• figure14.png
 • figure38.png
 • figure43.png
 • figure44.png
 • figure45.png

آزمایش غربالگری

آزمایش غربالگری حاملگی برای سلامتی جنین در دوران بارداری بسیار حائز اهمیت است که در این دوره، جنین به مراقبت‌های بسیاری نیاز دارد؛ اگر دوست دارید فرزندی سالم بدون مشکلات ژنتیکی و اختلالات کروموزومی به دنیا بیاورید، با تهران لب، آزمایشات غربالگری اول، دوم و سوم خود را تحت پوشش بیمه پایه و تکمیلی انجام دهید.

آزمایش غربالگری حاملگی
دکتر زهرا سهیلی پور
banner1_shape.png
figure20

برخی از پدر و مادرها اقدامی برای انجام آزمایش غربالگری حاملگی انجام نمیدهند، درحالی که انجام این آزمایش ها نه تنها مزایای بسیاری برای تولد فرزندی سالم به همراه دارد، بلکه انجام آن برای برخی از بانوان واجب است چرا که ریسک زایمان پرخطر در آنها بیشتر است.

آزمایش غربالگری برای چه کسانی واجب است؟

در صورت داشتن شرایط زیر، بهتر است به جواب آزمایش غربالگری حاملگی خود اهمیت بیشتری بدهید:

داشتن سن بالای 35 سال

داشتن سن بالای 35 سال ریسک ابتلای کودک به سندروم داون و مشکلات کروموزومی را افزایش میدهد.

داشتن سابقه بیماری ژنتیکی

داشتن سابقه بیماری ژنتیکی باعث افزایش ریسک ابتلای کودک به آن بیماری میشود.

داشتن بیماری های عفونی یا خونی

داشتن بیماری های عفونی که ممکن است به نوزاد منتقل شود، مثل HIV، هپاتیت B یا سیفلیس. یا داشتن بیماری خونی که ممکن است روی بارداری تاثیر منفی بگذارد، مثل دیابت یا فشار خون بالا. این مشکلات در غربالگری آزمایش خون مشخص میشوند.

سابقه بارداری ناموفق

سابقه بارداری ناموفق یا بارداری به همراه مشکلات کروموزومی و یا نقص لوله عصبی

 آزمایش غربالگری تا چند درصد درست است؟

آزمایش های ابتدایی مانند آزمایش خون غربالگری سه ماهه اول که سلامت مادر و جنین را در مراحل اولیه بررسی میکنند، نسبت به آزمایش های پیشرفته تر مثل آمنیوسنتز یا NIPT که در مراحل کامل تر تشکیل جنین انجام میشود، دقت کمتری دارند.

در کل باید توجه داشته باشید که آزمایش غربالگری، آزمایش تشخیصی نیست. به این معنا که آزمایش غربالگری مثبت به معنای ابتلای 100% جنین شما به یک بیماری نیست.

در اصل اینکه چند درصد آزمایش غربالگری قابل اطمینان باشد بستگی به شرایط بسیاری دارد و البته هدف این آزمایشات نیز در وهله اول، بررسی احتمال ابتلا به بیماری میباشد.

بر اساس مقالات سایت  Cleveland Clinic، آزمایش NIPT می تواند احتمال ابتلا به سندروم داون را با دقت 99% بررسی کند.

آزمایشات غربالگری جنین مثل موارد زیر، به جلوگیری از این اتفاق کمک میکنند:

 • آزمایش غربالگری سه ماهه اول
 • آزمایش غربالگری سه ماهه دوم
 • آزمایش غربالگری سوم

آزمایش غربالگری شامل چیست

آزمایشات غربالگری تقریبا با شروع زندگی مشترک دو نفر آغاز میشود؛ در آزمایش غربالگری قبل از ازدواج برخی از تست های ژنتیکی از شما و همسرتان گرفته میشود تا احتمال بروز بیماری های ژنتیکی در فرزندتان تشخیص داده شود.

