایت عمومی برای راهنمای بارداری و بچه داری است که والدین از آن برای یافتن پاسخ اولیه انواع سوالات پزشکی استفاده میکنند.

  در این مجله صفحات مختلفی مثل آزمایش DNA جنین نی نی سایت، آزمایش اسپرم نی نی سایت و هزینه آزمایش دی ان ای نی نی سایت، هزینه آزمایش dna برای اثبات فرزند نی نی سایت وجود دارد که اطلاعات خوبی به زنان باردار میدهند.
  تذکر: مطالب نی نی سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

  آزمایش تعیین هویت یا تعیین ابوّت، یک نوع آزمایش ژنتیک پدر فرزندی است؛ به این معنا که مشخص میکند آیا رابطه خونین بین جنین یا نوزاد و پدر ادعایی وجود دارد یا خیر.

  آزمایش DNA برای اثبات فرزند با نام آزمایش Paternity نیز شناخته میشود که در دنیا بسیار مورد تائید است. انجام این تست ژنتیک در آزمایشگاه تعیین هویت میتواند با دقت 99.9 درصد رابطه والد – فرزندی را تائید یا رد کند.

  انجام آزمایش تشخیص هویت (تعیین هویت) هم بعد از بارداری و هم در دوران بارداری یعنی قبل از تولد امکان پذیر است، که در این صورت به آن آزمایش تشخیص هویت جنین گفته میشود.

  آزمایش تعیین هویت جنین برای مشخص کردن نسبت مادر و فرزند نیز استفاده میشود که به آن آزمایش دی ان ای مادر یا maternity میگویند، اما این تست همانند آزمایش DNA پدر و فرزند رایج نیست چرا که رابطه خونی مادر و فرزند در اکثر مواقع مشخص است.

  تست میزان شکست دی ان ای اسپرم (Sperm DNA Fragmentation Analysis) روشی است که به زوجینی که قصد فرزندآوری دارند کمک میکند تا سلامت اسپرم مرد را بسنجند. تست DNA اسپرم روشی مطمئن برای سلامت اسپرم ها بوده و به جلوگیری از یک بارداری ناسالم کمک میکند.

  نحوه انجام آزمایش دی ان ای اسپرم به این گونه است که برای انجام این تست، بعد از نمونه گیری اسپرم، آنالیز نمونه انجام میشود. برای اینکار از رنگ فلوئورسانس یا غیر فلوئورسانس برای رنگ آمیزی نمونه و آنالیز آن استفاده میشود.

  در تفسیر آزمایش دی ان ای اسپرم:

  • قابلیت باروری عالی: میزان شکستگی اسپرم کمتر از 15 درصد باشد.
  • قابلیت باروری خوب: میزان شکستگی دی ان ای اسپرم بین 15 تا 30 درصد باشد.
  • قابلیت باروری کم: میزان شکستگی DNA اسپرم بیش از 30 درصد باشد.

  نوع دیگری از آزمایش دی ان ای شامل غربالگری جنین و نوزادی است که هنوز در رحم مادر قرار دارد. هدف از این تست DNA در ایران، تشخیص ناهنجاری های کروموزومی خاص است.

  در آزمایش DNA جنین، پزشک مستقیما به نمونه های داخل رحم که دی ان ای لازم برای تعیین هویت جنین، جنسیت و بیماری های او را دارا می باشد، دسترسی پیدا میکند.

  آزمایش سید بودن با تست DNA

  کلمه «سادات» به نوادگان پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص) از طریق نَسَب پدری مشترک با امام اول شیعیان اشاره دارد. با پیشرفت علم ژنتیک و آزمایش DNA، برای بسیاری از افراد این سوال مطرح میشود که آیا میتوان با استفاده از تست دی ان ای آزمایش سید بودن انجام داد؟

  تحقیقات محدودی درباره راه تشخیص سید بودن از طریق تست دی ان ای انجام شده است. دستاورد این تحقیقات نشان میدهد که با جمع آوری گروهی از سادات بصورت تصادفی و آنالیز DNA آنها از لحاظ کروموزوم Y، شاید بتوان الگوی خاص و واحدی از آنها را به دست آورد.

  طبق این تحقیق، با استفاده از آنالیز ژنتیکی میتوان مارکرهای مشترک بین خانواده سادات و نوادگان پیامبر را مشخص کرد.

  به علاوه، استفاده از آزمایش دی ان ای تبارشناسی نیز میتواند در این امر مفید باشد، چرا که این آزمایش میتواند مشخص کند که افراد ژن مشترک با اعراب دارند یا خیر.

  مدت زمان آزمایش دی ان ای شجره نامه چقدر است؟

  معمولا مدت زمان آزمایش دی ان ای شجره نامه کوتاه است و به برسی بخش های خاصی از DNA افراد می پردازد که از والدین و نیاکان به دست آمده اند. از این روش برای آزمایش سید بودن نیز می توان استفاده نمود.

  تست DNA برای اثبات سید بودن

  همین حالا فرایند ثبت درخواست و پذیرش تست DNA (در آزمایشگاه، محل کار و منزل) را شروع کنید

  آزمایش دی ان ای در خانه نیز انجام پذیر می باشد. جهت هماهنگی و اطلاع از هزینه آزمایش تشخیص هویت می توانید با شماره 1650 تماس حاصل نمایید. 1650 برای استان تهران و 88709970-021 برای دیگر استان‌ها

  ثبت رایگان درخواست آزمایش DNA

  پروتئین ها بخش مهم دیگری از ژنتیک را تشکیل میدهند و نقش بسیار کلیدی در فرایندهایی که در بدن انجام میشود ایفا میکنند. آزمایش هایی مثل تست بیوشیمی میتواند میزان این پروتئین ها را مشخص کند.

  معرفی انواع تست DNA با محوریت کروموزومی، ژنی و پروتئینی

  تست های ژنی یا ژنتیک مولکولی به آزمایش هایی گفته میشود که طول های کوتاهی از DNA که توسط خون یا سایر مایعات بدن به دست آمده اند را بررسی میکنند. در این آزمایشات، متخصصین به دنبال شناسایی تغییرات بزرگ هستند، مثل: • گم شدن یا اضافه بودن بخشی از ژن • تغییرات در رشته های DNA در این سری از تست ها میتوان بیماری هایی مثل فیبروز کیستیک را شناسایی نمود،

  در این تست ها به ویژگی های کروموزمی افراد میپردازیم و عواملی از جمله تعداد، آرایش و ساختار آنها را بررسی میکنیم. ناهنجاری هایی مثل وجود نداشتن بخشی از یک کروموزوم (نقص کرومزومی) یا برعکس، اضافه بودن یک قسمت، در این سری آزمایشات DNA تشخیص داده می شود. رایج ترین روش های آزمایش ژنتیک کروموزومی در این قسمت بحث شده است.

  تحلیل و آنالیز FISH

  تکنیک fish به عنوان شیوه تحلیل و آنالیز در تست DNA، بر روی بخش های خاص و جزئی تری از کروموزوم ها تمرکز می کند و می تواند بخش های بسیار کوچکی که گم شده یا اضافه هستند را تشخیص دهد. برای مثال بیماری دیستروفی عضلانی دوشن، یک نوع بیماری است که به دلیل وجود نداشتن ژن سازنده پروتئین دیستروفین بر روی کروموزوم ایکس به وجود می آید.

  تست Single variant targeted genetic

  تست ژنتیک هدفمند تک واریانت

  این آزمایش، جهش های خاص در ژن را بررسی می کند. جهش های ژنتیکی اشاره به اختلالاتی دارند که در ژن به وجود می آیند. برای مثال، یک واریانت خاص در ژن HBB باعث بیماری سلول داسی شکل میشود. از این تست DNA برای بررسی سابقه بیماری در اعضای یک خانواده استفاده میشود.

  تست های (Large – scale genetic testing) شامل دو نوع مختلف می باشند:

  آزمایشات ژنومی در مقیاس بزرگ

  1. توالی یابی اگزوم یا WES – شامل تمامی ژن هایی که در DNA وجود دارند و یا ژن هایی که به یک بیماری پزشکی مرتبط هستند.

  2. توالی یابی ژنوم یا WGS – نوعی از تست DNA که طیف گسترده ای از دی ان ای افراد را بررسی کرده و صرفا روی ژن و قسمت های کد کننده پروتئین تمرکز نمیکند. این تست های تعیین توالی که توسط پزشکان تجویز میشوند، معمولا برای افرادی که دارای سابقه پزشکی پیچیده ای دارند نوشته میشود.

  تست الکتروفورز DNA

  تست DNA بیوشیمی

  آزمایش بیوشیمی میتواند مقدار یا فعالیت پروتئین های کلیدی را بررسی کند. این تست میتواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد، چرا که این ژن ها هستند که کد های حاوی DNA برای ساخت پروتئین را حمل می کنند و میزان غیرعادی پروتئین ها میتوانند نشان از یک اختلال در ژن ها باشند.

