• figure14.png
 • figure38.png
 • figure43.png
 • figure44.png
 • figure45.png

آزمایش HPV (تست اچ پی وی زنان)

آزمایش HPV یا همان تست اچ پی وی، برای تشخیص وجود یا عدم وجود ویروس پاپیلومای انسانی انجام می شود و به دنبال آن در سریعترین زمان ممکن تعیین نوع ژنوتیپ ویروس اقدام می شود. عفونت اچ پی وی یک عفونت ویروسی است که از طرق مختلفی به علت رابطه جنسی محافظت نشده مانند روابط جنسی دهانی، مقعدی، واژنی، سابقه خانوادگی و تماس‌ نزدیک پوستی از فرد بیمار به فرد سالم منتقل می‌شود و معمولاً باعث رشد زگیل هایی روی پوست یا غشای مخاطی می شود و در بیشتر موارد ابتلا به زگیل تناسلی، سرطان دهانه رحم، سرطان‌های مقعدی، سرطان‌های واژن و سرطان‌های وولوار در زنان است که مانند بیماری‌های مقاربتی دیگر به راحتی قابل تشخیص می‌باشد و می‌توان آن را کنترل نمود.

آزمایش HPV (تست اچ پی وی زنان)
دکتر زهرا سهیلی پور
banner1_shape.png
figure20

با توجه به اینکه ویرویس اچ پی وی (زگیل تناسلی) یک بیماری مقاربتی است، در اکثر مواقع به علت رابطه جنسی یک فرد سالم با یک فرد مبتلا به ویروس به وجود می‌آید. HPV جزء ویروس هایی است که به شدت مسری میباشد و با کوچک ترین تماس پوستی قابل انتقال است. بسیاری از زنانی که زندگی جنسی فعالی دارند در معرض ابتلا به HPV قرار دارند، اما سیستم ایمنی بدن آن را از بین میبرد. نکته بدتر این است که این ویروس تا چندین هفته الی چندین ماه ممکن است در بدن باقی بماند و هیچ علائمی از خود نشان ندهد، تا اینکه بصورت زگیل های برجسته روی پوست واژن نمایان شود.

علت مبتلا شدن به ویروس HPV چیست؟

از جمله شرایطی که بانوان به تست HPV زنان در آزمایشگاه تهران لب نیاز دارند:

روابط جنسی متعدد

افزایش تعداد شریک های جنسی متنوع، ریسک ابتلا به ویروس HPV را در زنان بالا میبرد.

ضعف سیستم ایمنی

تضعیف سیستم ایمنی به علت بیماری، داروهای HIV و داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی، ابتلا به ویروس اچ پی وی در بانوان را افزایش میدهد.

آسیب پوستی

وقتی بخشی از پوست بریده شده و آسیب میبیند، بیشتر در معرض ابتلا به ویروس اچ پی وی قرار میگیرد.

لمس ویروس

لمس زگیل و تماس با سطوحی که در معرض ویروس HPV قرار دارند مثل سرویس بهداشتی، صندلی توالت فرنگی یا استخر و دوش عمومی.

نکات مهم درباره بروز ویروس HPV در بدن

پاپیلومای انسانی یکی از رایج ترین انواع بیماری های عفونی در زنان است. آمارها نشان میدهد، از هر 10 نفری که رابطه جنسی مختلف و زندگی جنسی فعالی دارند، 9 نفر آنها حداقل یکبار به ویروس HPV مبتلا شده اند.

رایج ترین عفونت مقاربتی (STI) است. بیش از 100 نوع HPV وجود دارد و بیش از 40 نوع فرعی HPV می‌تواند ناحیه تناسلی و گلو را تحت تاثیر قرار دهد.

باید توجه داشته باشید که :

 • این ویروس تا مدتی در بدن باقی مانده و بعد از آن علائم خود را نشان میدهد.
 • اولین و رایج ترین نوع آن پدیدار شدن برجستگی و خارش، به عبارت دیگر زگیل تناسلی (genital warts) است.
 • آزمایش زگیل تناسلی در زنان یا تست PCR زگیل تناسلی میتواند برای تشخیص این عارضه استفاده شود.
 • ازمایش اچ پی وی میتواند تمامی انواع این ویروس را در بدن زنان تشخیص دهد.