به این ترتیب آزمایش غربالگری در بارداری چند مرحله است که شامل:

 • آزمایش غربالگری ژنتیک قبل ازدواج
 • آزمایش غربالگری مرحله اول
 • آزمایش غربالگری مرحله دوم
 • آزمایش غربالگری مرحله سوم

آزمایش غربالگری بارداری اما کاملا مرتبط با سلامت جنین و تا حد زیادی سلامت مادر است تا از وجود هرگونه اختلال ژنتیکی در نوزاد جلوگیری شود.

در واقع آزمایش غربالگری بارداری به شما کمک میکند تا تصمیمات آگاهانه تری در رابطه با سلامت جنین خود گرفته و با مراقبت های لازم برای زمان بارداری و حتی بعد از تولد نوزاد، بیشتر آشنا شوید.

تست های غربالگری دوران بارداری را با تهران لب، بهترین مرکز آزمایش غربالگری تهران انجام دهید.

هدف از آزمایش‌های غربالگری چیست؟

توجه داشته باشید که نحوه آزمایش غربالگری در بارداری بسیار پراهمیت است و حتما باید به مراکز معتبری مراجعه نمایید که از بهترین تجهیزات و کادر پزشکی استفاده میکنند.

تهران لب، بهترین آزمایشگاه برای انجام آزمایش غربالگری حاملگی در تهران می باشد. شما عزیزان همچنین میتوانید آزمایش غربالگری بارداری را در منزل انجام دهید. جهت رزرو تست غربالگری حاملگی در منزل کافیست با شماره 1650 تماس حاصل نمایید.

تست غربالگری جنین

آزمایش غربالگری چیست؟

تست غربالگری جنین به انگلیسی Fetal Screening Test شامل آزمایش هایی است که از آنها برای تشخیص زودهنگام بیماری، یعنی زمانی که درمان آن به ساده ترین شکل انجام میشود، استفاده می گردد. این آزمایشات، موثرترین روش برای جلوگیری و درمان انواع اختلالات کروموزومی و ژنتیکی جنین شناخته میشوند.


آزمایش غربالگری به آلمانی SCREENING-TEST انواع تست های مختلفی را شامل می شود و هرکدام میتوانند احتمال ابتلا به نوع خاصی از بیماریها را مشخص کنند. توجه داشته باشید که تست های غربالگری با آزمایش های تشخیصی متفاوت هستند.


آزمایش های تشخیصی با دقت بالایی به شما میگویند که به یک بیماری مبتلا هستید یا خیر، درحالی که روشهای غربالگری مثل آزمایش غربالگری حاملگی، صرفا احتمال ابتلا به بیماری های مختلف مثل سندروم داون و ... را پیش بینی میکند و اگر آزمایش غربالگری مثبت باشد، تست تشخیصی برای بیماری مشکوک تجویز میشود.


بنابراین جواب آزمایش غربالگری نمیتواند به شکل قطعی احتمال ابتلای جنین به بیماری را تائید یا رد کند.

Screening test در بارداری

Screening test در بارداری

آزمایش غربالگری به انگلیسی Screening test در بارداری، به مجموعه ای از تست های سونوگرافی و خون گفته میشود که برای ارزیابی سلامت جنین استفاده میشود. آزمایشات غربالگری زن باردار در واقع روشی است تا بانوان از سلامت جنین و احتمال ابتلای آن به بیماری های مادرزادی و نواقصی مثل سندروم داون، عفونت ها و نقایص ژنتیکی و فیزیکی آگاه شوند و با کمک مشاور ژنتیک، برای پیشگیری از آنها اقدام کنند.