  آزمایش Karyotyping

  آزمایش کاریوتایپینگ آزمایش کاریوتایپ، یک نوع تست DNA است که یک تصویر یا عکس کامل از تمام کروموزم های افراد را نشان میدهد. این تست میتواند هرگونه تغییر در تعداد کروموزوم ها را تشخیص دهد، مثل کروموزوم اضافه شماره 21 که باعث سندروم داون میشود. با استفاده از این تست دی ان ای میتوان کروموزوم کم یا اضافه (تریزومی و مونوزومی) را تشخیص داد. همچنین برخی از بیماری های ژنتیکی، با نوع خاصی از تغییرات کروموزومی مرتبط هستند و این تست میتواند برای شناسایی آنها استفاده شود. برای مثال سندروم ویلیامز که به دلیل از بین رفتن بخشی از کروموزوم شماره هفت به وجود می آید.

  آزمایش تشخیص هویت از طریق مو

  یکی از شیوه های انجام تست DNA و همچنین تعیین هویت با استفاده از موی سر یا بدن می باشد.

  • اگر چه، آزمایش دی ان ای از طریق مو کار ساده ای نیست و اکثر آزمایشگاه ها از تشخیص هویت با مو خودداری میکنند.
  • در صورت انجام، قیمت تست دی ان ای با استفاده از مو بالاتر خواهد بود.
  • آزمایش دی ان ای از مو تنها در حالتی پیشنهاد میشود که دسترسی به نوزاد وجود نداشته و نمیتوان از طریق بزاق یا نمونه خون این تست را انجام داد.
  • علتش این است که در آزمایش دی ان ای با موی سر، تنها از قسمت خاصی از مو میتوان دی ان ای دریافت کرد، که به اینکار استخراج دی ان ای یا DNA extraction گفته میشود.
  • همچنین به نقل از رسانه نمناک (namnak.com)، نمونه گیری از مو برای آزمایش دی ان ای اعتیاد نیز استفاده میشود. این تست دی ان ای برای اعتیاد میتواند از طریق نمونه مو، مصرف مواد مخدر را مشخص کند.
  تست تعیین هویت از طریق مو
  تعیین هویت با خون

  تشخیص هویت با خون

  برخلاف تست DNA مو که دشوار ترین روش نمونه گیری دی ان ای است، نمونه گیری از طریق خون بهترین راه برای دریافت دقیق ترین جواب آزمایش دی ان ای تعیین هویت است چرا گلبول های سفید خون سرشار از  دی ان ای هستند.

  همین امر باعث تسریع روند آزمایش شده و مدت زمان جواب و هزینه تست دی ان ای را کاهش میدهد.

  خون گیری برای تشخیص هویت چگونه انجام می شود؟

  • نمونه های خون را می توان با استفاده از یک سوزن کوچک از نوک انگشت دست والد یا پاشنه پا نوزاد بدست آورد.
  • از نمونه میتوان برای انواع تست ها نظیر غربالگری، آزمایش دی ان ای مادر و ازمایش دی ان ای بچه استفاده نمود.
  • از آنجایی که نمونه خون به مرور زمان ممکن است به ویروس ها و باکتری های مختلف آلوده شوند، باید آنها را در محل مناسب قرار داده و فرایند آزمایش را به سرعت روی آنها آغاز نمود.
  • به دلیل ساده تر بودن فرایند، هزینه ازمایش دی ان ای با خون برای تشخیص هویت کمتر است.

  انجام نمونه گیری با استفاده از بزاق دهان، یک روش جایگزین و جدید می باشد. این روش نمونه گیری مناسب کسانی است که به دلایل مختلف مثل ترس از خونگیری، مایل به انجام نمونه گیری از طریق خون نمی باشند.

  تست DNA با بزاق دهان

  انواع آزمایش دی ان ای با استفاده از بزاق دهان

  با توجه به وجود نمونه های ژنی در بزاق دهان، آزمایش های متعددی وجود دارد که می توان در آن از بزاق دهان برای نمونه گیری استفاده کرد. چند مورد از این آزمایشات شامل:

  به علاوه باید اشاره کرد رایج ترین گروه هایی که برای نمونه گیری از آنها از بزاق دهان استفاده میشود کودکان هستند. در مواقعی که والدین اجازه خون گیری از پاشنه پای کودک را ندهند، این روش استفاده میشود. همچنین این روش در کشورهای آمریکا و انگلستان استفاده گسترده ای دارد.

  تست DNA با بزاق دهان

  تست DNA تعیین جنسیت

  آزمایش تعیین جنسیت جنین شامل موارد زیر میباشند:

  • تست آمنیوسنتز: آمنیوسنتز یک روش تهاجمی است که شامل نمونه گیری از مایع آمنیوتیک از طریق رحم یا شکم است. این تست دقیق ترین آزمایش DNA تعیین جنسیت است.
  • آزمایش CSV: تست نمونه برداری از پرزهای کوریونی نیز از جمله تست هایی است که با استفاده از نتایج آن میتوان تعیین جنسیت نیز انجام نمود.
  • آزمایش NIPT: کم خطرترین روش برای تشخیص جنسیت جنین است که با بررسی دی ان ای جنین در خون مادر انجام میشود. در این روش رایج، اگر کروموزوم Y در نمونه خون مادر یافت شود، به احتمال بسیار زیاد جنین پسر است.

  جدول زیر اطلاعات جامعی درباره انواع تست DNA تعیین جنسیت به شما میدهد:

  نام آزمایش

  تهاجمی/غیر تهاجمی

  احتمال نتیجه کاذب

  میزان دقت

  آمنیوسنتز

  تهاجمی

  0

  99%<

  CSV

  تهاجمی

  0

  99%<

  NIPT

  غیر  تهاجمی

  <0.03

  99%<

  نظرات بیماران

  نظرات بیماران درباره ما

  کیت تست دی ان ای

  کیت تست DNA چیست؟

  کیت تست دی ان ای محصولات جدیدی هستند که به تست دی ان ای خانگی نیز شناخته می شوند. با خرید و تهیه این کیت ها از مراکز معتبر ارائه دهنده، می توانید نمونه دی ان ای خود را در آن قرار داده و برای آزمایش به آزمایشگاه ارسال کنید. تهیه این محصولات همچنین به افرادی که نمیدانند تست DNA چگونه انجام میشود، در انجام آزمایش راحت تر کمک میکند.

  این کیت ها انواع مختلفی را شامل می شوند:

  ·       کیت تشخیص هویت

  این کیت برای انجام آزمایش تشخیص هویت استفاده میشود و با استفاده از آن، تعیین هویت و رابطه نسبی با والدین یا اعضای خانواده مشخص می شود. علاوه بر تهران، امکان تهیه این کیت برای تست DNA در سایر کلان شهرها مثل اصفهان و مشهد و… نیز وجود دارد.

  شما عزیزان همچنین میتوانید بجای مراجعه حضوری به آزمایشگاه برای تست تعیین هویت، از طریق صفحه آزمایش در منزل این تست را در منزل خود انجام دهید. توجه داشته باشید که این سرویس باعث افزایش هزینه آزمایش تشخیص هویت نمیشود.

  ·       کیت تست تبارشناسی

  با خرید کیت تست دی ان ای تبارشناسی، به شما در شناخت سابقه خانوادگی و اجدادی خود کمک میکند. هرکدام از این کیت ها برای انجام آزمایش خاصی طراحی شده اند و میتوانند جایگزین نمونه گیری و مراجعه حضوری به آزمایشگاه باشند.

  35000+

  تست DNA انجام شده

  100%

  دقت در نتایج تشخیص هویت

  1250+

  پزشکان ژنتیک همکار

  100%

  رضایت مردم از عملکرد

  فرم ثبت سوالات مراجعین محترم از آزمایشگاه درباره تست DNA

  شما می توانید، پاسخ سوالات دیگر خود درباره تست دی ان ای را، از طریق فرم ذیل و یا شماره تماس 1650 از آزمایشگاه تهران لب پیگیری نمایید.

  امتیازدهی به خدمات تست DNA

  امتیاز دهی به خدمات تست DNA

  تست DNA یکی از جالب‌ترین و حیاتی‌ترین جنبه‌های علم ژنتیک و آزمایشگاهی هست. یک آزمایشگاه ژنتیک معمولا خدمات متنوعی ارائه میده که شامل تست‌های DNA میشه.

  این تست‌ها خیلی معمولا برای امور مختلفی استفاده میشن، از جمله تعیین تاریخچه سلامتی، تشخیص بیماری‌های ژنتیکی، یا حتی شناسایی هویت. ولی یکم فراتر از این موارد هستن و بیاین یکم به تفصیل توضیح بدم.

  1. تشخیص بیماری‌های ژنتیکی:
  – تست های DNA برای تشخیص بیماری های ژنتیکی مثل بیماری های هموفیلیا، دیابت و بیماری های کلیوی بسیار مفید هستن. این تست ها اغلب با استفاده از تکنیک هایی مانند PCR (Polymerase Chain Reaction) یا میکروارای میکروآرای آرای استفاده می‌شن.

  2. تعیین نسبت و شناسایی هویت:
  – از DNA برای تعیین نسبت و شناسایی افراد استفاده میشه. این عمل به عنوان “تحلیل DNA مدرک” (DNA Profiling) شناخته میشه و برای مواردی مانند جرم و قانون استفاده میشه.

  3. بررسی ژنتیکی پیش از ازدواج:
  – از زوج هایی که قصد دارن ازدواج کنند، ممکنه بخوان بررسی کنن که آیا هر دو فرد بر طبق ژنتیک خودشون برای بیماری‌های قابل انتقال ژنتیکی حاملگی دارن یا نه.

  4. تحقیقات علمی:
  – در زمینه های مختلف از جمله زیست شناسی تکاملی، زیست شناسی مولکولی و همچنین زیست فناوری، تحقیقات بسیاری با استفاده از تست‌های DNA انجام میشه.

  * روش‌های استفاده از تست‌های DNA

  همچنین، روش‌های مختلفی برای تست DNA وجود دارن، از جمله:

  – توالی‌گرای پلیمراز (PCR): یک روش کاربردی برای افزایش تعداد نسخه‌های خاصی از DNA به طور موقت.
  – الکتروفورز ژل agarose: یک اسلحه است که برای جدا کردن قطعات مختلف DNA، RNA و پروتئین‌ها استفاده می‌شود.
  – توالی‌گری DNA: یک فناوری جدید که امکان توالی‌گرایی سریع و دقیق DNA را فراهم می‌کند.

  * استفاده از داده‌های تست DNA

  اطلاعات به دست آمده از تست‌های DNA باید با دقت و حفظ حریم خصوصی انجام بشه. قبل از انجام هرگونه تست، افراد باید به طور کامل آگاه شن و اطمنیت خودشون رو داشته باشن.

  Sending
  User Review
  4 (4 votes)
  127 نفر نظرات خود را با ما در مورد تست DNA | آزمایش تشخیص هویت (تعیین هویت) در میان گذاشته‌اند.
  • یکتا آسایش, 26 تیر, 1402 @ 11:05 ق.ظ پاسخ

   سلام وقتتون بخیر، یه سوال خواستم بدونم هزینه آزمایش دی ان ای برای تعیین جنسیت چقدره؟ من یکبار آزماش DNA برای اثبات فرزند در اصفهان دادم به نظرم قیمتش واقعا زیاد بود!

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 28 تیر, 1402 @ 8:20 ق.ظ پاسخ

    سلام یکتا جان،
    هزینه آزمایش ها در آزمایشگاه تهران لب به شرح زیر است: 🌹🌸
    هزینه آزمایش تعیین جنسیت (PGTMB) در آزمایشگاه تهران لب ۱۴۸۹۵۰۰۰ ریال
    هزینه آزمایش تعیین هویت (Paternity) در آزمایشگاه تهران لب ۲۲۱۶۸۴۵۰ریال
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • احمد دریاکناری, 26 تیر, 1402 @ 11:07 ق.ظ پاسخ

   سلام و خسته نباشید، ببخشید رابطه فامیل های درجه دو مثل پسر عمه و پسر عمو، دختر خاله و پسر خاله هم توی آزمایش دی ان ای مشخص میشه؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:08 ق.ظ پاسخ

    سلام احمد جان،
    بله اما نه به طور دقیق، اما کیت هایی جهت انجام این موارد وجود دارد. 🙏🌹
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

    • بهروز, 22 مرداد, 1402 @ 2:01 ق.ظ پاسخ

     آیا تشخیص صاحب مایع منی خشک شده برروی پارچه ک تقریبا ۲هفته از زمان آن گذشته است از طریق پزشکی قانونی امکان پذیر است؟

     • مدیریت وبسایت تهران لب, 4 شهریور, 1402 @ 10:02 ق.ظ پاسخ

      سلام بهروز جان،
      حتما باید از طریق مراجع قانونی اقدام به این آزمایش کنید و پیگیر موضوع باشید. 🙏🌸
      (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • معصومه قاسمی, 26 تیر, 1402 @ 11:13 ق.ظ پاسخ

   سلام اخیرا یه خانومی از گرگان مدعی شدن که صیغه همسر من بودن و ازشون باردارن، خواستم بدونم میشه آزمایش DNA گرگان انجام داد بدون اینکه خود همسرم حضور داشته باشه؟ اگر یک مرکز مناسب برای آزمایش دی ان ای گرگان هم معرفی کنید ممنون میشم

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:11 ق.ظ پاسخ

    سلام معصومه جان،
    حتما باید از طریق مراجع قانونی اقدام به این آزمایش کنید و پیگیر موضوع باشید. 🙏🌸
    از خانم باردار نمونه آمنیوتیک بعد از هفته ۱۴ گرفته خواهد شد و به تهران ارسال می شود.
    سپس با DNA همسر شما امکان بررسی در تهران وجود دارد‌.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • مهدی محمدی, 26 تیر, 1402 @ 11:26 ق.ظ پاسخ

   سلام وقتتون بخیر من پسری دارم که مشکل حرکتی داره و نمیتونه تا آزمایشگاه بیاد، ساکن کرج هستیم خواستم بدونم تست دی ان ای در کرج انجام میدید؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 28 تیر, 1402 @ 8:21 ق.ظ پاسخ

    سلام مهدی جان،
    بله آزمایش تعیین هویت در کرج توسط نمونه گیر های آزمایشگاه انجام میشود. 🌸🙏
    شما می توانید با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها، با تهران لب تماس بگیرید و درخواست آزمایش در منزل تهران را ثبت کنید.

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:12 ق.ظ پاسخ

    سلام مهدی جان،
    بله امکان نمونه گیری در کرج وجود دارد.🙏😍
    شما می توانید با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها، با تهران لب تماس بگیرید و درخواست آزمایش در منزل تهران را ثبت کنید.

  • کتایون باغبان, 26 تیر, 1402 @ 11:29 ق.ظ پاسخ

   به نظرم مراکز آزمایش دی ان ای شیراز خیلی پیشرفته و مجهز هستن، یکبار که تست DNA در شیراز دادم جوابش تقریبا 2 روزه آماده شد!

   • روابط عمومی تهران لب, 23 مرداد, 1402 @ 4:33 ب.ظ پاسخ

    سلام کتایون جان
    ممنون که تجربه خودتون از تست دی ان ای شیراز رو به اشتراک گذاشتید🙏🌹

  • آرمین عباسی, 26 تیر, 1402 @ 11:32 ق.ظ پاسخ

   سلام وقت بخیر، ببخشید من یکبار خوندم با استفاده از نواحی ژنتیکی به نام STR میشه رابطه برادر و خواهر ناتنی رو هم مشخص کرد، درسته؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 11:55 ق.ظ پاسخ

    سلام آرمین جان،

    بله، صحبت شما در مورد نواحی متناوب تک تک نوکلئوتیدها (Short Tandem Repeats یا STR) صحیح است. STRها بخش‌هایی از DNA هستند که حاوی تکرارهای کوتاهی از توالی های نوکلئوتیدی هستند.

    استفاده از STRها در ژنتیک انسانی معمولاً برای شناسایی افراد و بررسی روابط خواهر و برادر ناتنی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، با بررسی STRها و مقایسه آنها بین دو نفر، می‌توان شباهت‌ها و تفاوت‌های ژنتیکی آنها را بررسی کرد.

    همانطور که ممکن است بدانید، در یک جفت کروموزومی، یک کروموزوم از پدر و یکی دیگر از مادر به فرزند منتقل می‌شود. با توجه به این ویژگی، برای بررسی روابط خواهر و برادر ناتنی، می‌توان به استفاده از STRهای مشترک بین آنها پرداخت. هرچه تعداد STRهای مشترک بین دو نفر بیشتر باشد، احتمال بالاتری وجود دارد که آنها خواهر و برادر ناتنی باشند.

    با این حال، لازم به ذکر است که استفاده از STRها برای تعیین روابط خواهر و برادر ناتنی تنها یکی از روش‌های موجود در مطالعات ژنتیکی است و برای تایید دقیق روابط خواهر و برادر نیاز به بررسی بیشتری از نمونه‌های ژنتیکی و استفاده از روش‌های دیگر مانند توالی‌نگاری DNA هم داریم.

    منبع:
    – Genetics Home Reference: Short tandem repeat

    برای کسب اطلاعات بیشتر یا سوالات تخصصی تر از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید:
    ❤️(مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)❤️

  • محدثه روستایی, 26 تیر, 1402 @ 11:33 ق.ظ پاسخ

   سلام و وقت بخیر، اخیرا آقایی گفته که پدر من هست و ادعایی محکمی داره، خواستم بدونم با تست paternity میشه پدر بیولوژیک رو مشخص کرد دیگه درسته؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 11:54 ق.ظ پاسخ

    سلام محدثه جان،
    بله، آزمایشگاه تهران لب میتونه پدر بیولوژیک شما رو مشخص کنه.
    هزینه آزمایش تعیین هویت در آزمایشگاه تهران لب به ازای هر نفر ۲۲۱۶۸۴۵۰ ریال است.
    ارایه مدارک شناسایی پدر و فرزند جهت انجام این تست الزامی است. 🙏❇️
    جوابدهی آزمایش تشخیص هویت، حدودا بین ۱۰ الی ۱۴روز کاری انجام می شود.
    شما می توانید با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها، با تهران لب تماس بگیرید و درخواست آزمایش در منزل تهران را ثبت کنید.

  • صبا مظاهری, 26 تیر, 1402 @ 11:36 ق.ظ پاسخ

   من زیاد درباره روش های جدید تست دی ان ای مطالعه میکنم، یکبار خوندم آزمایش دی ان ای ایران توی خاورمیانه از موثق ترین تست هاست که اعتبار خیلی بالایی داره! ممنون از خدمات خوبتون

   • مهتاب مولایی, 26 تیر, 1402 @ 11:41 ق.ظ پاسخ

    تست DNA در ایران خوبیش اینه که میتونه خیلی سریع انجام بشه! مثلا آزمایش سفر dna در ایران رو خیلی سریع میشه دریافت کرد. البته بستگی به آزمایشگاه و جایی که آزمایش میدید هم داره، مثلا برادر من برای تست DNA شیراز بودن و جوابش خیلی طول کشید تا برسه به دستش. کلا پیشنهاد میکنم آزمایش در ان ای در شیراز انجام ندید 😂

    • روابط عمومی تهران لب, 23 مرداد, 1402 @ 4:39 ب.ظ پاسخ

     سلام مهتاب جان
     درسته که آزمایشگاه های مختلف ممکنه قیمت های مختلفی ارائه بدن، اما در این حد هم بی قاعده و قانون نیست 🙂
     قیمت ها نباید خیلی از حد تعیین شده توسط وزارت بهداشت خارج باشند
     ممنون از کامنت ارزشمندتون 🙏🌹

   • روابط عمومی تهران لب, 23 مرداد, 1402 @ 4:36 ب.ظ پاسخ

    سلام صبا جانم
    درست خوندید عزیزم، تست دی ان ای و کلا دانش DNA در کشورمون در خاورمیانه اعتبار بالایی داره 🙂 🙏🌹

  • سید محمد حاجیان, 26 تیر, 1402 @ 11:45 ق.ظ پاسخ

   سلام من یکبار مجبور شدم آزمایش دی ان ای در مشهد بدهم، حدودا 1.5 میلیون تومان هزینه دریافت کردند، خواستم بدونم این هزینه فقط برای آزمایش DNA برای اثبات فرزند در مشهد هست یا جاهای دیگه هم همینقدر گرونه؟

   • مریم قربانی, 26 تیر, 1402 @ 11:49 ق.ظ پاسخ

    آزمایش دی ان ای مشهد و چه شهر های دیگه عموما قیمت بالایی داره، من خودم هم تست DNA در مشهد دادم و قیمتش همین حدود شد، ولی خب یکی از بهترین آزمایشگاه ها و مراکز آزمایش DNA مشهد بود! در کل قیمت این تست یکم زیاده چون خیلی پیچیده ست!

    • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:16 ق.ظ پاسخ

     سلام مریم خانوم،
     تست تعیین هویت طبق تعرفه مصوب وزارت بهداشت و درمان انجام می گیرد، هزینه آن در اکثر آزمایشگاه ها ثابت و طبق تعرفه می باشد.🌹🌹

     لیست قیمت های عمومی آزمایش ها در سراسر کشور از لینک زیر
     https://tehranlab.com/tariff-list-of-tests/
     در دسترس هست،🙏

     برای سوالات بیشتر از خود آزمایشگاه یکه اقدام به آزمایش DNA در مشهد انجام دادید پیگیر باشید.
     (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

   • امیر کیانی, 26 تیر, 1402 @ 12:33 ب.ظ پاسخ

    احتمالا قیمت تست DNA تهران شوکه تون میکنه 😉 من یک ماه پیش آزمایش دی ان ای در تهران دادم حدودا 1.700 تموم شد!

    • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:17 ق.ظ پاسخ

     سلام امیر عزیز،
     تست تعیین هویت طبق تعرفه مصوب وزارت بهداشت و درمان انجام می گیرد، هزینه آن در اکثر آزمایشگاه ها ثابت و طبق تعرفه می باشد.🌹🌹

     لیست قیمت های عمومی آزمایش ها در سراسر کشور از لینک زیر
     https://tehranlab.com/tariff-list-of-tests/
     در دسترس هست،🙏

     (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:14 ق.ظ پاسخ

    سلام سید محمد عزیز،
    تست تعیین هویت طبق تعرفه مصوب وزارت بهداشت و درمان انجام می گیرد، هزینه آن در اکثر آزمایشگاه ها ثابت و طبق تعرفه می باشد.🌹🌹

    لیست قیمت های عمومی آزمایش ها در سراسر کشور از لینک زیر
    https://tehranlab.com/tariff-list-of-tests/
    در دسترس هست،🙏

    برای سوالات بیشتر از خود آزمایشگاه یکه اقدام به آزمایش DNA برای اثبات فرزند در مشهد انجام دادید پیگیر باشید.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • یاسی, 26 تیر, 1402 @ 12:27 ب.ظ پاسخ

   از خوبیای آزمایش دی ان ای ایران اینه که هر آزمایشگاهی قیمت خودشو میگه😂 بریم تست DNA در افغانستان بدیم بیشتر رو قاعده و اصوله

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:18 ق.ظ پاسخ

    سلام یاسی جان،
    تست تعیین هویت طبق تعرفه مصوب وزارت بهداشت و درمان انجام می گیرد، هزینه آن در اکثر آزمایشگاه ها ثابت و طبق تعرفه می باشد.🌹🌹

    لیست قیمت های عمومی آزمایش ها در سراسر کشور از لینک زیر
    https://tehranlab.com/tariff-list-of-tests/
    در دسترس هست،🙏

    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • ستاره خوب بخت, 26 تیر, 1402 @ 12:30 ب.ظ پاسخ

   سلام بنا به دلایلی مجبور به دادن تست تشخیص هویت ثبت احوال هستم، خواستم بدونم حدودا جواب آزمایش دی ان ای چقدر طول میکشد و برای آزمایش دی ان ای چی لازمه؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 28 تیر, 1402 @ 8:27 ق.ظ پاسخ

    سلام ستاره جان،
    هزینه آزمایش تعیین هویت در آزمایشگاه تهران لب به ازای هر نفر ۲۲۱۶۸۴۵۰ ریال است.
    ارایه مدارک شناسایی پدر و فرزند جهت انجام این تست الزامی است. 🙏❇️
    جوابدهی آزمایش تشخیص هویت، حدودا بین ۱۰ الی ۱۴روز کاری انجام می شود.
    شما می توانید با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها، با تهران لب تماس بگیرید و درخواست آزمایش در منزل تهران را ثبت کنید.

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:19 ق.ظ پاسخ

    سلام ستاره جان،
    اکثرا دو هفته زمان می برد تا نتیجه مشخص شود و نیاز به حدود ۵ سی سی خون می باشد.🙏❤️
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • سبحان آشکار, 26 تیر, 1402 @ 12:38 ب.ظ پاسخ

   سلام اگر ولد زنا بودن بچه ای با آزمایش DNA برای اثبات فرزند در تبریز مشخص بشود در روند طلاق تاثیر دارد؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:20 ق.ظ پاسخ

    سلام سبحان جان،
    برای مباحث ولد زنا و آزمایش DNA موثر بر آن، از طریق مراجع قانونی اقدام و پیگیری کنید.🙏❤️
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • سمیرا پناهی, 26 تیر, 1402 @ 12:40 ب.ظ پاسخ

   سلام، آیا با آزمایش دی ان ای پزشکی قانونی میتوان خیانت را مشخص کرد؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:22 ق.ظ پاسخ

    سلام سمیرا جان،🙏❤️
    بله میتونی اثبات کنی ولی باید از مراجع قانونی اقدام کنی.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • یاسمن وقوعی, 26 تیر, 1402 @ 12:42 ب.ظ پاسخ

   واقعا بهترین مرکز آزمایش DNA تهران هستید خیلی ممنون از خدمات خوبتون

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 12:02 ب.ظ پاسخ

    سلام یاسمن جان،

    خواهش میکنم،
    خوشحالیم که تونستیم به عنوان بهترین مرکز آزمایش و تست DNA در استان تهران، خدمتگذار شما باشیم.

    برای کسب اطلاعات بیشتر یا سوالات تخصصی تر از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید:
    ❤️(مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)❤️

  • یحیی سمیعی, 26 تیر, 1402 @ 12:44 ب.ظ پاسخ

   من ساکن سمنانم یکبار باید آزمایش دی ان ای در تهران میدادم یادمه چقدر شلوغ بود و اصلا نوبت به خیلی ها نرسید
   اینکه آزمایش دی ان ای تهران رو در منزل انجام میدید واقعا خیلی ارزشمنده، خدا قوت

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 12:03 ب.ظ پاسخ

    سلام یحیی جان،

    خواهش میکنم،
    رسالت و چشم انداز آزمایشگاه فوق تخصصی تهران لب، راحتی و آسایش شما مراجعین محترم است،
    که در همین راستا، تست DNA در منزل به خدمات ما در سرتاسر استان تهران اضافه شده است.

    برای کسب اطلاعات بیشتر یا سوالات تخصصی تر از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید:
    ❤️(مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)❤️

  • زینب شکیبا, 26 تیر, 1402 @ 12:47 ب.ظ پاسخ

   تو صفحه آزمایش dna برای اثبات فرزند نی نی سایت نوشته بود یکی آزمایش دی ان ای در اصفهان داده ولی چون تو دوران قاعدگیش بوده گفتن ممکنه خطای آزمایش بالا بره، این درسته؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:22 ق.ظ پاسخ

    سلام زینب جان،
    خیر این مسئله در روند انجام تست و آزمایش dna برای اثبات فرزند مشکلی ایجاد نمی کند.🙏❤️
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • شیرین معتمدی, 26 تیر, 1402 @ 1:01 ب.ظ پاسخ

   سلام من میخواستم برای شوهرم و برادر شوهرم آزمایش دی ان ای در اصفهان بدم بدون اینکه برادر شوهرم متوجه بشه امکانش هست؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 مرداد, 1402 @ 9:24 ق.ظ پاسخ

    سلام شیرین جان،
    خیر، همچین امکانی وجود ندارد.🙂🙏
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • سمانه محمدی, 26 تیر, 1402 @ 1:03 ب.ظ پاسخ

   سلام میخوام آزمایش دی ان ای در همدان بدم، آیا با استفاده از کاندوم میشه فهمید شوهر با کی خیانت کرده؟؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 12:02 ب.ظ پاسخ

    سلام سمانه جان،
    میتونید این تست رو در تهران لب انجام بدید، اما چند نکته هست:

    1. بله میتونی اثبات کنی ولی باید از مراجع قانونی اقدام کنی.
    2. ارایه مدارک شناسایی طرفین جهت انجام این تست الزامی است.
    3. اینکه شوهر با کی خیانت کرده یک سوال پیچیده است و فقط از طریق استفاده از کاندوم نمی‌توان به طور مستقیم این مسئله را تشخیص داد. استفاده از کاندوم تنها یکی از روش‌های پیشگیری در برابر بیماری‌های جنسی است و نباید به عنوان راهی برای ثبت یا آشکارسازی خیانت استفاده شود. بهتر است در موضوع اعتماد و روابط بین دو نفر، به صحبت مستقیم و صادقانه با همسر توجه کنید. بحث و بررسی بر اساس اطلاعات و شواهد قطعی می‌تواند بهترین رویکرد باشد. این مسئله نیازمند باور و توافق مشترک است و توصیه می‌شود با همسرتان راجع به مشکلات یا ابهاماتی که دارید، صحبت کنید و در جستجوی راه‌حل‌های مشترک و سازنده باشید.

    به علاوه، در صورت که مطمئن نیستید یا احساس می‌کنید روابط خانوادگی راه اندازی بر مبنای عدم اعتماد است، با مشاوره‌گران خانواده و روانشناسان متخصص مشورت کنید. آنها می‌توانند راهنمایی حرفه‌ای و کمک روانشناختی لازم را به شما ارائه دهند.

    هزینه آزمایش تعیین هویت (Paternity) در آزمایشگاه تهران لب ۲۲۱۶۸۴۵۰ریال
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • آوا تهرانی, 26 تیر, 1402 @ 1:06 ب.ظ پاسخ

   سلام من اخیرا به اصفهان نقل مکان کردم و مرکز خاصی برای آزمایش DNA اصفهان نمیشناسم، ولی خواستم بدونم با این آزمایش میشه مشکلات دوره پریود هم تشخیص داد؟

   • امیر وفاجو, 26 تیر, 1402 @ 1:08 ب.ظ پاسخ

    آزمایشگاه کاریوژن شنیدم واسه آزمایش دی ان ای اصفهان خیلی معروفه

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 12:04 ب.ظ پاسخ

    سلام آوا جان،

    در اصفهان، می‌توانید برای آزمایش DNA و سایر آزمایشات مرتبط با ژنتیک، به مراکز آزمایشگاهی و مراکز پزشکی متخصص مراجعه کنید. برخی از مراکز آزمایشگاهی اصفهان که آزمایش DNA ارائه می‌دهند عبارتند از: آزمایشگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، آزمایشگاه‌های خصوصی و مراکز آزمایشگاهی معتبر که در شهر فعالیت دارند. برای دقت بیشتر و یافتن آزمایشگاهی مناسب برای نیاز شما، می‌توانید با کمک اینترنت و سایت‌های معتبر جستجوی مناسب انجام دهید.

    آزمایش DNA معمولاً برای بررسی روابط خواهر و برادر ناتنی، تعیین پدری و مادری، شناسایی لحن ژنتیکی بیماری‌های وراثتی و همچنین جوانه‌زایی مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما برای تشخیص مشکلات مربوط به دوره پریود، باید از آزمایش‌های دیگری مانند آزمایش هورمون‌ها، آزمایش‌های تخصصی زنان و دستورات پزشکی استفاده کنید. لازم است با پزشک خود مشورت کنید تا درباره نیازهای خاص خود در این مورد مطلع شوید و بهترین آزمایش و مرکز درمانی برای شما را مشخص کنید.

    برای کسب اطلاعات بیشتر یا سوالات تخصصی تر از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید:
    ❤️(مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)❤️

  • امیرعلی شیرازی, 26 تیر, 1402 @ 1:24 ب.ظ پاسخ

   ببخشید هزینه آزمایش تشخیص هویت رو بیمه پرداخت میکنه؟ زن من جدیدا نشانه های MS داره خواستیم آزمایش بدیم ببینیم ارثیه یا نه

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 28 تیر, 1402 @ 8:40 ق.ظ پاسخ

    سلام امیرعلی جان،
    خیر، تست تعیین هویت تحت پوشش بیمه نیست، اما بعد از پرداخت در آزمایشگاه قبض پرداختی مهر شده به شما تحویل داده میشود. 🙏🌹
    شما می توانید با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها، با تهران لب تماس بگیرید و درخواست آزمایش در منزل تهران را ثبت کنید.

  • رادین ثابتی, 26 تیر, 1402 @ 1:11 ب.ظ پاسخ

   سلام من ساکن ترکیه ام بنا به داستان های پیچیده ای ازم خواستن تست dna در ایران انجام بدم و برگردم، خواستم بدونم راهی وجود نداره من غیرحضوری این تست رو بدم، نمونه رو نمیشه فرستاد که خود آزمایش دی ان ای در ایران انجام بشه من تا ایران نیام؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 12:10 ب.ظ پاسخ

    سلام رادین جان، باید مشاوره بگیری عزیزم،
    مشاوره ژنتیک آنلاین و تلفنی، و البته حضوری هم میتونیم درخدمتتون باشیم.
    دریافت مشاوره از بهترین متخصصان و پزشکان مشاوره ژنتیک در تهران لب
    تهران لب به صورت ۲۴ ساعته و از همه جای ایران مشاوره ژنتیک و پزشکی به صورت تخصصی و با حفظ حریم خصوصی ارایه می دهد.
    ❤️برای مشاوره ژنتیک رایگان فقط کافیست با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها تماس بگیرید.❤️

  • شیلا صفوی, 26 تیر, 1402 @ 1:16 ب.ظ پاسخ

   سلام وقت بخیر، برای تست dna در تبریز میخوام اقدام کنم، خواستم بدونم گروه خونی هم توی این تست ها مشخص میشه؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 12:06 ب.ظ پاسخ

    سلام شیلا جان،

    بله، در آزمایش‌های دی‌ان‌آی نیز می‌توان گروه خونی را مشخص کرد. آزمایش دی‌ان‌آی مخفف عبارت “توالی‌نویسی دی‌ان‌ای” است و از جمله تکنولوژی‌های پیشرفته در حوزه علم ژنتیک است. این آزمایش شامل تعیین ترتیب تشکیل دهنده‌های دی‌ان در جهت یافتن و تحلیل تغییرات ژنتیکی موجود در سیستم ژنتیکی هسته‌ای ما می‌شود.

    در این آزمایش، قطعه‌ای از دی‌ان استخراج می‌شود و سپس با استفاده از متد‌های ژنتیکی و فنیکس توالی‌نویسی شده و توالی ژنتیکی این قطعه تعیین می‌شود. در نتیجه، می‌توان به وسیلهٔ آزمایش دی‌ان‌آی، اطلاعاتی دربارهٔ ساختار ژنتیکی شما و وجود تغییرات ژنتیکی مختلف را به دست آورد.

    اما برای تعیین گروه خونی، بهتر است از آزمایش گروه خونی استاندارد استفاده کنید. گروه خونی مشخص می‌کند که چه نوع آنتی‌ژن‌های خاصی روی سطح سلول‌های قرمز خون شما وجود دارد و آیا آنتی‌بادی‌های خاصی بر علیهٔ این آنتی‌ژن‌ها دارید یا خیر. این آزمایش عمدتاً برای تعیین گروه خونی ABO و فاکتور RH استفاده می‌شود.

    به هرحال، اگر تمایل به انجام آزمایش دی‌ان‌آی و تعیین گروه خونی در تبریز دارید، من توصیه می‌کنم به یک مرکز آزمایشگاهی یا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بتوانید مشاوره و راهنمایی لازم را دربارهٔ معایب و مزایای دقت و دقت هر آزمایش دریافت کنید.

    برای کسب اطلاعات بیشتر یا سوالات تخصصی تر از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید:
    ❤️(مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)❤️

  • رایان پهلوان, 26 تیر, 1402 @ 1:17 ب.ظ پاسخ

   من جدیدا خیلی به تست dna ملیت علاقه مند شدم، خواستم بدونم آزمایش دی ان ای در اردبیل میتونه ملیت رو مشخص کنه؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 12:10 ب.ظ پاسخ

    سلام رایان جان، باید مشاوره بگیری عزیزم،
    مشاوره ژنتیک آنلاین و تلفنی، و البته حضوری هم میتونیم درخدمتتون باشیم.
    دریافت مشاوره از بهترین متخصصان و پزشکان مشاوره ژنتیک در تهران لب
    تهران لب به صورت ۲۴ ساعته و از همه جای ایران مشاوره ژنتیک و پزشکی به صورت تخصصی و با حفظ حریم خصوصی ارایه می دهد.
    ❤️برای مشاوره ژنتیک رایگان فقط کافیست با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها تماس بگیرید.❤️

  • علی احمدی, 26 تیر, 1402 @ 1:19 ب.ظ پاسخ

   تست dna در ساری انجام دادم ولی گفتن بیمه قبول نمیکنه و هزینه ش خیلی بالا بود، شما چقدر میگیرید برای این آزمایش؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 28 تیر, 1402 @ 8:39 ق.ظ پاسخ

    سلام علی جان،
    هزینه آزمایش ها در آزمایشگاه تهران لب به شرح زیر است: 🌹🌸
    هزینه آزمایش تعیین هویت (Paternity) در آزمایشگاه تهران لب ۲۲۱۶۸۴۵۰ریال
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • آروین حقیقی, 26 تیر, 1402 @ 1:22 ب.ظ پاسخ

   ببخشید من برای تست dna قم به هرجا زنگ میزنم میگن تست هیدرولیز DNA انجام نمیدیم، خواستم بدونم شما جای معتبر میشناسید؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 12:08 ب.ظ پاسخ

    سلام آروین جان،

    میتونی برای انجام تست هیدرولیز DNA به آزمایشگاه تهران لب مراجعه کنی.

    برای کسب اطلاعات بیشتر یا سوالات تخصصی تر از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید:
    ❤️(مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)❤️

  • بردیا جان پرور, 26 تیر, 1402 @ 1:26 ب.ظ پاسخ

   سلام میخواستم بدونم آزمایشگاه های تست dna شیراز میتونن مشخص کنن مردی قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته یا نه؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 12:09 ب.ظ پاسخ

    سلام بردیا جان، باید مشاوره بگیری عزیزم،
    مشاوره ژنتیک آنلاین و تلفنی، و البته حضوری هم میتونیم درخدمتتون باشیم.
    دریافت مشاوره از بهترین متخصصان و پزشکان مشاوره ژنتیک در تهران لب
    تهران لب به صورت ۲۴ ساعته و از همه جای ایران مشاوره ژنتیک و پزشکی به صورت تخصصی و با حفظ حریم خصوصی ارایه می دهد.
    ❤️برای مشاوره ژنتیک رایگان فقط کافیست با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها تماس بگیرید.❤️

  • فاطمه ربانی, 26 تیر, 1402 @ 1:28 ب.ظ پاسخ

   خسته نباشی، یکی از مراکز تست dna اهواز نوشته بود آزمایش رو با نمونه مو هم انجام میدن، مگه با نمونه مو هم امکان پذیره؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 28 تیر, 1402 @ 8:41 ق.ظ پاسخ

    سلام فاطمه جان،
    در آزمایشگاه تهران لب تست تعیین هویت از روی مو انجام میشود به شرطی که مو جدا شده حتما داری پیاز باشد و تازه باشد🙏🌸
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

   • نرگس محمدی, 21 اسفند, 1402 @ 5:44 ب.ظ پاسخ

    سلام وقتتون بخیر ببخشید دی ان ای اط طریق تار مو انجام میشه؟
    توی اهواز میشه معرفی کنید

    • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 فروردین, 1403 @ 12:57 ب.ظ پاسخ

     بله، تست دی ان ای از طریق تار مو قابل انجام است. در واقع، تار مو یکی از نمونه های رایج برای آزمایش DNA است.

     دلایل استفاده از تار مو برای تست DNA:
     غیر تهاجمی بودن: جمع آوری تار مو بدون درد و بدون نیاز به تجهیزات پزشکی خاص انجام می شود.
     ماندگاری: DNA موجود در تار مو به مرور زمان تجزیه می شود، اما در مقایسه با سایر نمونه ها مانند بزاق دهان، ماندگاری بیشتری دارد.
     سهولت جمع آوری: تار مو را می توان به راحتی از برس، شانه یا لباس جمع آوری کرد.
     قابلیت استفاده در موارد جنایی: تار مو می تواند در صحنه جرم به عنوان مدرک جمع آوری شود.

     مواردی که باید در نظر داشت:
     ریشه مو: برای تست DNA از طریق تار مو، به ریشه مو نیاز است. ریشه مو حاوی فولیکول مو است که DNA در آن ذخیره شده است.
     آلودگی: تار مو می تواند به راحتی با DNA افراد دیگر آلوده شود. به همین دلیل، مهم است که تار مو به درستی جمع آوری و نگهداری شود.
     کیفیت DNA: کیفیت DNA موجود در تار مو می تواند به مرور زمان و تحت شرایط نامناسب محیطی کاهش یابد.

     موارد استفاده از تست DNA از طریق تار مو:
     تشخیص هویت: در موارد جنایی یا برای تعیین هویت افراد گمشده
     تعیین نسب: برای تعیین رابطه خویشاوندی بین افراد
     آزمایشات ژنتیکی: برای تشخیص بیماری های ژنتیکی

     هزینه تست DNA از طریق تار مو:
     هزینه تست DNA از طریق تار مو می تواند بسته به نوع آزمایش و آزمایشگاهی که آن را انجام می دهد، متفاوت باشد.

     مراحل انجام تست DNA از طریق تار مو:
     جمع آوری تار مو: تار مو را می توان از برس، شانه یا لباس جمع آوری کرد.
     ارسال نمونه به آزمایشگاه: تار مو را باید در یک ظرف استریل به آزمایشگاه ارسال کرد.
     استخراج DNA: DNA از تار مو استخراج می شود.
     تجزیه و تحلیل DNA: DNA با استفاده از روش های مختلف تجزیه و تحلیل می شود.
     ارائه نتایج: نتایج آزمایش DNA به طور کتبی به شما ارائه می شود.

  • محمد گلپایگانی, 13 مرداد, 1402 @ 11:16 ق.ظ پاسخ

   سلام، خواستم از خدمات خوبتون تشکر کنم، من یکبار تست DNA در ارومیه دادم ولی واقعا کیفیت آزمایشگاه خوب نبود،محیط تمیز نبود و قیمتش در عین حال به شدت بالا بود. ممنون میشم مرکز خوب تست دی ان ای در ارومیه معرفی کنید برای سری بعد حتما مراجعه کنم بهشون

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 آبان, 1402 @ 12:09 ب.ظ پاسخ

    سلام محمد جان،

    بهتره از وزارت بهداشت استعلام تست DNA رو برای ارومیه بگیری.

    برای کسب اطلاعات بیشتر یا سوالات تخصصی تر از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید:
    ❤️(مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)❤️

  • حمید دانش, 25 شهریور, 1402 @ 6:44 ب.ظ پاسخ

   سلام تشخیص دی ان ای از دستمال حاوی اسپرم بعد از گذشت ۴ روز امکانپذیر است ؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 29 شهریور, 1402 @ 10:14 ق.ظ پاسخ

    سلام حمید جان،🙏❤️
    بله میتونی اثبات کنی ولی باید از مراجع قانونی اقدام کنی.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • Hiwa, 8 مهر, 1402 @ 1:53 ب.ظ پاسخ

   سلام خسته نباشید. من و دختر عموم چند سال پیش داشتیم بهم علاقه مند میشدیم که خونواده هامون فهمیدن و گفتن شما خواهر بردار شیری هستین و نمیتونین ازدواج کنین و مام ناچارن مجبور شدیم باور کنیم این حرفا رو. بعد چند سال متوجه یه داستانای قدیمی شدیم که پدر من با مادر ایشون روابط مخفیانه ای داشتن و میگفتن دارن براشون حرف درست میکنن. الان میخوایم من و دختر عموم این آزمایش رو انجام بدیم که بفهمیم آیا واقعا خواهر و بردار هستیم یا اینکه فقط دختر عمومه و زن عموم به من شیر داده. آیا امکان این هست؟ اگر هست امکان داره هزینه این تستم بهم بگین. ممنون میشم. یادآوری کنم ما هم دخر عمو و پسر عموییم و هم میگن خواهر برادر شیری هم هستیم. ایا این شیر دادن میتونه تو دی ان ای تأثیر بذاره و نشه تشخیص داد که خواهر برادریم؟ مادرامونم هیچ نسبت فامیلی باهم ندارن و مال دوتا شهر جدان
   ممنون میشم یه جواب به من بدین

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 10 مهر, 1402 @ 8:48 ق.ظ پاسخ

    سلام هیوا جان،
    بله، شما امکان تست دادن دارید و برای انجام تست DNA به آزمایشگاه تهران لب مراجعه کنید.🙏❤️
    هزینه آزمایش تعیین هویت (Paternity) در آزمایشگاه تهران لب ۲۲۱۶۸۴۵۰ریال است.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • ستاره یاری, 25 آبان, 1402 @ 5:01 ب.ظ پاسخ

   سلام
   چطور می توانم قبل از تست DNA از خانم دکتر یگانه اسحق خانی مشاوره آزمایش دی ان ای بگیرم؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 28 آبان, 1402 @ 9:53 ق.ظ پاسخ

    سلام ستاره جان، باید تماس بگیری عزیزم،
    مشاوره ژنتیک آنلاین و تلفنی، و البته حضوری هم میتونیم درخدمتتون باشیم.
    دریافت مشاوره از بهترین متخصصان و پزشکان مشاوره ژنتیک در تهران لب
    تهران لب به صورت ۲۴ ساعته و از همه جای ایران مشاوره ژنتیک و پزشکی به صورت تخصصی و با حفظ حریم خصوصی ارایه می دهد.
    ❤️برای مشاوره ژنتیک رایگان فقط کافیست با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها تماس بگیرید.❤️

  • سحر سلیمانی, 19 دی, 1402 @ 12:22 ب.ظ پاسخ

   سلام و وقتتون بخیر
   یکی از اقوام ما اخیرا براساس شواهدی متوجه شدن که فرزند پدر مادرشون نیستن و میخوان آزمایش دی ان ای بدهند.پدر ایشان سالها قبل فوت کرده و در حال حاضر، مادر، خواهر، برادر و خواهرزاده های ایشان هستند منتها برخی از آنها ساکن خارج از ایران میباشند. میخواستم بدانم که اثبات رابطه مادر و پسری رو میتوان از طریق آزمایش دی ان ای بین برادر و خواهر یا دایی و خواهرزاده مشخص کرد؟

   • سلام سحر جان

    از آنجایی که فرد ارثیه‌های خود را از والدین خود به ارث می‌برد، مقایسه DNA بین فرزندان و والدین یکی از روش‌های حدیثی برای تعیین نسبت خویشاوندی است. آنچه که مد نظر شما است، به نظر می‌رسد به یک وضعیت قدیمی‌تر اشاره دارد که پدری به عنوان نقطه مقایسه قابل دسترس نیست.

    در این موقعیت می‌توان از یک “تست خویشاوندی” استفاده کرد. این تست با مقایسه DNA بین اعضای خانواده‌ای که ادعا می‌کنند خویشاوند هستند، می‌تواند رویشندی‌های خویشاوندی شان را از نظر ژنتیکی ارزیابی کند.

    تا به اینجا، می‌توان با استفاده از آزمون DNA بین خواهر و برادر، یا بین دایی و خواهرزاده، به دنبال اثبات یا رد روابط خویشاوندی بود. البته باید توجه داشت که همه این اقوام باید نمونه‌های DNA خود را برای آزمون ارائه کنند، حتی اگر برخی از آنها در خارج از ایران زندگی می‌کنند.

    بهترین راه برای اطمینان از انجام این آزمون و تفسیر صحیح نتایج، مراجعه به یک مرکز تخصصی ژنتیکی یا مشاور ژنتیکی است. این تخصص‌های حرفه‌ای می‌توانند شما را در اجرای آزمون‌های ژنتیکی و تفسیر نتایج آنها راهنمایی کنند.

    این موضوع یکی از جوانب پیچیده و حساس ژنتیک پزشکی است که نیازمند توجه دقیق، دانش تخصصی و احترام به حریم خصوصی افراد مختلف است.

    برای کسب اطلاعات بیشتر یا سوالات تخصصی تر از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید:
    ❤️(مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)❤️

  • حسن سرباشی, 13 فروردین, 1403 @ 1:16 ب.ظ پاسخ

   باعرض سلام من همسرم۳۵ سال قبل فوت کردباخانمی دیگر اذدواج کردم که۳سال پیش او هم فوت کرد و ایشون
   بایک دختر خوانده که درشناسنامه او وخودش ثبت شده بود وارد زندگی من شد
   اکنون آن دختر خوانده مدعی ارث شده
   لازم به ذکر است که همسر دومم دارای ۶ دختر عمو و۲ پسر عمو هستند آیا با تست DNA یا تشت هویت میتوانم از طریق دادگاه فرزند خواندگی آن دختر راثابت کنم
   باتشکر از راهنمایی تان

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 14 فروردین, 1403 @ 12:59 ب.ظ پاسخ

    در پاسخ به سوال شما، بله، تست DNA یا تست هویت می‌تواند در اثبات یا رد فرزندخواندگی آن دختر در دادگاه کمک کند.

    دلایل اثبات فرزند خواندگی:

    تست DNA:
    مقایسه DNA دختر خوانده با شما: اگر DNA دختر خوانده با DNA شما مطابقت نداشته باشد، نشان می‌دهد که او فرزند بیولوژیکی شما نیست.
    مقایسه DNA دختر خوانده با همسر دومتان: اگر DNA دختر خوانده با DNA همسر دومتان مطابقت داشته باشد، احتمال فرزندخواندگی او را قوی‌تر می‌کند.
    مقایسه DNA دختر خوانده با سایر بستگان: اگر DNA دختر خوانده با DNA سایر بستگان همسر دومتان، مانند دختر عموها و پسر عموها، مطابقت داشته باشد، احتمال فرزندخواندگی او را قوی‌تر می‌کند.

    تست هویت:
    بررسی اسناد و مدارک: بررسی اسناد و مدارکی مانند شناسنامه، گواهی تولد، و حکم فرزندخواندگی می‌تواند در اثبات یا رد فرزندخواندگی کمک کند.
    شهادت شهود: شهادت شهودانی که در جریان فرآیند فرزندخواندگی حضور داشتند می‌تواند در اثبات یا رد فرزندخواندگی کمک کند.

    ملاحظات:
    فرایند اثبات فرزندخواندگی می‌تواند پیچیده و زمان‌بر باشد.
    بهتر است قبل از انجام هرگونه اقدامی با یک وکیل متخصص در امور حقوقی خانواده مشورت کنید.
    دادگاه در نهایت با بررسی تمام شواهد و مدارک، در مورد فرزندخواندگی آن دختر تصمیم‌گیری خواهد کرد.
    در اینجا چند منبع برای مطالعه بیشتر در مورد اثبات فرزندخواندگی از طریق تست DNA یا تست هویت آورده شده است:

  • هادی ابراهیمی, 7 خرداد, 1403 @ 11:34 ق.ظ پاسخ

   سلام، ببخشید جواب آزمایش dna رو چند روزه میدین؟

  • مهدی سپهری, 7 خرداد, 1403 @ 11:41 ق.ظ پاسخ

   سلام، ازتون سوالی داشتم. یه خانمی ادعا میکنه که یه فرزند از پدرم داره. پدرم راضی به انجام آزمایش نیستش. میشه از طریق خون من یا خواهر وبرادرام فهمید که خانمه درست میگه و ما با فرزندش برادر و خواهریم؟

  • جمیله بهروزی, 7 خرداد, 1403 @ 11:45 ق.ظ پاسخ

   سلام، وقت بخیر. ببخشید آزمایش دی ان ای رو میشه با تار مو انجام داد؟

  • احسان خبرپور, 7 خرداد, 1403 @ 11:56 ق.ظ پاسخ

   سلام، ببخشید واسه مطمئن شدن از اینکه پسرم از خودمه باید تست تعیین هویت بدم؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 11:58 ق.ظ پاسخ

    سلام احسان عزیز
    بله، برای مطمئن شدن از اینکه پسرتون مال خودتونه باید تست تعیین هویت یا والد-فرزندی بدین.

  • محمد هوکانی, 7 خرداد, 1403 @ 12:01 ب.ظ پاسخ

   سلام، ازتون سوالی داشتم. میشه تو دوره بارداری هم تست تعیین هویت جنین داد؟

  • بهنام تورجی, 7 خرداد, 1403 @ 12:24 ب.ظ پاسخ

   سلام، ازتون سوالی داشتم. آیا میتونه جواب تست DNA اشتباه باشه؟

  • جابر بهروزی, 7 خرداد, 1403 @ 12:28 ب.ظ پاسخ

   درود بر شما، ازتون سوالی داشتم. از روی گروه خونی میشه تشخیص هویت داد؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 12:35 ب.ظ پاسخ

    سلام جابر عزیز
    گاهی میشه اینکار رو کرد ولی نه همیشه. تشخیص هویت از روی گروه خونی روش قطعی نیست.

  • رها وفا, 7 خرداد, 1403 @ 12:45 ب.ظ پاسخ

   سلام، من یک دختر ۲۰ساله دارم که قصد داره با پسر عموش ازدواج کنه. ولی من شک دارم که دختر شوهرم باشه. تو آزمایش خون ازدواج مشخص میشه که نسبت فامیلی دارن؟

  • سحر مجدفر, 7 خرداد, 1403 @ 12:52 ب.ظ پاسخ

   سلام، وقت بخیر. ازتون سوالی داشتم. پدر شوهر بنده بین شوهرم و برادرش خیلی فرق میذاره. میشه بدون اینکه پدر شوهرم متوجه بشه، آزمایش DNA رو انجام داد؟

  • امین بهبودی, 7 خرداد, 1403 @ 12:59 ب.ظ پاسخ

   سلام، ازتون سوالی داشتم. من یه جایی آزمایش اثبات نسب انجام دادم ولی واسه خاطر اینکه هزینشو نداشتم، جوابش رو یه ماه بعد برام فرستادن که منفی بود. امکانش هست که آزمایش خراب و فاسد شده باشه؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 1:02 ب.ظ پاسخ

    سلام امین عزیز
    خیر، مطمئنا اگه آزمایشتون خراب شده بود، آزمایشگاه مربوطه درخواست نمونه گیری مجدد میکرد و نتیجه آزمایش منفی رو گزارش نمیدادش.

  • سعید جابری, 7 خرداد, 1403 @ 1:34 ب.ظ پاسخ

   سلام، سوالی داشتم. اگه پنج هفته از حاملگی خانمم بگذره، میشه تست هویت جنین انجام داد؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 1:44 ب.ظ پاسخ

    سلام سعید عزیز
    نمونه‌برداری از جنین قبل از هفته 10ام ممکن نیست. ولی بعد از هفته دهم، میتونه با CVS نمونه‌برداری انجام بشه.

  • نگین هاشمی, 7 خرداد, 1403 @ 1:50 ب.ظ پاسخ

   سلام، ببخشید مزاحم میشم ازتون سوالی داشتم. اگه یه خانمی با چند نفر رابطه داشته باشه و بعد از یکیشون باردار بشه، اگه تو دوران جنینی پدر بچه مشخص باشه و تو همون دوران بارداری با کس دیگه‌ای وارد رابطه بشه، هویت بچه میتونه دوباره تغییر کنه؟

  • آرزو سبحانی, 7 خرداد, 1403 @ 1:59 ب.ظ پاسخ

   سلام، ببخشید در صورت نبودن پدر، میشه از پدربزرگ فرزند آزمایش گرفت و رابطه نوه و پدربزرگی رو مشخص کرد؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 2:03 ب.ظ پاسخ

    سلام آرزو عزیز
    بله، این امکان وجود داره. در صورت نبودن پدر یه فرزند، میشه با آزمایش DNA پدربزرگ فرزند، رابطه نوه و پدربزرگ رو مشخص کرد. به این روش «آزمایش پدربزرگی» یا «آزمایش Y-STR» هم میگن.

  • احمد محمدپور, 7 خرداد, 1403 @ 2:19 ب.ظ پاسخ

   سلام، ببخشید آزمایشگاهتون آزمایش DNA تبارشناسی داره؟

  • ناصر حسینی, 7 خرداد, 1403 @ 2:30 ب.ظ پاسخ

   سلام، ببخشید آزمایش dna تو آزمایشگاه شما محرمانه میمونه؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 2:34 ب.ظ پاسخ

    سلام ناصر عزیز
    بله، اطلاعات و نتایج آزمایشات شما به صورت محرمانه در آزمایشگاه تهران لب نگهداری میشه و از اونا به خوبی محافظت میشه.

  • مجتبی حسینی, 7 خرداد, 1403 @ 2:42 ب.ظ پاسخ

   سلام، من میتونم بدون اینکه خانوادم متوجه بشن و نیازی به اونا باشه، آزمایش DNA بدم تا بفهمم اونا واقعا پدر و مادر منن؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 2:44 ب.ظ پاسخ

    سلام مجتبی عزیز
    خیر، امکان‌پذیر نیستش. واسه تست دی ان ای نیاز به نمونه‌گیری از خون والدین یا مو اونا هستش.

  • جعفر ایرانی, 7 خرداد, 1403 @ 2:55 ب.ظ پاسخ

   سلام ببخشید، تست ابوت چقدر دقت داره؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 2:57 ب.ظ پاسخ

    سلام جعفر عزیز
    تست ابوت، تست دقیقی هستش و احتمال خطای خیلی کمی داره. این تست بالای 99 درصد دقت داره.

  • جواد نبی‌پور, 7 خرداد, 1403 @ 3:14 ب.ظ پاسخ

   سلام، ببخشید آزمایشگاه‌های شهرستان میتونن برا تهران لب نمونه (از جمله نمونه dna) بفرستن؟

  • شبنم بهروزی‌نیا, 7 خرداد, 1403 @ 4:21 ب.ظ پاسخ

   سلام، سوالی ازتون داشتم. میشه با استفاده از دی ان ای انسان، تولیدمثل کرد؟ یعنی فقط dna رو بشه کشت و تکثیر کرد و تبدیل به انسان کردش؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 4:25 ب.ظ پاسخ

    سلام شبنم عزیز
    خیر، فقط با dna نمیشه تولیدمثل کرد. کلون‌ کردن انسان هم تا به امروز موفقیت‌آمیز نبوده.

  • پیمان قائمی, 7 خرداد, 1403 @ 4:35 ب.ظ پاسخ

   سلام، ازتون سوالی داشتم. تست dna از متوفی مقدوره؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 4:37 ب.ظ پاسخ

    سلام پیمان عزیز
    بله، در شرایط خاصی امکان انجام تست DNA از متوفی وجود داره. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در این خصوص میتونین از طریق شماره تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها، با مشاوره ژنتیک تماس بگیرین.

  • پویان احسانی, 7 خرداد, 1403 @ 4:38 ب.ظ پاسخ

   سلام، وقت بخیر. ببخشید اگه پدر در قید حیات نباشه، میشه با عمو آزمایش DAN رو انجام داد؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 4:40 ب.ظ پاسخ

    سلام پویان عزیز
    بله، امکان آزمایش dna با عمو وجود داره اما دقتش نسبت به آزمایش با پدر پایین‌تره. در این خصوص میتونین اطلاعات دقیق‌تری رو از مشاوره ژنتیک کسب کنین. از طریق شماره تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها، میتونین با مشاوره ژنتیک ارتباط برقرار کنین.

  • آرش داودی, 7 خرداد, 1403 @ 5:19 ب.ظ پاسخ

   سلام، ببخشید میشه با ‌آزمایش‌ dna پسر‌عمه، ‌پسر‌دایی‌ رو‌ تشخیص‌ داد؟

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 5:20 ب.ظ پاسخ

    سلام آرش عزیز
    بله، امکانش هست منتها با احتمال و درصد بیان میشه. دقت این آزمایش، به نوع آزمایش و ژن‌های مشترک به ارث رسیده بستگی داره. برای کسب اطلاعات دقیق میتونین با مشاوره ژنتیک از طریق شماره تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها، ارتباط برقرار کنین.

  • حمیده حسنی, 7 خرداد, 1403 @ 5:34 ب.ظ پاسخ

   درود بر شما، ببخشید برا دادگاه تست دی ان ای میخواستم. میشه منو راهنمایی کنید.

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 7 خرداد, 1403 @ 5:35 ب.ظ پاسخ

    سلام حمیده عزیز
    اصولا خود دادگاه آزمایش dna رو به مراکز ارجاع میده یا در پزشک قانونی انجام میشه. میتونین در این خصوص از مشاوره ژنتیک هم اطلاعات دقیق‌تری کسب کنین. از طریق شماره تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها، میتونین با مشاوره ژنتیک آزمایشگاه تهران لب ارتباط برقرار کنین.

  • احمد, 21 خرداد, 1403 @ 8:29 ب.ظ پاسخ

   من میخام فقط بدونم از کدوم نژاد هستم هزینه اش چقدر است منظورم اینه که چند در صد از ایران و باقی از کدوم کشورها هستم

   • مدیریت وبسایت تهران لب, 22 خرداد, 1403 @ 6:33 ب.ظ پاسخ

    در حال حاضر، در ایران انجام تست‌های تعیین نژاد به صورت تجاری و برای اهداف شخصی امکان‌پذیر نیست.

    دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد، از جمله:

    ملاحظات اخلاقی: تعیین نژاد موضوعی پیچیده و دارای بار اخلاقی است. استفاده از این آزمایش‌ها می‌تواند منجر به تبعیض و نژادپرستی شود.
    عدم دقت: آزمایش‌های تعیین نژاد همیشه دقیق نیستند و می‌توانند نتایج اشتباهی ارائه دهند.
    فقدان چارچوب قانونی: در حال حاضر هیچ چارچوب قانونی برای انجام آزمایش‌های تعیین نژاد در ایران وجود ندارد.
    با وجود این محدودیت‌ها، برخی از آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در ایران ممکن است بر روی نمونه‌های DNA برای اهداف تحقیقاتی کار کنند. این آزمایشگاه‌ها معمولاً خدمات خود را به طور عمومی ارائه نمی‌دهند و هزینه آنها می‌تواند بسیار بالا باشد.

    راه‌های جایگزین:

    اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد پیشینه نژادی خود هستید، می‌توانید راه‌های جایگزینی را نیز در نظر بگیرید، از جمله:

    بررسی شجره نامه خانوادگی خود: با صحبت با اعضای خانواده خود می‌توانید اطلاعاتی در مورد ملیت و قومیت اجداد خود بدست آورید.
    انجام آزمایش DNA میتوکندریایی: این آزمایش می‌تواند اطلاعاتی در مورد خط مادری شما ارائه دهد.
    انجام آزمایش DNA کروموزوم Y: این آزمایش می‌تواند اطلاعاتی در مورد خط پدری شما ارائه دهد.
    مهم است که به خاطر داشته باشید که هیچ آزمایشی نمی‌تواند با قطعیت نژاد شما را تعیین کند. بهترین راه برای درک پیشینه نژادی خود، ترکیبی از روش‌های مختلف تحقیق است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ثبت درخواست آزمایش