علائم ویروس HPV دهانی

بسیاری از افراد مبتلا به اچ پی وی بدون علامت خاص و یا با علائم بسیار خفیف هستند. علائمی مثل درد و خارش، خونریزی و زگیل تناسلی، در دو نمونه HPV6 و HPV11 رایج است. نوع 16 و 18 بدون علامت هستند و منجر به سرطان میشوند که توسط آزمایش HPV در زنان تشخیص داده میشود.

نوعی از این ویروس به اچ پی وی دهانی نیز شناخته میشود و در صورت بروز، نیاز به آزمایش hpv دهانی یا تست HPV گلو داشته و میتواند علائم زیر را به همراه داشته باشد:

درد گوش مداوم، احساس کوفتگی ،گلو درد پیوسته و درد حین بلع غذا، تورم در غدد لنفاوی، کاهش وزن غیر طبیعی، سرفه خونی، نمایان شدن توده روی گونه ها، رشد توده بر روی گردن، صدا گرفتگی.

انجام آزمایش تایپینگ HPV در صورت وجود هرکدام از عوامل گفته شده ضروری خواهد بود.

لیست فرآیند های تست HPV در آزمایشگاه تهران لب

مراحل انجام آزمایش HPV زنان

آزمایش اچ پی وی، در آزمایشگاه تهران لب، برای زنان با چه متد هایی انجام می شود؟

آزمایشگاه تهران لب، مطابق با دستورالعمل ها و استاندارد های سازمان جهانی بهداشت نسبت به آزمایش ویروس HPV و بررسی وجود ویروس اچ پی وی در بدن فرد و به دنبال آن تشخیص و تعیین ژنوتیپ ویروس در سریعترین زمان ممکن اقدام می نماید.

چه مواقعی به تست HPV زنان نیاز داریم؟

در بهترین حالت پزشکان توصیه میکنند که بانوان در سنین 25 یا 30 سالگی شروع به انجام آزمایش پاپ اسمیر و hpv کنند چرا که احتمال ابتلا در این سنین بیشتر بوده و ازمایش اچ پی وی موثرتر خواهد بود. • بانوان در سنین 21 تا 65 باید هر 3 سال یکبار آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهند • خانم های سنین 30 تا 65 سال می‌بایست هر 5 سال یکبار هم آزمایش غربالگری و هم آزمایش HPV را (بصورت یکجا) انجام دهند.

آمادگی آزمایش HPV در زنان

برای آزمایش HPV باید ناشتا بود؟ خیر تست HPV در زنان معمولا بدون نیاز به آمادگی انجام میشود، اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که تست HPV و پاپ اسمیر بصورت همزمان گرفته میشود و باید مراقبت های قبل از تست پاپ را رعایت کنید. آمادگی تست hpv در زنان شامل 3 مورد است: • دو روز پیش از آزمایش از داروهای واژینال شامل کرم‌ها و فوم‌ها یا ژل‌ها استفاده نکرده و از دوش گرفتن اجتناب کنید. • 2 روز قبل آزمایش رابطه جنسی نداشته باشید. • سعی کنید آزمایش خود را در طول دوران قاعدگی انجام ندهید.

آزمایش hpv چگونه انجام میشود؟

تا اینجا گفتیم که آزمایش HPV برای چیست و در چه مواقعی انجام میشود. در ادامه با بررسی اینکه آزمایش اچ پی وی چگونه انجام میشود به ابعاد دیگر این تست مهم میپردازیم. رایج ترین و معتبر ترین روش برای آزمایش تشخیص HPV در زنان روش پاپ اسمیر است که شامل مراحل زیر است: 1. شروع آزمایش تشخیص hpv با نمونه برداری از دهانه رحم آغاز میشود. 2. معاینه لگن برای نمونه برداری لازم است. 3. مراجعه کننده ابتدا روی یونیت مخصوص قرار می گیرد. 4. پاها روی رکاب یونیت قرار گرفته و دسترسی به واژن فراهم میشود. 5. برای جمع آوری نمونه از یک اسپکولوم در واژن استفاده میشود، وسیله ای پلاستیکی یا فلزی که دیواره های واژن را جدا میکند. 6. پس از معاینات اولیه، با استفاده از یک برس کوچک، از سلول‌های دهانه رحم نمونه برداری میشود. 7. سپس آزمایش HPV روی نمونه انجام میشود تا DNA یا mRNA انوع پرخطر ویروس تشخیص داده شود. 8. در آخر، نتیجه آزمایش HPV بصورت آنلاین در اختیار شما قرار میگیرد.