آزمایش غربالگری برای چیست

هدف از آزمایش غربالگری چیست؟

هدف آزمایش غربالگری از انجام تست های مختلف مثل CVS، آمنیوسنتز، آزمایش خون و ... این است که گروه های پرخطر بارداری شناسایی شده و درمان شوند.
• منظور از گروه های پرخطر، مادران و جنین هایی هستند که در هنگام تولد با نقص های ژنتیکی و کروموزومی همراه هستند.
• بسیاری از این کودکان در چند ماه ابتدای تولد از دنیا میروند و این اتفاق نه تنها تجربه شیرین بچه دار شدن را به یکی از تلخ ترین اتفاقات زندگیشان تبدیل میکند، بلکه در صورت زنده ماندن بچه، قطعات مشکلات زیادی در زندگی انتظار او را میشکند!
• آزمایش های مربوط به غربالگری مثل تست غربالگری حاملگی در سه ماهه اول و دوم و سوم با استفاده از راهکارهای پزشکی به جلوگیری از این اتفاق کمک میکنند.

آیا آزمایش غربالگری لازم است؟

آیا آزمایش غربالگری لازم است؟

در رابطه با اینکه آیا آزمایش غربالگری ضروری است خیر، باید گفت اگرچه در کشورمان قانونی مبنی بر الزام و اجباری بودن تست غربالگری حاملگی وجود ندارد و این بستگی به مادر و پدر دارد تمایل به انجام آن داشته باشند یا خیر، اما باید بدانید آمار تولد نوزادان دارای معلولیت (خصوصا در ازدواج های فامیلی) بسیار بالاست.
سبک زندگی ناسالم، خوراک غیر ارگانیک و انواع امواج رادیویی باعث شده تا این آمار نسبت به دهه های گذشته افزایش پیدا کند. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم با انجام این آزمایش ها در کنار خدمات مشاوره تهران لب، سلامت فرزند آینده خود را تضمین کنید.
تهران لب به عنوان بهترین مرکز آزمایش غربالگری در تهران این امکان را فراهم کرده تا تمام آزمایشات غربالگری قبل بارداری را در منزل و در کمال آرامش انجام داده و از سلامت فرزند خود مطمئن شوید.

آزمایش غربالگری ژنتیک ازدواج چیست؟

آزمایش غربالگری ژنتیک ازدواج چیست؟

اگر مزدوج باشید، احتمالا میدانید آزمایش غربالگری قبل ازدواج چیست؟ این آزمایش به منظور بررسی و ارزیابی تغییرات کروموزومی، ژنی و پروتئینی انجام میشود.
در نتایج تست غربالگری ژنتیک میتوان بیماری های ژنتیکی را بررسی کرده و همچنین تشخیص داد که آنها به فرزندان شما منتقل میشوند یا خیر.

هدف آزمایش غربالگری ازدواج چیست

هدف آزمایش غربالگری ازدواج چیست

این تست قبل از بارداری و ازدواج انجام میشود، اما هدف اصلی آن تشخیص احتمال ابتلای فرزندان دو طرف به بیماری های ژنتیکی است. درحال حاضر بیش از 1000 تست ژنتیکی وجود دارد که اطلاعات کاملی در اختیار افراد قرار میدهند.

افراد دارای شرایط زیر بهتر است آزمایش غربالگری ژنتیک قبل از ازدواج را انجام دهند:
• افرادی که مادرشان سابقه سقط جنین داشته است
• افرادی که در معرض امواج شیمیایی و رادیویی قرار میگیرند
• کسانی که در اقوام درجه 1 خود سابقه اختلال ژنتیکی دارند
• کسانی که مایلند بدون معطلی بعد از ازدواج اقدام به فرزندآوری کنند

تست

تست

تست

تست

تست

تست

تست

تست

تست

نکته: تست

تست

  درخواست آزمایش در محل

  تاریخ تولد

  35000+
  تعداد آزمایش‌های غربالگری انجام شده
  100%
  دقت در نتایح تست غربالگری
  1250+
  تعداد پزشکان همکار غربالگری
  100%
  رضایت از آزمایشگاه

  سوالات متداول خدمات آزمایش غربالگری

  پاسخ برخی از سوالات رایج درخواست کنندگان آزمایش غربالگری

  زمان آزمایش غربالگری بسته به هرکدام از آزمایش ها متفاوت است. این آزمایش ها به طور کلی شامل 3 آزمایش غربالگری جنین مرحله اول و دوم و سوم هستند که به ترتیب در سه ماهه اول تا سوم انجام می شوند.

  در ادامه با معرفی هرکدام از تست ها به این می پردازیم که هر آزمایش غربالگری هفته چندم بارداری انجام میشود.

  بسیاری از افرادی که با تماس با شماره 1650 از مشاوره تلفنی تهران لب استفاده میکنند، میپرسند که آزمایشات غربالگری شامل چیست؟ همچنین بسیاری نمیدانند که آزمایش غربالگری فقط خون است یا شامل ادرار هم میشود.

  ·       آزمایش غربالگری اول خون است یا ادرار؟

  اکثرا آزمایش غربالگری در تهران با استفاده از نمونه های خونی انجام میشود؛ برای اینکار میتوانید به بصورت حضوری به آزمایشگاه تهران لب مراجعه کرده یا بصورت رایگان درخواست آزمایش در منزل خود را در تهران لب ثبت کنید.

  با این حال در برخی مواقع خاص و یا در صورت درخواست متقاضی، نمونه گیری ادرار نیز برای جستجو و ارزیابی موارد مختلف انجام می گیرد، از جمله:

  • علائم عفونت کلیه
  • اندازه گیری سطح هورمون hCG
  • بررسی میزان گلوکز و احتمال دیابت
  • تشخیص بیماری پره اکلامپسی (Pre-eclampsia)

  بنابراین در پاسخ به اینکه آزمایش غربالگری خون است یا ادرار باید گفت اکثرا با آزمایش خون انجام میشود، اما امکان نمونه گیری ادراری نیز برای اطمینان بیشتر وجود دارد

  از آنجایی که آزمایشات غربالگری جنین و بارداری شامل یک آزمایش واحد نیست و یک سری از تست های پزشکی را شامل میشود که خود این تست ها در 3 مرحله تکرار میشوند، نمیتوان یک پاسخ واحد برای تمام آنها داد.

  بستگی به شرایط مادر و پدر و فاکتورهای ژنتیکی و ارثی، ممکن است تعداد تست های مورد نیاز کم و زیاد شود که این موارد روی سرعت دریافت نتیجه آزمایش غربالگری حاملگی تاثیرگذار است. نتیجه بهترین آزمایش غربالگری در تهران لب نهایتا بعد از 48 ساعت در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

  بسیاری از پدر و مادرها بسته به صلاحدید خود ممکن است برخی از آزمایش های غربالگری پیش از بارداری نظیر تست های ژنتیک و اندکس WBC را انجام دهند. انجام این تست ها میتواند به شما اطمینان خاطر بیشتری داده و در تصمیم گیری آگاهانه به شما کمک کند.

  سوالات متداول خدمات آزمایش غربالگری

  همین حالا فرایند ثبت درخواست و پذیرش آزمایش غربالگری را شروع کنید

  هر سوالی در رابطه با آزمایش غربالگری دارید با تهران لب تماس بگیرید

  figure7

  درخواست تلفنی آزمایش غربالگری از آزمایشگاه تهران لب با شماره تلفن 88709970-021 برای کل کشور

  آزمایش های غربالگری برای شما و نوزادتان

  نوزاد تا سه روز بعد از تولد می تواند غربالگری بشه

  در این ویدئو در مورد آزمایش های غربالگری که در دوران بارداری و پس از تولد نوزاد شما وجود دارد، شرح داده شده است.

  تست های غربالگری همیشه یک انتخاب هستند اما باید در نظر بگیرید که آزمایش های غربالگری برای شما و کودکتان مفید است و به شما در مورد شرایط سلامتی جنین از جمله اختلالات خونی، HIV، هپاتیت بی، سفیلیس، سندرم داون، سندرم ادواردز، سندرم پاتو، سلامتی استخوان ها، قلب، مغز، چشم، باسن، شنوایی، بیضه های نوزاد پسر اطلاعات می دهد. • غربالگری سلول داسی شکل و تالاسمی در 10 هفته اول حاملگی • آزمایش خون برای 3 بیماری عفونی در هفته های 8 تا 12 بارداری • تست چهارگانه در هفته 10 الی 14 • معاینه ی جسمی 11 گانه جنین در هفته 18 الی 20 • غربالگری blood spot نوزادان

  هزینه‌های آزمایشات بارداری آزمایشگاه تهران لب، مناسب‌تر از دیگر آزمایشگاه‌ها است.

  نسرین

  مراجعه‌کننده

  هزینه‌های آزمایشات بارداری آزمایشگاه تهران لب، مناسب‌تر از دیگر آزمایشگاه‌ها است.

  نسرین

  مراجعه‌کننده

  هزینه‌های آزمایشات بارداری آزمایشگاه تهران لب، مناسب‌تر از دیگر آزمایشگاه‌ها است.

  نسرین

  مراجعه‌کننده

  هزینه‌های آزمایشات بارداری آزمایشگاه تهران لب، مناسب‌تر از دیگر آزمایشگاه‌ها است.

  نسرین

  مراجعه‌کننده

  figure16.png
  figure16.png
  figure16.png
  figure16.png

  فرم ثبت سوالات مراجعین محترم از آزمایشگاه

  شما می توانید برای گرفتن پاسخ سوالات دیگر خود، از طریق فرم ذیل و شماره تماس 1650 از آزمایشگاه تهران لب پیگیری نمایید.

  50 نفر نظرات خود را با ما در مورد آزمایش غربالگری در میان گذاشته‌اند.
  • مهرانه طباطبایی, 16 مرداد, 1402 @ 3:08 ب.ظ پاسخ

   سلام، ببخشید به نظر شما مطالبی که توی صفحات مختلف نی نی سایت گذاشته میشه، مثل صفحه مربوط به تفسیر آزمایش غربالگری اول نی نی سایت به نظر شما قابل استناده؟ چون برای مثال میگم، جواب آزمایش غربالگری اول نی نی سایت هم الان موجوده توی این سایت و بصورت تخصصی دربارش بحث میکنند.

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 4:02 ب.ظ پاسخ

    سلام مهرانه جان 🙏🌸
    سلام با توجه به آزمایش غربالگری اول نی نی سایت توسط خود کاربران پاسخ داده میشود، بهتر است مواردی که مطالعه میکنید را با پزشک هماهنگ کنید.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • مینا براتی, 16 مرداد, 1402 @ 3:09 ب.ظ پاسخ

   سلام وقت بخیر، ببخشید من توی صفحه آزمایش خون غربالگری دوم نی نی سایت خوندم که باید این تست هارو ناشتا انجام بدیم، خواستم ببینم درسته؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 4:01 ب.ظ پاسخ

    سلام مینای عزیز
    لطفا به صفحات آزمایش غربالگری دوم نی نی سایت اکتفا نکنید و حتما از پزشک متخصص مشورت بگیرید؛ و خیر برای آزمایش غربالگری نیازی به ناشتایی نیست🙏🌸
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • یاسمن شادکام, 16 مرداد, 1402 @ 3:10 ب.ظ پاسخ

   درباره اعداد نرمال آزمایش غربالگری دوم نی نی سایت میگفت اگر اعداد زیاد بالا باشن احتمال سندرم داون وجود دارد درسته؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 4:00 ب.ظ پاسخ

    سلام یاسمن جان 🙏🌸
    به موارد زیادی از جمله شرایط مادر و جنین بستگی دارد، پیشنهاد میشود از متخصص کمک بگیرید.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • مهتاب پاکنژاد, 16 مرداد, 1402 @ 3:12 ب.ظ پاسخ

   سلام وقت بخیر، ببخشید من خیلی توی سایت نی نی سایت میگردم دنبال مطالب بارداری، توی صفحه آزمایش غربالگری و تعیین جنسیت نی نی سایت نوشته بود برای تعیین جنسیت حتما باید هفته 10 ام تموم شده باشه، خواستم ببینم این درسته؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:59 ب.ظ پاسخ

    سلام خانم پاکنژاد 🙏🌸
    آزمایش تعیین جنسیت از بعد از 7 هفتگی قابل انجام است.
    صفحات فروم آزمایش غربالگری و جنسیت نی نی سایت (که مطالب آن توسط خود کاربران تولید میشود)، احتمالش زیاد است از نظر علمی دقیق نباشند، لذا پیشنهاد میشود از متخصصین استفاده کنید.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • الهه پاک روان, 16 مرداد, 1402 @ 3:29 ب.ظ پاسخ

   درباره فاصله بین سونوگرافی و آزمایش غربالگری نی نی سایت نوشته بود اول باید سونو رو انجام بدیم درسته؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:58 ب.ظ پاسخ

    بله خانم پاک روان عزیز
    ابتدا سونوگرافی و سپس آزمایش خون انجام دهید. فاصله سونوگرافی و آزمایش غربالگری نباید زیاد باشد، ترجیحا در یک روز انجام شود🙏🌸

  • مهدیه همایونی, 16 مرداد, 1402 @ 3:30 ب.ظ پاسخ

   سلام ببخشید یه صفحه مربوط به اینکه آزمایش غربالگری مهمه یا سونوگرافی نی نی سایت دیدم، نوشته بود وقتی آزمایش خون بخواییم بدیم باید سونو همراهمون باشه.

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:57 ب.ظ پاسخ

    بله خانم همایونی جان
    برخی جاها هنگام دریافت آزمایش خون، از شما نتیجه سونوگرافی درخواست میشود. هردوی آزمایشات به شدت مهم هستند 🙏🌸

  • فریبا دادگر, 16 مرداد, 1402 @ 3:31 ب.ظ پاسخ

   ممنون از مطالب خوبتون، من خیلی برام سوال بود که آزمایش غربالگری اول کجا برم، اما بعد از خواندن مقاله تون و تماس با قسمت مشاوره آزمایشگاه تقریبا جوابمو گرفتم 😉

  • پریسا وفاجو, 16 مرداد, 1402 @ 3:31 ب.ظ پاسخ

   سلام ببخشید من توی صفحه final risk در آزمایش غربالگری چیست نی نی سایت خوندم اگر عددش زیر روی 1.50 باشه بچه مشکل داره درسته؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:56 ب.ظ پاسخ

    سلام پریسا جان
    بله اگر عدد فاینال ریسک روی 1:51 تا 1:11:00 باشه احتمال مشکل بینایی در بچه وجود خواهد داشت🙏🌸
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • احسان رحمانی, 16 مرداد, 1402 @ 3:31 ب.ظ پاسخ

   سلام ببخشید اگر با آزمایش های تشخیصی نشه ریسک ابتلای بچه رو تشخیص داد، لازم به ارسال آزمایش غربالگری به آلمان هست؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:55 ب.ظ پاسخ

    سلام آقای رحمانی، عزیز🙏🌸
    تصمیم با شما و پزشکتان است، ما پیشنهاد میکنیم آزمایشات را درصورت امکان مجدد تکرار کنید و بعد تصمیم بگیرید. از مشاوران تهران لب نیز میتوانید استفاده کنید.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • حسین یارعلی, 16 مرداد, 1402 @ 3:32 ب.ظ پاسخ

   سلام وقت بخیر، من داشتم خبر آزمایش غربالگری رو توی یه سایتی میخوندم نوشته بود ممکنه این آزمایش ها لغو بشه، خواستم ببینم شما چیزی درباره لغو آزمایش غربالگری میدونید؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:53 ب.ظ پاسخ

    سلام آقای یارعلی عزیز 🙏🌸
    درحال حاضر هیچ خبر موثقی مبنی بر اینکه آیا آزمایش غربالگری حذف شده یا خیر به ما نرسیده است.

  • پریناز شاه حیدر, 16 مرداد, 1402 @ 3:33 ب.ظ پاسخ

   سلام وقت بخیر، ببخشید خواستم بدونم طب سنتی درباره آزمایش غربالگری چه دیدگاهی داره؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:53 ب.ظ پاسخ

    سلام خانم شاه حیدر عزیز 🙏🌸
    متاسفانه اطلاعی از آزمایش غربالگری از نظر طب سنتی نداریم.

  • مرتضی قدیس, 16 مرداد, 1402 @ 3:33 ب.ظ پاسخ

   سلام وقت بخیر، من یکم مشکل مالی دارم، خواستم ببینم آزمایش غربالگری شامل بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی میشه یا خیر ؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:51 ب.ظ پاسخ

    سلام آقای قدیس عزیز 🙏🌸
    بسته به شرکت بیمه شما، غربالگری ممکن است توسط بیمه تکمیلی پوشش داده شود، با این حال بیمه پایه تامین اجتماعی آن را پوشش نمیدهد.

  • گل رخ سعیدی, 16 مرداد, 1402 @ 3:34 ب.ظ پاسخ

   سلام ممنون از مقاله کاملتون، خواستم بپرسم چگونه آزمایش غربالگری اول را بخوانیم؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:51 ب.ظ پاسخ

    سلام گل رخ جان 🙏🌸
    برای تفسیر نتیجه آزمایش غربالگری از پزشک یا مسئول آزمایشگاه کمک بگیرید.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • محبوبه پاشایی, 16 مرداد, 1402 @ 3:34 ب.ظ پاسخ

   ببخشید جواب آزمایش غربالگری اول چقدر طول میکشه؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:50 ب.ظ پاسخ

    سلام محبوبه عزیز 🙏🌸
    به طریقه آزمایش غربالگری اول و تعداد آزمایش های شما بستگی داره 🙂
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • امیررضا کریمی, 16 مرداد, 1402 @ 3:34 ب.ظ پاسخ

   سلام اطلاعاتتون واقعا کامل بود، خواستم بدونم آزمایش غربالگری روز سوم تولد چیه؟ فرقی با این موارد دارد؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:49 ب.ظ پاسخ

    بله آقای کریمی عزیز،
    این آزمایش باید 3 تا 5 روز بعد از تولد انجام بشه تا از مشکلاتی مثل عقب ماندگی ذهنی و … در نوزاد جلوگیری شود🙏🌸
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • دلارام پروانه وار, 16 مرداد, 1402 @ 3:35 ب.ظ پاسخ

   سلام وقتتون بخیر، برای آزمایش غربالگری باید ناشتا باشی؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:48 ب.ظ پاسخ

    خیر خانم پروانه وار عزیز
    نیازی به ناشتایی نیست. اگرچه برخی پزشکان توصیه میکنند که مادر، 3 الی 4 ساعت قبل از خون گیری مواد غذایی مصرف نکند. 🙏🌸
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • مریم عباسی, 16 مرداد, 1402 @ 3:35 ب.ظ پاسخ

   سلام خواستم بدونم تو آزمایش غربالگری در هفته 13 بارداری چه چیزهایی چک میشه؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:47 ب.ظ پاسخ

    سلام خانم عباسی عزیز
    معمولا 6 مورد از پروتئین های جنین در آزمایش غربالگری هفته 13 اندازه گیری میشود تا از سندرم داون، تریزومی 18 و اسپینابیفیدا جلوگیری شود🙏🌸

  • نازنین خیابانی, 16 مرداد, 1402 @ 3:35 ب.ظ پاسخ

   سلام دکتر خسته نباشید، خواستم بدونم اولین آزمایش غربالگری تا هفته چندم باید انجام بشه؟

  • ترانه محمدی, 16 مرداد, 1402 @ 3:36 ب.ظ پاسخ

   سلام من آموزش روش خواندن آزمایش غربالگری رو سرچ کردم ولی نمیتونم نتیجه آزمایش هامو بفهمم، شما تفسیر آزمایش هم انجام میدید؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:46 ب.ظ پاسخ

    سلام خانم محمدی،
    بله ارائه میدیم خدمتتون.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • نگار شجاعی, 16 مرداد, 1402 @ 3:36 ب.ظ پاسخ

   سلام من دیروز آزمایش غربالگری دوم دادم، خیلی نگرانم میخوام بدونم اگر آزمایش غربالگری مشکوک به سندرم داون باشه چکار باید بکنم؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:44 ب.ظ پاسخ

    سلام خانم شجاعی عزیز
    درصورتی که نتیجه مشکوک باشه پزشک درخواست آزمایش های تشخیص میدهد تا احتمال بیماری دقیق تر بررسی شود. پس از آن اگر واقعا احتمال ابتلا به سندرم داون باشد، میتوانید برای سقط جنین اقدام نمایید.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • ملیحه رستمی, 16 مرداد, 1402 @ 3:37 ب.ظ پاسخ

   سلام لطفا جواب بدید من عکس آزمایش غربالگری اول سالم رو دیدم ولی با نتیجه من یکم فرق داشت خواستم ببینم بچم مشکل داره؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:43 ب.ظ پاسخ

    سلام خانم رستمی
    از روی عکس آزمایش غربالگری سالم نمیتوان غربالگری مشکوک را دقیق بررسی کرد. لطفا به آزمایشگاه یا پزشک مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید 🙏🌸
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • نیایش خداخواه, 16 مرداد, 1402 @ 3:37 ب.ظ پاسخ

   تشکر فراوان از مقاله خوبتون، کامل متوجه شدم که آزمایش غربالگری شامل چیه و چه زمانی انجام میشه

  • معصومه پناهی, 16 مرداد, 1402 @ 3:38 ب.ظ پاسخ

   سلام میخواستم بدونم آزمایش غربالگری تالاسمی چیست و چه زمانی باید انجام بشه؟ آیا هفته 13 برای اینکار مناسبه؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:41 ب.ظ پاسخ

    سلام خانم پناهی
    آزمایشی هست که برای بررسی احتمال سلول های خونی داسی شکل انجام میشود، خیر باید تا قبل از هفته 10ام این آزمایش انجام شود 🙏🌸

  • مهدیه رازدار, 16 مرداد, 1402 @ 3:38 ب.ظ پاسخ

   سلام خسته نباشید، خواستم بدونم Screen Negative توی آزمایش غربالگری یعنی چه؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:40 ب.ظ پاسخ

    سلام خانم رازدار،
    screen negative در آزمایش غربالگری نشان میده که جنین به احتمال 85 الی 95 درصد سالم است و مشکلی ندارد 🙏🌸
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  • رضا شاه چراغی, 16 مرداد, 1402 @ 3:52 ب.ظ پاسخ

   سلام وقتتون بخیر، ببخشید همسر من یکبار غربالگری دوم داد ولی دکتر گفت دوباره باید آزمایش بده، خواستم بدونم چرا آزمایش غربالگری تکرار میشود آیا خطری هست؟

   • روابط عمومی تهران لب, 16 مرداد, 1402 @ 3:54 ب.ظ پاسخ

    سلام آقای شاه چراغی عزیز 🙏🌸
    در مواردی که جواب آزمایش مشکوک یا نامشخص باشد و اطلاعات کافی ارائه نکند، درخواست تکرار آزمایش غربالگری داده میشود.
    (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *