قرص AHCC چیست؟

این روزها ابتلاء به بیماری‌هایی همچون، زگیل تناسلی، ویروس پاپیلومای انسانی و بیماری‌های نقص سیستم ایمنی افزایش یافته و به دنبال آن، داروهایی قدرتمند برای درمان این بیماری‌ها تولید شده‌اند. برای تشخیص ویروس پاپیلومای انسانی از آزمایش HPV بهره گرفته می‌شود و همچنین روش‌ها و داروهای مختلفی برای درمان این بیمار‌ها وجود دارند اما قرص AHCC یکی از داروهای معروف برای تقویت سیستم ایمنی بدن است که نقش مهمی در تسریع روند درمان دارد.

طبیعی است که قبل از استفاده از این دارو نگرانی‌هایی از بابت موارد مصرف، طریقه مصرف، مزایای دارو، عوارض و کاربرد دارو وجود داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با این دارو، موارد مصرف، طریقه مصرف و نکات مهم درباره استفاده از آن، تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

برای درخواست هرگونه مشاوره، انجام آزمایش HPV و ثبت درخواست تلفنی نمونه‌گیری (در آزمایشگاه، منزل، محل کار)
با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها
با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب تماس بگیرید.

بررسی قرص AHCC

عبارت AHCC مخفف شده عبارت Active Hexose Correlated Compound و به معنای مکمل غذایی است. در واقع قرص AHCC دارویی مکمل و تقویت‌کننده سیستم‌های ایمنی بدن است که از قارچ شیتاکه استخراج می‌شوند. ترکیباتی همچون پلی ساکارید، گلوتامین و گلوکان در فرمولاسیون ویژه‌ این قرص وجود دارند. وظیفه آن‌‌ها پیشگیری از گسترش و نفوذ ویروس‌های بدن و در کل پیشگیری از بروز بیماری‌های مختلف است.

در کل برای افزایش تعداد گلبول‌های سفید در بدن، بهبود واکنش‌های افراطی بدن نسبت به عفونت‌ها، کاهش التهابات گاه و بیگاه بدن و حمایت از سلامت کبد این دارو تجویز می‌شود.

با وجود این که داروی AHCC یک داروی تایید شده و مناسب برای بدن است، اما قبل از مصرف مشورت با یک پزشک پیشنهاد می‌شود. اهمیت این امر زمانی که شما مبتلاء به بیماری‌های مزمن هستید یا مجبور به مصرف داروهای خاص هستید، خود را نشان می‌دهد؛ زیرا باعث عدم تداخل داروها شده و بالاترین حد از سلامت را برای بدن به دنبال دارد.

بررسی قرص AHCC

داروی AHCC برای چه مواردی مصرف می‌شود و چه مزایایی دارد؟

مهم‌ترین موارد کاربرد داروی AHCC به شرح زیر است:

 1. کاربرد در راستای درمان بیماری‌های پوستی همچون زگیل پوستی ناحیه تناسلی
 2. کمک به درمان بیماری التهاب روده
 3. بهبود سطح قند خون و کاهش میزان کلسترول خون
 4. افزایش میزان انرژی در بدن و افزایش قدرت جسمی

برای رفع نگرانی از بابت سلامت بدن پس از مصرف قرص AHCC لازم است مزایای این قرص را بشناسید.

در زیر به طور مختصر این مزایا را معرفی کرده‌ایم:

پیشگیری از بروز بیماری‌های جسمی

همانطور که اشاره کردیم این قرص می‌تواند تعداد سلول‌های ایمن‌کننده بدن را افزایش دهد و نقشی موثر در تقویت سیستم ایمنی بدن شما داشته باشد. با مصرف این قرص خودتان متوجه می‌شوید که واکنش بدن به عفونت‌ها بهبود یافته و مریضی دیر به دیر بدن شما را از پا در می‌آورد.

قرص AHCC انتخابی ایده‌آل برای کاهش نفوذ ویروس‌ها به بدن است. از یک سو این قرص باکتری‌ها و ویروس‌های عفونی را نابود می‌کند و از سوی دیگر گلبول‌های سفید مراقبت از بدن را افزایش می‌دهد. بنابراین، سلامت عمومی بدن شما را ارتقاء خواهد داد.

کاهش میزان التهابات جسم

از دیگر مزایای مصرف داروی AHCC کاهش التهابات است. برای آن دسته از افرادی که با دردهای مزمن دست و پنجه نرم می‌کنند یا از تورم و التهابات بدن رنج می‌برند، این دارو مناسب خواهد بود؛ زیرا مکملی کاملا قدرتمند برای بافت‌های بدن و کمک به کاهش درد و تورم است.

بهبود سلامت کبد

مطالعات انجام شده روی ترکیبات این دارو حاکی از تاثیر فوق‌‌العاده داروی AHCC بر سلامت کبد هستند. این قرص با عناصر خود قادر است آسیب‌های ناشی از دلایل متعدد بر کبد را از بین ببرد. برای داشتن کبدی سالم و عاری از هرگونه بیماری این دارو اثربخش است.

کاربرد به عنوان مکمل درمان

اگر عفونت‌های ویروسی سرتاسر بدن بیمار را در بر گرفته باشند یا سرطان در قسمت‌های مختلف بدن به خصوص ناحیه تناسلی ایجاد شده باشد، این دارو به عنوان مکملی برای درمان برای افراد مبتلاء تجویز می‌شود. افزون بر این مزایا، مزایای دیگری همچون از بین بردن بیماری‌های پوست برای این دارو عنوان شده‌اند.

درمان HPV در مردان با عصاره قارچ شیتاکه

شاید این خبر خوشحال کننده باشد که نتایج اخیر تحقیقات در مورد قرص AHCC نشان‌دهنده پاکسازی عمیق عفونت‌های ناشی از HPV به واسطه این دارو هستند. اگر شما این دارو را حدود ۶ ماه به طور مستمر استفاده کنید، می‌توانید ۶۰ درصد از عفونت‌های رخنه کرده در بدنتان خود را بین ببرید. همچنین عفونت‌های باقی‌مانده در بدن رفته رفته کنترل می‌شوند و فرایند رشد و تکثیر آن‌ها کند می‌شود.
نکته: مردانی که همجسنگرا هستند با آزمایش پاپ اسمیر مقعدی از وجود HPV مطلع می‌شوند. آنها می‌توانند این آزمایش را در آزمایشگاه و بیمارستان انجام دهند.

عوارض جانبی شایع قرص AHCC چیست؟

قرص AHCC یک داروی کاملا موثر در سلامت بدن و بهبود ایمنی بدن است. نمی‌توان عوارض جدی و خطرات چندانی را برای این دارو نام برد. افرادی که حساس هستند، ممکن است با مشکلات گوارشی همچون درد معده، اسهال یا حالت تهوع مواجه شوند.

برخی دیگر نیز با خارش یا قرمزی پوست روبرو می‌شوند. این عوارض جدی نیستند و سریعا از بین می‌روند. نکته مهمی که باید مورد توجه قرار بگیرد، خودداری از مصرف دوز بالا از AHCC است. با مصرف بیش از حد این دارو نه تنها ایمنی بدن شما بهبود پیدا نمی‌کند بلکه عوارضی جدی همچون ناراحتی کبدی در انتظار شما است.

لازم به ذکر است بیشتر افراد اعم از خانم و آقا می‌توانند از این دارو به عنوان یک مکمل غذایی کم خطر و بی‌خطر استفاده کنند. با این وجود، بهتر است قبل از مصرف هر دارویی با یک پزشک متخصص در ارتباط باشید و در مورد بیماری‌های مختلف جسمانی خود با پزشک صحبت کنید و سپس در خصوص مصرف دارو تصمیم بگیرید.

عوارض جانبی شایع قرص AHCC چیست؟

مقایسه اثرات AHCC با سایر داروهای بهبود ایمنی بدن

یکی از دغدغه‌های قابل توجه پیش از مصرف هر دارو تداخل این دارو با سایر داروها است. داروی AHCC با بیشتر داروهای ایمنی بدن سازگاری دارد. با این حال اگر از داروهای زیر را استفاده می‌کنید، بهتر است نکاتی را مورد توجه قرار دهید:

داروی AHCC و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی

داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی و داروی AHCC هر دو برای بهبود سیستم ایمنی بدن به کار گرفته می‌شوند. ممکن است داروهای غیراستروئیدی ضد التهاب عوارضی همچون آسیب به معده و آسیب به روده را در پی داشته باشند. با مشورت پزشک می‌توانید این قرص‌ها را در کنار یکدیگر استفاده کنید.

داروی AHCC و داروهای ضد انعقاد خون

قرص AHCC با برخی از داروهای رقیق‌کننده خون تداخل دارد و با برخی دیگر سازگار است. در اغلب موارد این دارو تاثیری بر رقیق‌کننده‌های خون ندارد. برای مثال، اگر از داروی وارفارین استفاده می‌کنید، باید هماهنگی‌های دقیقی با پزشک خود داشته باشید تا خطرات ناشی از مصرف این دارو به همراه داروی AHCC از بین برود.

داروی AHCC و داروهای شیمی درمانی

داروهای شیمی ‌درمانی و داروی AHCC هر دو به بدن شما برای افزایش ایمنی کمک می‌کنند. داروهایی همچون داروی کموتراپی عوارض جانبی شدیدی دارد. اگر می‌خواهید AHCC را با داروهای کوتراپی مصرف کنید، بهتر است مصرف آن همزمان نباشد.

جالب است بدانید هر گونه تصمیمات سرخود می‌تواند سلامت شما را از حالت عادی خارج کرده و به خطر بیاندازد. بنابراین، همواره با پزشک خود در ارتباط باشید و پیش از هرگونه تصمیم نظر پزشک را بپرسید تا عوارض جدی، سلامت شما را تهدید نکند.

طریقه مصرف داروی AHCC

برای مصرف هرگونه مکمل غذایی توجه به توصیه‌های مصرف اهمیت دارد. شما باید قرص AHCC را با یک لیوان پر از آب میل کنید تا به خوبی در معده حل شود و سیستم ایمنی بدنتان را ارتقاء دهد. از آنجایی که بیماری‌های هر فرد نسبت به بیمار دیگر متفاوت است، دوز مصرف این محصول از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

پزشکان غالبا با بررسی بیماری‌های جسمانی یک فرد، مقدار مصرف دارو را تعیین می‌کنند. شما می‌توانید از بسته‌‌بندی محصول نیز برای تعیین مقدار توصیه شده از قرص استفاده کنید. در غیر اینصورت، احتمال دارد قرص را بیش از حد مصرف نمایید و این مشکلات و بیماری‌های جسمی مختلف را به دنبال دارد.

زمان مصرف قرص AHCC

اگر شما داروهای ایمن‌کننده بدن را در بهترین زمان مصرف کنید، قطعاً نتایج قابل انتظار را مشاهده خواهید کرد. بهترین زمان مصرف این قرص زمانی است که شما غذا میل می‌کنید. در وعده ناهار یا وعده شام می‌توانید این دارو را مصرف کنید.

یکی از سوالات مهمی که باید به آن پاسخ داد این است که دوره مصرف قرص AHCC چقدر است؟ ممکن است وضعیت جسم شما طوری باشد که در یک دوره به صورت موقتی از این دارو استفاده کنید. در مواقعی نیز وضعیت جسم شما به گونه‌ای است که نیاز دائمی به مصرف این دارو پیدا می‌کند. پیش از آغاز دوره مصرف بهتر است در مورد تداخلات دارویی این محصول با سایر داروها اطلاع یابید و دوره مصرف را تعیین کنید.

موارد احتیاط داروی AHCC

هر چقدر هم که قرص قوی AHCC قابل اطمینان باشد، باز هم باید نکاتی را حین مصرف مورد توجه قرار داد.

نکات احتیاطی که شما را از عوامل تهدید‌کننده پس از مصرف داروی AHCC دور می‌کند، عبارتند از:

 1. در شرایط بارداری و شیردهی ممکن است این دارو تاثیرات چندان مطلوبی بر جسم مادر نداشته باشد. پس مصرف آن توصیه نمی‌شود.
 2. چنانچه شما یا هر یک از اعضای خانواده به قارچ یا عصاره‌های برگرفته از قارچ حساسیت دارید، قبل از مصرف این دارو تست حساسیت بگیرید.
 3. توجه به توصیه‌های پزشک نیز در رابطه با مصرف این دارو و جلوگیری از آلرژی و حساسیت مؤثر است.
 4. ترکیبات این دارو برای جسم اطفال و نوجوانان چندان مناسب نیست. اگر فردی مجبور به استفاده از قرص AHCC بشود، باید با پزشک خود مشورت‌های لازم را داشته باشد.
 5. اگرچه این دارو عوارض جانبی چندان جدی را برای بدن ایجاد نمی‌کند اما اگر علائمی ناشی از عوارض جانبی این دارو داشتید، باید سریعاً به پزشک مراجعه کنید.
 6. افرادی که از مشکلات کبد یا مشکلات کلیوی رنج می‌برند به احتمال زیاد فرد مناسبی برای مصرف این قرص نیستند. با توجه به تاثیرات چشمگیر این دارو بر عملکرد اعضایی همچون کلبه و‌ کبد، بهتر است از مصرف آن خودداری شود.

قیمت قرص AHCC اصل چقدر است؟

متاسفانه قرص‌های تقویت سیستم ایمنی بدن در دو شکل اصلی و فیک در بازار فروش وجود دارند. قیمت این قرص‌ها از عواملی همچون برند تولیدکننده، تعداد قرص، برند فروشنده، حجم خرید و مواردی از این قبیل تاثیر می‌پذیرد. با این وجود قرص‌های فیک همیشه از نسخه‌های با کیفیت ارزان‌تر هستند.

 اگر در جستجوی قرص‌های اصل به عنوان مکمل غذایی خود هستید، شاید نیاز به صرف هزینه‌های زیاد باشد؛ اما اطمینان حاصل خواهید کرد که قرص روی جسم شما تاثیرات خوبی می‌گذارد. در ضمن، قیمت مواد دارویی به خصوص قرص‌های تقویت سیستم ایمنی بدن هر روز تغییر می‌کنند. شما می‌توانید از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مکمل غذایی قیمت روز این دارو را استعلام بگیرید.

برای درخواست هرگونه مشاوره، انجام آزمایش و ثبت درخواست تلفنی نمونه‌گیری (در آزمایشگاه، منزل، محل کار)
با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها
با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب تماس بگیرید.

آنچه در مقاله قرص AHCC چیست آموختیم

در این مطلب به معرفی قرص ای اچ سی سی پرداختیم و ویژگی‌ها و کاربردهای آن را بیان کردیم. این داروی شگفت‌انگیز و قوی با برخورداری از برترین عناصر روی سیستم ایمنی بدن شما تاثیرات مطلوبی دارد. به گونه‌ای که سریعاً بیماری‌های جسمانی همچون عفونت‌های ویروسی و زگیل تناسلی را از بین می‌برد و حتی در درمان سرطان کمک‌کننده است. دوز مصرف این دارو متناسب با شرایط هر بیمار متفاوت خواهد بود. شما باید به دنبال محصولات و داروهای اصل باشید تا از مزایای آن به بهترین شکل استفاده کنید.

 • منابع:

https://www.drugs.com/npp/ahcc.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9256908/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آزمایش