جواب آزمایش HPV

جواب آزمایش HPV چند روز طول میکشد؟ نتیجه تست نهایتا تا 48 ساعت بعد در تهران لب آماده خواهد شد. پس از بررسی چگونگی انجام آزمایش HPV در قسمت بعد با روش های مختلف انجام این تست آشنا شوید.

روش های آزمایش HPV

پیش از این، طریقه آزمایش HPV متفاوت بود و از روش‌های تشخیص ویروسی استفاده میشد، مثل کشت سلولی، ایمنولوژی یا میکروسوکوپی و ... اما امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌های جدیدتر و دقیق تری را در اختیار آزمایشگاه‌ها قرار داده است. آزمایش خون نمی تواند مشخص کند که در حال حاضر فرد به ویروس HPV مبتلا هست یا خیر اما می توان با آزمایش خون، آنتی بادی ضد HPV را ردیابی نمود تا مشخص شود فرد در دوره ای از زندگی در معرض ویروس HPV قرار گرفته است یا خیر. • آزمایش ویروس HPV از طریق کولپوسکوپی و اسید استیک در روش کولپوسکوپی که یکی از روش‌های سرپایی تشخیص اچ پی وی است از یک میکروسکوپ و کولپوسکوپ استفاده میشود. یافته های این آزمایش بسته به کانتور سطح، الگوی موزاییک، علائم نگارشی و درجه ضایعه استوویتیت درجه بندی میشود. تست سریع hpv با اسید استیک برخی از ضایعات ممکن است ویژگی‌های رایج زگیل تناسلی را نداشته باشند، به همین دلیل خیس کردن آنها و آغشته کردنشان به اسید استیک میتواند یک تست فوری HPV باشد. در این روش: 1. از یک گاز استفاده کرده و آن را به اسید استیک آغشته میکنند 2. به مدت 5 تا 10 دقیقه آن را روی ضایعات مشکوک بر روی آلت تناسلی یا واژن قرار میدهند 3. ضایعاتی که بطور معمول مشخص نیستند و ارزیابی آنها دشوار است، قابل مشاهده میشوند 4. زگیل های تناسلی، بافت های نئوپلاستیک و دیسپلاستیک سفید میشوند توجه داشته باشید این تست زگیل تناسلی یک روش سریع است و نتایج آن ممکن است صد در صد قابل اعتماد نباشد، بنابراین دقت نتایج آن با نتیجه آزمایش پاپ اسمیر و HPV قابل مقایسه نیست. • آزمایش HPV از طریق بیوپسی روش کولپوسکوپی امکان نمونه برداری از بافت یا بیوپسی را نیز فراهم میکند. اگر نتایج این تست حالت پیش از سرطان یا سرطان را نشان دهد بهتر است درمان آغاز شود. از این روش ازمایش اچ پی وی هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها استفاده میشود. • تست تشخیص HPV با آزمایش DNA مدرن ترین روش برای انجام آزمایش HPV است که به دو شکل انجام میگیرد: • جذب hc2 که نسبتا ساده بوده و میتوان آن را مرتبا تکرار کرد • آزمایش HPV PCR که به منظور مشخص کردن توالی و ناهنجاری ویروس انجام میشود. بهترین زمان برای آزمایش HPV با PCR در سن 30 سالگی است.

اقدامات بعد از تست HPV

تفسیر جواب آزمایش اچ پی وی میتواند راهکارهای مختلفی را از سوی پزشک به دنبال داشته باشد، برای مثال ممکن است از شما درخواست شود: • مجددا آزمایش دهید • برای دریافت نتیجه دقیق تر صبر کنید • برای بررسی بیشتر سلولهای رحم، آزمایش کولپوسکوپی انجام دهید • برای ارزیابی بهتر بیوپسی انجام دهید • آزمایش آنتی بادی HPV بدهید با مشخص کردن نتیجه نهایی و اطمینان از ابتلا به ویروس، روند درمان این بیماری شروع میشود. درمان HPV بسته به شرایط فرد و بیماری میتواند تغییر کند.

figure7

درخواست تلفنی آزمایش hpv از آزمایشگاه تهران لب با شماره تلفن 88709970-021 برای کل کشور

پرسش هایی که در حین درخواست آزمایش HPV در آزمایشگاه تهران لب سوال شده اند.

