گزارش خبری از نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران هلث 1402

نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران هلث 1402، با حضور پرشور حوزه های متعدد و مختلف پزشکی از جمله دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی، در محل همیشگی خود یعنی محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تجهیزات پزشکی تهران، از تاریخ 6 خرداد تا 9 خرداد ماه سال 1402 برگزار گردید.

طبق آیین همیشگی این نمایشگاه، شرکت های فعال در زمینه های تخصصی تجهیزات پزشکی، در این نمایشگاه گرد هم آمدند تا آخرین دستاورد و نوآوری های خود در عرصه تولید این تجهیزات را در معرض دید بیش از 20 هزار بازدیدکننده قرار دهند.

حضور 500 شرکت خارجی و داخلی در ایران هلث 1402

نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران هلث، بزرگ ترین نمایشگاه پزشکی کشور به شمار رفته و همچنین در طی سالها فعالیت خود، جایگاه دومین نمایشگاه پزشکی بزرگ خاورمیانه را به دست آورده است. بر اساس آمارها، در سال 1402 حدود 500 شرکت بزرگ فعال در عرصه پزشکی در این نمایشگاه حضور پیدا کردند که البته در بین آنها، شرکت های نوپا و تازه تاسیس (استارت آپ) ها نیز به چشم میخوردند.

از بین این 500 شرکت، تعداد 390 مورد از آنها را شرکت های داخلی تشکل داده و 100 شرکت دیگر از کشورهایی مثل ایتالیا، روسیه، چین، ترکیه، سوئیس، آلمان، دانمارک، کره جنوبی، هند، استرالیا، پاکستان، ژاپن و تایوان در این نمایشگاه حضور پیدا کردند.

خوشبختانه حضور شرکت های ایرانی و داخلی در ایران هلث 1402 نسبت به گذشته افزایش 30 درصدی داشته است که این نشان از افزایش اهمیت حوزه پزشکی در بین شرکت های خصوصی کشور دارد.

علاوه بر آن، حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه امسال 60 درصد بیش تر از سالهای گذشته بوده است. این افزایش 60 درصدی نشان میدهد که کشورمان از نظر جایگاه پزشکی و صنایع وابسته به حوزه آزمایشگاهی، دارویی و پزشکی، در جایگاه خوبی قرار دارد.

نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران، بزرگترین نمایشگاه های تخصصی پزشکی در کشور و دومین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی خاورمیانه می باشد و دارای ظرفیت های نامحدود تجهیزات پزشکی داخلی و خارجی ارائه می باشد که در معرض ده ها هزار بازدیدکننده از داخل و خارج کشور قرار می گیرد.

این نمایشگاه در 24 دوره برگزار گردیده است و در این دوره، بیش از 700 مشارکت کننده داخلی و بین المللی نقش دارند. علاوه بر آن، 12 سالن در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران به ایران هلث اختصاص داده شد و بیش از 25 هزار بازدیدکننده در بیست چهارمین دوره این نمایشگاه شرکت کردند.

علاوه بر آن، بیش از 100 شرکت دانش بنیان در دور بیست و چهارم این نمایشگاه حضور و مشارکت کردند، که حضور این شرکت ها باعث شد تا این نمایشگاه، در تقویم حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی قرار بگیرد.

فناوری ها و کارگاه های علمی نمایشگاه تجهیزات پزشکی 1402

این نمایشگاه که 4 روز برگزار گردید، ویترین بزرگی در اختیار تامین کنندگان اقلام پزشکی قرار داد تا توان پزشکی خود را به نمایش بگذارند. تنها امسال، بیش از 30 محصول فناورانه جدید معرفی شد.

به علاوه، برنامه های مختلفی به عنوان برنامه جانبی ایران هلث در این نمایشگاه برگزار کردید که می توان به برگزاری کارگاه های علمی، پنل های تخصصی، حضور هیات های علمی و تجاری خارجی اشاره کرد.

این کارگاه ها مطابق علم، دانش و نیاز روز جوامع برگزار گردیده اند که عناوین برخی از این همایش ها و کارگاه ها شامل موارد زیر می باشند:

 • هوش مصنوعی
 • فناوری های نوین اتاق های عمل
 • منابع انسانی
 • بازاریابی و فروش
 • گازهای طبی و ارزیابی بالینی تجهیزات پزشکی

میزبانی از استارتاپ ها و شرکت های نوپا در ایران هلث 1402

در کنار غرفه ها و شرکت های مختلف حوزه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و داروسازی، بخش ویژه ای قرار داشت که به صورت پاوین، میزبان استارت آپ ها و شرکت های نوپا بود.

این بخش که بازدیدکنندگان توجه ویژه ای به آن داشتند، به هدف حمایت از شرکت های تازه تاسیس و نوپا در نمایشگاه قرار گرفته بود و در کنار آنها، دستگاه های ذیربط حضور داشتند و برای رشد هرچه بیش تر و سریعتر این کسب و کارها، به معرفی حمایت ها و تسهیلات ویژه خود میپرداختند.

حضور ویژه وزراء و مراکز درمانی در نمایشگاه تجهیزات پزشکی

علاوه بر شرکت های بزرگ و کوچک تجهیزات پزشکی در بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی کشور، حضور ویژه و حمایت و پشتیبانی وزارت بهداشت، وزارت صنعت و معدن و تجارت، سازمان توسعه تجارت، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی و دیگر تشکل های حوزه سلامت کشور را شاهد بودیم که در ایران هلث 1402 شرکت کردند.

علاوه بر آن، تیم های تخصصی بیمارستان ها، آزمایشگاه های برتر کشور و کلینیک های پزشکی، در کنار نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی باعث افزایش جذابیت این نمایشگاه و استقبال چشمگیر مشارکت کنندگان گردید.

این نمایشگاه از تاریخ ششم تا نهم خرداد ماه، هر روز از ساعت 8 الی 15 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران ورودی خلیج فارس برگزار گردید و مورد توجه شمار کثیری از علاقه مندان حوزه پزشکی قرار گرفت.

برای درخواست هرگونه مشاوره، انجام آزمایش و ثبت درخواست تلفنی نمونه‌گیری (در آزمایشگاه، منزل، محل کار)
با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها
با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب تماس بگیرید.

 

10 نفر نظرات خود را با ما در مورد گزارش خبری از نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران هلث 1402 در میان گذاشته‌اند.
 • بهار آرام, 21 تیر, 1402 @ 4:02 ب.ظ پاسخ

  بخش تجهیزات چشم پزشکی واقعا جالب بود، پیشنهاد میکنم سال دیگه حتما به این بخش سر بزنید

 • مهسا کیایی, 21 تیر, 1402 @ 4:04 ب.ظ پاسخ

  ممنون از مقاله خوبتون، من برخلاف سال های دیگه تصمیم گرفتم امسال شرکت نکنم

  • روابط عمومی تهران لب, 18 مرداد, 1402 @ 4:29 ب.ظ پاسخ

   سلام مهسا جان
   درسته، عده زیادی تصمیم گرفتند امسال در هیچ جشنواره ای شرکت نکنند!
   ممنون از اینکه نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید🌹🙏

 • ابراهیم قناعت, 21 تیر, 1402 @ 4:04 ب.ظ پاسخ

  جشنواره امسال واقعا عالی و آموزنده بود، من هرسال شرکت میکنم و با تجهیزات جدید آشنا میشم

 • افرا انوشه, 21 تیر, 1402 @ 4:05 ب.ظ پاسخ

  من و همسرم امسال شرکت کردیم ولی بیش از حد شلوغ بود و جای کافی برای اون همه آدم که میخوان بگردن نبود!

  • روابط عمومی تهران لب, 18 مرداد, 1402 @ 4:28 ب.ظ پاسخ

   سلام افرا عزیز
   بله استقبال امسال از جشنواره بسیار زیاد بود،
   ممنون از کامنت ارزشمندتون 🌹🙏

 • سپهر بهشتی, 21 تیر, 1402 @ 4:07 ب.ظ پاسخ

  به نظرم تهران لب هم باید تو این جشنواره شرکت کنه. غرفه های آموزشی که محصول خاصی نداشتن هم توی جشنواره بودن و آزمایشگاه شما هم میتونه اطلاعات پزشکی ارائه بده

  • روابط عمومی تهران لب, 18 مرداد, 1402 @ 4:28 ب.ظ پاسخ

   سلام سپهر عزیز
   ممنون از کامنت ارزشمندتون،
   شاید سال دیگه تهران لب رو هم در جشنواره مشاهده کردید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آزمایش