اطلاعات تکمیلی درباره آزمایش در HPV

تهران لب بهترین آزمایشگاه تهران برای انجام آزمایش HPV است که از بهترین و شناخته شده ترین تجهیزات و روش‌های پزشکی برای اینکار استفاده میکند. شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این آزمایش با شماره 1650 تماس بگیرید.

آزمایش تشخیص زگیل تناسلی چیست؟

آزمایش برای تشخیص زگیل تناسلی معمولا قبل از ازمایش تخصصی HPV گرفته میشود؛ بسیاری از افراد اسم آزمایش زگیل تناسلی را با تست تشخیصی HPV اشتباه میگیرند. درحالی که سیستم ایمنی بدن اکثرا این ویروس را تا قبل از نمایان شدن زگیل‌ها از بین میبرد، در صورت مشاهده زگیل های زیر ممکن است نیاز به تست های HPV داشته باشید: • زگیل در ناحیه تناسلی • زگیل‌ها و برجستگی های خشن روی دست و انگشتان • زگیل کف پا و معمولا پاشنه پا • زگیل های مسطح در زنان روی پا و در مردان در ریش

آزمایش HPV چیست؟

تست HPV و پاپ اسمیر دو آزمایش غربالگری هستند. علت آزمایش HPV همانطور که حدس میزنید تشخیص این ویروس و سرطان دهانه رحم است. از این آزمایش میتوان در قبل از بروز علائم، تشخیص و درمان آن استفاده کرد. با توجه به اینکه این ویروس به شدت مسری است، آزمایش HPV برای خانم‌ها چه مجرد و چه متاهل توصیه میشود. همچنین آزمایش HPV در زنان میتواند مشخص کند به کدام نوع ویروس مبتلا هستند و پرخطر و کم خطر بودن آن را نیز تشخیص دهد. تست پاپ اسمیر و اچ پی وی در بسیاری از مواقع همزمان گرفته میشوند تا به شکل بهتری سلامت واژن و رحم را بررسی کنند. در ادامه بیشتر با فرق تست hpv با پاپ اسمیر آشنا میشوید.

تفاوت آزمایش hpv و پاپ اسمیر چیست؟

در رابطه با فرق ازمایش پاپ اسمیر و اچ پی وی باید گفت که تست پاپ، وجود این ویروس را بطور قطعی نشان نمیدهد، بلکه به بررسی سلول های غیرطبیعی دهانه رحم میپردازد. بنابراین تفاوت تست اچ پی وی و پاپ اسمیر در عملکردشان برای تشخیص بیماریست که یکی به سلامت کلی واژن و دیگری به وجود یک ویروس خاص میپردازد. نتیجه غیرطبیعی در تست پاپ به این معناست که برخی از سلولهای دهانه رحم تغییر کرده و علائم غیر طبیعی در آنها دیده میشود. سلول های دیسپلازی یا ضایعات پیش سرطانی نمونه ای از این اتفاق است، اما به این معنا نیست که شما قطعا سرطان دارید. بلکه این نتیجه میتواند به علل مختلفی دیده شود: • التهاب در ناحیه واژن • عفونت های واژینال • وجود تبخال • تریکومونیازیس • ویروس HPV

  درخواست آزمایش در محل

  35000+
  تعداد آزمایش‌های HPV انجام شده
  100%
  دقت در نتایح تست HPV
  1250+
  تعداد پزشکان همکار
  100%
  رضایت از آزمایشگاه
  تهران لب، بهترین گزینه برای آزمایش اچ پی وی در تهران

  جواب آزمایش HPV چه بیماریهایی را مشخص میکند؟

  بیماری های مختلفی وجود دارند که با استفاده از نتیجه آزمایش HPV میتوان آنها را تشخیص داد. HPV مثبت یعنی چی؟ به طور کلی اگر جواب تست HPV مثبت باشد میتوان انتظار یکی از موارد زیر را داشت:

  زگیل تناسلی

  آزمایش HPV مثبت همچنین نشان از نوعی سرطان دارد که در این ناحیه به وجود می آید و عامل آن ویروس پاپیلومای انسانی است. این سرطان خصوصا به دلیل نوع 16 و 18 ویروس به وجود می‌آید، اگرچه عواملی نظیر مصرف دخانیات، عفونت HIV و رابطه مقعدی نیز میتوانند موثر باشند. خارش، خونریزی و درد حین دفع از عوامل رایج این بیماری هستند.

  سرطان مقعدی

  آزمایش HPV مثبت همچنین نشان از نوعی سرطان دارد که در این ناحیه به وجود می آید و عامل آن ویروس پاپیلومای انسانی است. این سرطان خصوصا به دلیل نوع 16 و 18 ویروس به وجود می‌آید، اگرچه عواملی نظیر مصرف دخانیات، عفونت HIV و رابطه مقعدی نیز میتوانند موثر باشند. خارش، خونریزی و درد حین دفع از عوامل رایج این بیماری هستند.

  سرطان دهانه رحم

  روابط جنسی در سنین پایین، داشتن چندین شریک جنسی و در برخی مواقع مصرف دخانیات که باعث تضعیف سیستم ایمنی میشودT از عوامل دیگر تست HPV مثبت هستند.

  سرطان ولو

  در برخی مواقع اگر تست اچ پی وی مثبت باشد سرطان ولو را نشان میدهد، بخش خارجی ارگان های جنسی که شامل کلیتوریس و دهانه واژن است. این سرطان با خارش و درد و خون ریزی در ناحیه واژن همراه است.

  سوالات متداول در مورد آزمایش HPV

  سوالات متداول
  در مورد آزمایش HPV

  پاسخ برخی از سوالات رایج مراجعه کنندگان آزمایش HPV

  در پاسخ به این سوال باید گفت خیر، امکان درمان قطعی برای این ویروس هنوز وجود ندارد. بهترین راه، پیشگیری از ویروس با استفاده از واکسن HPV است.

  همچنین سیستم ایمنی بدن میتواند تا 90 درصد عفونت‌های ناشی از این ویروس را از بین میبرد. اما توجه داشته باشید که این ویروس هیچگاه از بدن خارج نمیشود و در شرایط مختلف مثل سبک زندگی ناسالم ممکن است دوباره فعال شده و تاثیرات خود را نمایان کند.

  البته در صورت ابتلا به زگیل تناسلی و بعد از آزمایش زگیل تناسلی زنان، راه‌هایی از جمله فریز کردن زگیل یا استفاده از لیزر ارائه میشود که تهران لب آنها را تائید یا رد نمیکند.

  بعد از انجام آزمایش، نتیجه آزمایش HPV میتواند به شکل مثبت یا منفی باشد. مثبت بودن نشان دهنده آلودگی به ویروس است، اما توجه داشته باشید که بصورت قطعی به معنای ابتلا به سرطان رحم نیست.

  • اگر آزمایش HPV منفی باشد که خیال شما راحت است، البته پزشک زمان آزمایش غربالگری را به شما خواهد گفت تا برای تست بعدی مراجعه کنید.
  • اما اگر آزمایش HPV مثبت باشد بهتر است آرامش خود را حفظ کنید، چرا که ممکن است مثبت کاذب باشد؛ بعلاوه در بسیاری از مواقع سیستم ایمنی بدن، ویروس را دفع میکند.

  جواب آزمایش hpv positive همیشه به معنای ابتلای شما به این ویروس نیست، چرا که ممکن است در این تست نیز مثل هر آزمایش دیگری امکان خطا وجود داشته باشد و در نتیجه تفسیر جواب آزمایش HPV نیز با خطا همراه است.

  این اتفاق که به آن نتیجه کاذب نیز گفته میشود، خصوصا زمانی که تست قبل از سنین 30 سالگی انجام شود رایج تر است.

  ·       جواب آزمایش اچ پی وی: مثبت کاذب

  در این مواقع پاسخ آزمایش HPV مثبت است اما در حقیقت شما به ویروس مبتلا نیستید. این شرایط میتواند استرس زیادی را تحمیل کند. در چنین مواقعی پزشکان از سایر آزمایش‌های تکمیلی استفاده میکنند.

  ·       نتیجه آزمایش HPV: منفی کاذب

  عکس مثبت کاذب، در این حالت شما به ویروس مبتلا هستید اما نتیجه آزمایش منفی است. در این شرایط و با وجود علائم مشکوک، پزشک برای تشخیص بهتر آزمایشات دیگری را نیز تجویز میکند.

  در برخی مواقع هردو آزمایش را انجام داده اید اما نتایج آنها متضاد است. در این مواقع تفسیر ازمایش اچ پی وی باید توسط متخصص انجام شود، توجه داشته باشید که شخصا اقدام به تفسیر و نتیجه گیری از آزمایش نکنید.

  • تست پاپ نامشخص و HPV منفی: یا به ویروس مبتلا نیستید و یا احتمال ابتلا بسیار کم است.
  • پاپ اسمیر غیرطبیعی و HPV منفی: احتمال وجود سلولهای مشکوک وجو دارد اما در تست HPV مشخص نشده است.
  • تست پاپ منفی و HPV مثبت: ناهنجاری در سلول های دهانه رحم وجود ندارد اما ویروس اچ پی وی وجود دارد. بهتر است برای پیشگیری و درمان به پزشک مراجعه شود.
  • تست پاپ نامشخص و HPV مثبت: به احتمال زیاد مبتلا به HPV هستید اما به بررسی بیشتر نیاز است.
  • تست پاپ غیرطبیعی و HPV مثبت: ویروس HPV در شما وجود داشته و سلول‌های دهانه رحم غیرطبیعی هستند.

  درباره HPV بیشتر بدانیم

  ویروس HPV موجب سرطان دهانه رحم

  سرطان دهانه رحم چهارمین سرطان شایع زنان در سراسر جهان

  ویروس HPV، از طریق روابط جنسی و تماس‌ نزدیک پوستی با ناحیه تناسلی از فرد بیمار به فرد سالم منتقل می‌شود و معمولا در ابتدا فرد هیچ گونه علامت و نشانه ای نخواهد داشت. مسئول 70% موارد سرطان دهانه رحم، ویروس های HPV نوع 16 و 18 هستند. مسئول حدود 15% موارد سرطان دهانه رحم، ویروس های HPV نوع 31، 33، 45، 52 و 58 هستند. نئوپلازی درون‌اپیتلیومی دهانه رحم «CIN»، رشد غیرطبیعی سلول‌های سطحی دهانه رحم است که قابلیت تبدیل به سرطان دهانه رحم را دارد. مسئول زگیل های تناسلی، ویروس های HPV نوع 6 و 11 بوده که موجب سرطان نمی شوند. اگر در مراحل ابتدایی بتوان سرطان دهانه رحم را تشخیص داد به احتمال زیاد می توان اقدامات اولیه درمانی را شروع کرد.

  احتمال تشخیص انواع بیماری با آزمایش HPV

  احتمال تشخیص انواع بیماری با آزمایش HPV

  این آزمایش ها میتوانند احتمال بیماری را تا حد بسیار زیادی تشخیص دهند:

  سرطان رحم 90%
  سرطان مقعد 72%
  سرطان واژینال 50%
  سرطان های مردانه 35%

  در بسیاری از مواقع ابتلای طرفین یک رابطه به ویروس HPV میتواند تاثیرات عمیقی روی آن رابطه داشته باشد. با این حال، بهتر است بدانید راه های زیادی وجود دارد تا شریک جنسی خود را به این ویروس مبتلا نکنید.

  راه های جلوگیری و پیشگیری از بیماری HPV کدامند؟

  چند راهکار موثر برای اینکار شامل:

  1
  واکسن گارداسیل

  واکسن HPV

  واکسن‌ها، ازجمله واکسن گارداسیل میتوانند بدن را در مقابل انواع ویروس محافظت کنند، خصوصا مواردی که عامل زگیل تناسلی هستند.

  2
  کاندوم و محافظ

  کاندوم و محافظ

  همیشه از کاندوم و protection برای رابطه جنسی واژینال، مقعدی یا دهانی استفاده کنید.

  3
  ترک دخانیات

  ترک دخانیات

  اگر دخانیات مصرف میکنید، باید بدانید که شانس ابتلای شما به این ویروس بیشتر است!

  4
  عدم استفاده OCPs

  عدم استفاده OCPs

  عدم استفاده طولانی مدت از OCPs (قرص های ضدبارداری خوراکی) به پیشگیری از این ویروس کمک می کند.

  5
  استفاده از Probe Cover

  استفاده از Probe Cover

  استفاده از پروب‌های ضدعفونی‌ شده یا یکبار مصرف در معاینات زنان (سونوگرافی) نقش مهمی در پیشگیری از این ویروس دارد.

  6
  تقویت سیستم ایمنی بدن

  تقویت سیستم ایمنی بدن

  ورزش کردن، فعالیت روزانه، خوب خوابیدن و نوشیدن آب به مقدارکافی تاثیر بسزایی در تقویت سیستم ایمنی بدن شما دارد.

  7
  فاکتورهای تغذیه ای

  فاکتورهای تغذیه ای

  رژیم غذایی کم پروتئین، با مصرف ویتامین B9 نقش مهمی در جلوگیری از مبتلاشدن به نوع 16 ویروس HPV و بیماری های دهانه رحم دارد.

  8
  قهوه Ganoderma

  قهوه Ganoderma

  مصرف قهوه گانودرما در مواردی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس HPV اشاره شده است.(نیازمند مطالعات مبتنی بر شواهد بیشتر)

  توجه داشته باشید که ویروس HPV حتی در صورت استفاده از کاندوم نیز منتقل میشود.
  کاندوم‌‎ها ممکن است نتوانند تمامی ناحیه تناسلی را پوشش دهند و در این صورت ویروس در اثر تماس پوستی منتقل خواهد شد.

  همین حالا فرایند ثبت درخواست و پذیرش آزمایش در منزل را شروع کنید

  هر سوالی در رابطه با آزمایش در منزل دارید با تهران لب تماس بگیرید

  با آزمایش اچ پی وی در تهران لب به صورت دوره ای می توانید غربالگری نموده و خوب است بدانید که درمان ضایعات زگیل تناسلی با کرایوتراپی و لیزردرمانی و در برخی مواقع داروهای موضعی (پماد) است.

  دکتر شهناز پوربرفه ای

  تخصص زنان، زایمان و نازایی

  زگیل تناسلی در مردان در ریشه آلت تناسلی با یا بدون کاندوم هم می تواند ایجاد بشود، لذا پیشنهاد من آزمایش اچ پی وی در منزل تهران لب است تا زوجین رابطه سالم جنسی با یکدیگر داشته باشند.

  دکتر محمد جباری

  متخصص ارولوژی

  توصیه من برای چکاپ دوره ای عفونت ویروسی اچ پی وی مراجعه به آزمایشگاه تهران لب است که دستگاه های پیشرفته ای در این زمینه دارد و همچنین سازمان جهانی بهداشت، واکسن گارداسیل را برای پیشگیری این عقونت توصیه کرده است.

  دکتر عباس انتظاری

  متخصص طب پیشگیری

  واقعا خیلی اذیت کنندس ایشالا همه به زودی بهبود پیدا کنن خوشحالم که کامل از بدنم پاک شده، از آزمایشگاه تهران لب و پزشکان خوبشون ممنونم

  سیمین‌ ابراهیمی

  مربی رسمی فدراسیون ورزش های همگانی

  مطالب بسیارعالی بود😍 از این به بعد تو روابطم بیشتر مراقب خواهم بود. از تهران لب و مدیریت خوبشون متشکرم

  قلی امین پور

  آموزش آشپزی

  دکتر شهناز پوربرفه ای
  دکتر محمد جباری
  دکتر عباس انتظاری
  سیمین‌ ابراهیمی
  قلی امین پور

  فرم ثبت سوالات مراجعین محترم از آزمایشگاه

  شما می توانید برای گرفتن پاسخ سوالات دیگر خود، از طریق فرم ذیل و شماره تماس 1650 از آزمایشگاه تهران لب پیگیری نمایید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *