محاسبه تقریبی زمان بارداری بصورت خودکار

محاسبه تقریبی زمان بارداری

برای محاسبه زمان تقریبی زایمان خود تاریخ اولین روز از اخرین قاعدگی خود را در جدول زیر وارد نمایید

/ /

 

برای درخواست هرگونه مشاوره، انجام آزمایشات بارداری و ثبت درخواست تلفنی نمونه‌گیری (در آزمایشگاه، منزل، محل کار)
با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها
با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب تماس بگیرید.

 

بعد از فراهم شدن زمان مناسب برای بارداری، 9 ماه طول میکشد تا یک خانواده تکمیل شود. قبل از آن، تخمین زمان بارداری یکی از مسائل مهمی است که با دانستن آن میتوان به سلامت مادر و جنین کمک کرد. همچنین تخمین سن بارداری روشی است که به والدین کمک میکند تا بدانند چه زمانی، باید چه آزمایشاتی بدهند. به علاوه، از آن برای ایجاد تقویم روزانه بارداری و تخمین زمان زایمان استفاده می شود.

خوشبختانه امروزه محاسبه زمان بارداری و زایمان با روش های مختلفی انجام می شود، مثل سونوگرافی یا اندازه گیری رحم که به تشخیص سن دقیق جنین کمک میکند. پیشنهاد میکنیم با یک مشاوره کوتاه از متخصص تهران لب، بهترین روش محاسبه سن بارداری را با توجه به شرایط و وضعیت بارداری خود انتخاب کنید.

محاسبه تقریبی زمان بارداری با معاینه بالینی

اهمیت محاسبه تقریبی زمان بارداری

فرزندآوری یکی از بزرگترین ترین اتفاقاتی است که در طول زندگی زوجین رخ می دهد، بنابراین محاسبه زمان بارداری تا زایمان برای والدین بسیار اهمیت دارد. این اطلاعات تاثیرات مهمی در روند بارداری و به دنیا آمدن نوزاد خواهد داشت تا با تشخیص زمان زایمان، مقدمات لازم برای به دنیا آوردن کودک را فراهم کنند.

جدا از آن، تعیین سن بارداری اهمیت زیادی در انجام آزمایشات لازم در دوران بارداری دارد. در هفته به هفته بارداری، اتفاقات مهمی در بدن میافتد و هر مادر باردار باید در تاریخ ‌های مشخصی، برای انجام چکاپ و تست ‌های بارداری به پزشک مراجعه کند.

این آزمایشات که نامشان آزمایش غربالگری سه ماهه اول، دوم و سوم بارداری است؛ عمدتا شامل سونوگرافی و آزمایش خون می باشند و اطلاعات مهمی درباره سلامت ژنتیک و فیزیکی جنین ارائه میکنند.

سونوگرافی یکی از آزمایشاتی است که باید در هفته 10 تا 12 بارداری انجام شود. به این تست، سونوگرافی 12 هفتگی هم گفته میشود.

در این آزمایش، پزشک مربوطه عملکرد قلب جنین را بررسی می کند. علاوه بر آن، از سونوگرافی داپلر برای محاسبه زمان زایمان (EDD)، تعداد جنین و بررسی موقعیت مناسب او نیز استفاده میشود.

همچنین، از این آزمایش برای تشخیص سن دقیق جنین استفاده میکنند و برای اینکار از اندازه گیری فاصله سر تا نشیمنگاه او استفاده می شود.

* اهمیت دوران قاعدگی در تخمین سن بارداری

زمان تخمک گذاری و احتمال بارداری 11 تا 21 روز بعد از آخرین دوره قاعدگی یا LMP است که به آن چرخه یا «زمان باروری» هم گفته میشود. به طور کلی، دوران قاعدگی یکی از عوامل مؤثر  و شاخص های تخمین زمان بارداری است و به تخمین زمان بارداری و زایمان کمک میکند.

اگر دوره قاعدگی شما منظم باشد، یعنی هر ماه با فاصله ۲۸ تا ۳۰ روز خونریزی شما آغاز شود، محاسبه سن بارداری  بر اساس تاریخ آخرین قاعدگی شما دقیق ‌تر خواهد بود و می توانید برای روش محاسبه سن بارداری با lmp اقدام کنید.

اما محاسبه سن بارداری در قاعدگی نامنظم متفاوت است. اگر دوره قاعدگی شما نامنظم باشد، یعنی با فاصله کمتر یا بیشتر از ۲۸ تا ۳۰ روز خونریزی داشته باشید، محاسبه زمان بارداری هفته به هفته دقیق نخواهد بود و نیاز به سونوگرافی یا تخمین با معاینه بالینی خواهید داشت.

جدول تخمین هفته بارداری

محاسبه هفته بارداری یکی از مواردی است که بسیاری از زنان باردار درگیر آن هستند. مشغله های روزانه گاها باعث میشود بانوان فراموش کنند که در هفته چندم بارداری قرار دارند.

در این بخش از مقاله، جدول هفته های بارداری را بر اساس هفته ‌ها و ماه‌ های بارداری برای شما تهیه کرده‌ ایم که میتوانید از آن برای محاسبه بارداری هفته به هفته استفاده کنید.

تخمین هفته بارداری در دانستن زمان آزمایشات بسیار مهم است و شما میتوانید در هر مرحله به همراه پزشکتان، مراقبت ‌های لازم را انجام دهید:

هفته بارداری ماه سه ماهگی
۱ تا ۴.۵ ۱  

اول

۴.۵ تا ۹ ۲
۱۰ تا ۱۳ ۳
۱۳.۵ تا ۱۸ ۴  

دوم

 

۱۹ تا ۲۲ ۵
۲۳ تا ۲۷ ۶
۲۸ تا ۳۱ ۷  

سوم

۳۲ تا ۳۶ ۸
۳۷ تا ۴۲ ۹

معمولاً زمان بارداری انسان تا 42 هفته است، اما نوزاد ممکن است با یک هفته تاخیر، یعنی در هفته های ۳۹ یا ۴۱ هم به دنیا بیاید و هیچ مشکلی نداشته باشد.

اما اگر محاسبه زمان تقریبی بارداری انجام شده باشد ولی زایمان تا پایان هفته ۴۱ رخ ندهد، پزشک ممکن است با استفاده از تزریق اکسی توسین وریدی برای القای زایمان استفاده کند.

راه های تعیین سن بارداری

تخمین سن بارداری برای دریافت مراقبت های لازم در مادران لازم است. خوشبختانه برای تخمین سن بارداری چندین روش متداول وجود دارد، مثل تخمین سن بارداری بر اساس هفته، سونوگرافی، آزمایش خون و همچنین تخمین زمان بارداری انلاین که از روش های جدید میباشد و در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

1. تخمین زمان حاملگی با تاریخ قاعدگی (LMP)

روش سنتی برای محاسبه و تخمین سن بارداری، استفاده از تاریخ آخرین قاعدگی یا LMP است که در آن بر اساس تخمین زمان لقاح، زمان بارداری را تخمین میزنند. در واقع هر 7 روز که از زمان تعیین شده میگذرد، یک هفته حساب می شود.

با توجه به ایکه زمان تخمک گذاری از فردی به فرد دیگری و از سیکلی به سیکل قاعدگی دیگر متفاوت است، نمی توان از این روش با اطمینان کامل استفاده کرد. همچنین زمانی که محاسبه زمان حاملگی را با استفاده از LMP انجام میدهید، نتایج ممکن است عدد دقیقی نشان ندهد.

در ادامه چند دلیل دیگر برای قابل اعتماد نبودن این آزمایش را بررسی میکنیم:

 • تعیین دقیق روز لقاح در بسیاری از مواقع ناممکن است
 • 10 تا 45% درصد بانوان باردار نمیتوانند اطلاعات دقیقی درباره LMP خود ارائه کنند.
 • در زنان دارای سابقه بیماری های تخمدان مثل سندرم تخمدان پلی کیستیک، صحت تاریخ قاعدگی باید مورد بررسی قرار بگیرد.
 • درصورتی که در زمان لقاح، فرد تحت تاثیر داروهای ضد بارداری یا پروژسترون های طولانی باشد، دقت این روش کاهش پیدا میکند.
 • زنان با تاریخ قاعدگی خاص، ممکن است تغییرات قابل توجهی بین زمان قاعدگی و سونوگرافی خود داشته باشند.

روش های نوین از جمله ابزار تخمین سن بارداری آنلاین گاها میتوانند دقت بیشتری نسبت به تعیین سن بارداری با این روش داشته باشند.

2. محاسبه تقریبی زمان بارداری با معاینه بالینی

روش بالینی محاسبه اندازه رحم که با روش فوندال نیز شناخته می شود، به دو هدف اصلی انجام می گیرد.

اولین هدف، اندازه گیری ارتفاع رحم و تعیین سن تقریبی بارداری است. برای اینکار باید توجه داشت که رحم در هر هفته از بارداری، به میزان حدودا 1 سانتی متر بزرگ تر می شود. این تست از هفته 18 تا 27 بارداری انجام میشود.

دومین هدف انجام آن، تعیین و تشخیص رشد نرمال جنین است. در این روش می توان مشخص کرد که بر اساس اندازه گیری ارتفاع رحم، رشد جنین به صورت نرمال انجام شده است یا خیر.

به طور کلی، رحم تا هفته 12 بارداری یک اندام لگنی به حساب می آید و زمانی که اندازه و ارتفاع آن رشد میکند، تا روی شکم و بالای سمفیز پوبیس قرار خواهد گرفت و بعد از 20 هفتگی می توان آن را در ناحیه ناف احساس نمود.

این روش ممکن است در دو حالت زیر دقت کمتری داشته باشد:

 • شرایط فیزیکی مادر مانند چاقی و اضافه وزن شدید، دقت اندازه گیری رحم را کاهش میدهد
 • چند قلویی تاثیر بسزایی در رشد و افزایش ارتفاع رحم دارد

محاسبه تقریبی زمان بارداری بصورت خودکار

3. تشخیص سن بارداری با آزمایش خون

اکثر زنان باردار، اولین بار از کیت های تشخیص بارداری خانگی یا بی بی چک استفاده می کنند. زمان تعیین بارداری با بیبی چک قابل تشخیص نمیباشد و اگرچه این روش، دقیق ترین راه تشخیص نیست، اما اکثرا به عنوان اولین راه حل استفاده میشود.

نتیجه مثبت این تست ها اولین مرحله از مسیر پر فراز و نشیب بارداری است، اما گاها نتیجه اشتباه نیز در آنها وجود دارد. مادران برای اطمینان بیشتر و حفظ سلامت خود و جنین باید چندین آزمایش در دوره های مختلف انجام دهند.

اولین آزمایش خون بارداری، شامل آزمایش سطح هورمون hCG یا گنادوتروپین جفتی انسان است که بارداری یا عدم بارداری را بطور قطعی مشخص می کند. زمان تعیین بارداری با آزمایش خون، حدودا 11 تا 14 روز پس از لقاح است.

استفاده از این آزمایش، همچنین برای تعیین و تشخیص دقیق سن جنین و زمان حاملگی نیز استفاده میشود. از آنجایی که این هورمون در روز اول بارداری افزایش پیدا می کند، سنجیدن آن راه مناسبی برای تخمین مدت زمان بارداری است.

همچنین پزشکان در کنار این آزمایش، از جدول عدد بتا در بارداری استفاده می کنند تا تشخیص دقیق سن جنین را انجام دهند. در صورتی که میزان این هورمون در خون زیاد باشد، احتمال بارداری چند قلویی وجود خواهد داشت.

4. تخمین مدت زمان بارداری با سونوگرافی

محاسبه سن بارداری با سونوگرافی روشی برای تعیین دقیق محاسبه زمان شروع بارداری و تعیین زمان زایمان است. این روش، در سه ماه اول به ‌ویژه تا هفته ۱۳ بارداری برای تعیین سن بارداری و تایید آن مورد استفاده قرار می ‌گیرد. پزشکان برای محاسبه زمان بارداری دقیق از این روش استفاده میکنند.

استفاده از محاسبه زمان بارداری با سونوگرافی برای تخمین زمان زایمان، میتواند اثرات مثبتی بر فرایند بارداری داشته باشد و به جلوگیری از زایمان با تاخیر و نیاز به سزارین کمک ‌کند. علاوه بر این، سونوگرافی قادر است به تعیین سلامت جنین، میزان رشد آن، تعیین جنسیت و تعداد جنین ها کمک کند.

جنین معمولا در هفته ششم بارداری با سونوگرافی قابل مشاهده است، اگرچه برخی از پزشکان، هفته هشتم بارداری را زمان تعیین جنسیت بارداری با سونوگرافی می ‌دانند.

5. محاسبه تقریبی زمان بارداری بصورت آنلاین

امروزه ابزارها و اپلیکیشن های مختلفی برای محاسبه هفته بارداری آنلاین ایجاد شده اند که می توان از آنها استفاده های مختلفی کرد، از جمله:

 • تعیین بهترین زمان بارداری
 • محاسبه زمان بارداری و تاریخ زایمان
 • محاسبه هفته بارداری آنلاین

این تکنولوژی شاید درحال حاضر بهترین روش محاسبه سن بارداری است و میتواند محاسبه زمان بارداری به ماه را انجام دهد.

تهران لب نیز ابزار محاسبه زمان بارداری و زایمان آنلاین را در همین صفحه قرار داده است. برای محاسبه زمان بارداری با استفاده از بهترین روش محاسبه سن بارداری آنلاین، کافیست تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی خود را در قسمت مربوطه وارد کنید.

در این ابزار، محاسبه سن بارداری از روی آخرین پریود انجام میشود که یک روش محاسبه زمان بارداری موثق است.

فرمول محاسبه زمان زایمان

محاسبه سن بارداری و تاریخ زایمان بانوان باردار با استفاده از یک فرمول ساده انجام پذیر است. در این روش با توجه از آخرین قاعدگی، می ‌توانید تاریخ دقیق بارداری را محاسبه کنید.

به طور متوسط، طول بارداری انسان حدودا 40 هفته یا 280 روز طول از روز اول آخرین قاعدگی محاسبه میشود. برای محاسبه سن بارداری، می بایست 40 هفته از آخرین روز قاعدگی را محاسبه کرده و بعد 7 روز به آن اضافه کنید. سپس 3 ماه به عقب برگردید و در آخر یک سال به آن اضافه کنید:

((اولین روزِ آخرین پریود + 7 روز) – 3 ماه) + یکسال= زمان زایمان

جمع‌بندی روش های محاسبه زمان بارداری تا زایمان

از زمان شروع تخمک گذاری زنان و باروری بانوان، حدودا 280 روز طول می کشد تا کودک به دنیای بیاید. در این مدت بسیار مهم است که برای حفظ سلامت مادر و جنین، آزمایشات مختلف در زمان خود انجام شوند، آزمایشاتی مثل محاسبه تقریبی زمان بارداری، محاسبه سن بارداری و تعیین جنسیت.

خوشبختانه امروزه برای محاسبه بهترین زمان بارداری مشاوره های رایگان ارائه شده است که در آنها از جدول محاسبه بهترین زمان بارداری استفاده میشود. همچنین روش های مختلفی برای محاسبه سن بارداری به وجود آمده، از جمله محاسبه بارداری با تاریخ لقاح، یا تخمین زمان تخمک گذاری برای بارداری که از روش های نسبتا معتبر به حساب می آیند.

جدا از آن، تخمین سن بارداری و محاسبه تاریخ زایمان، به والدین در انجام این آزمایشات و آمادگی بیش تر، کمک می کند. در این مقاله، یک راهنمای تشخیص زمان بارداری در اختیار شما عزیزان قرار دادیم تا از آن برای محاسبه سن بارداری خود استفاده کنید.

 

برای درخواست هرگونه مشاوره، انجام آزمایشات بارداری و ثبت درخواست تلفنی نمونه‌گیری (در آزمایشگاه، منزل، محل کار)
با تلفن 1650 برای استان تهران و تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها
با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب تماس بگیرید.

دانستنی‌های هفته به هفته بارداری

54 نفر نظرات خود را با ما در مورد محاسبه تقریبی زمان بارداری بصورت خودکار در میان گذاشته‌اند.
 • لاله شامی, 13 خرداد, 1403 @ 10:27 ق.ظ پاسخ

  سلام، من زمان آخرین پریودیم، 12 فروردین بودش. دیروز تو سونوگرافی بهم گفتن ۸ هفته میشه که باردارین. میخواستم بدونم یعنی ۴ روز بعد از پریودیم لقاح صورت گرفته؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 10:30 ق.ظ پاسخ

   سلام لاله عزیز
   برای سیر بارداری و زایمان، سن جنینی مهم هستش و اهمیت داره و تعیین زمان دقیق لقاح لازم نیست و ضرورتی نداره.

 • صبا نظری, 13 خرداد, 1403 @ 10:40 ق.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید اگه آخرین پریود من ۱۰ اردیبهشت باشه، الان از بارداری من چقدر میگذره؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 10:44 ق.ظ پاسخ

   سلام صبا عزیز
   شما بایستی واسه بررسی قطعیت بارداریتون، آزمایش بتا رو انجام بدین. اگه مثبت بودش، لازمه که سونوگرافی هم انجام بشه تا ضمن بررسی سلامت بارداری، سن جنین هم تعیین بشه. اگه بارداریتون مثبت بودش، با توجه به تاریخی که گفتین میشه گفت که از زمان بارداری شما حدودا 5 هفته و 6 روز گذشته.

 • محیا اکرمی‌پور, 13 خرداد, 1403 @ 10:55 ق.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید آخرین پریود من 12 اردیبهشت بودش و از اون موقع هنوز پریود نشده‌ام. اگه من باردار باشم، به نظرتون هفته چندمه؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 11:37 ق.ظ پاسخ

   سلام محیا عزیز
   اگه شما از چرخه‌های قاعدگی نرمال و منظمی برخوردار باشین، بعد از تاخیر پریود در صورت تایید بارداریتون با آزمایش، میشه سن بارداری رو از اولین روز آخرین پریود (اولین روز خونریزی) محاسبه کردش. با این حساب از زمان بارداری شما حدودا 5 هفته و 4 روز گذشته.

 • زینب کفاشی‌پور, 13 خرداد, 1403 @ 11:52 ق.ظ پاسخ

  سلام، وقت بخیر. ببخشید اولین روز از آخرین دوره پریودی من 7 اردیبهشت بودش و من ۷ روز پریود بودم و ۱۸ روز رو پریود نبودم. من بی‌بی چک دادم و جوابش مثبت بودش. الان من تو هفته چندم بارداریم؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 11:54 ق.ظ پاسخ

   سلام زینب عزیز
   میشه گقت که از زمان بارداری شما حدودا 5 هفته و 2 روز گذشته. باید واسه فهمیدن سن دقیق بارداریتون سونوگرافی رو انجام بدین.

 • مهسا مرادوندی, 13 خرداد, 1403 @ 11:58 ق.ظ پاسخ

  سلام، ازتون راهنمایی میخواستم. دکترا به من گفت که تو هفته ۴۲ بارداریم هستم ولی هنوز بچه من به دنیا نیومده. ممکنه اشتباه محاسبه کرده باشن؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 12:05 ب.ظ پاسخ

   سلام مهسا عزیز
   تاریخ زایمان رو معمولا بر اساس سونوگرافی سه ماهه اول تخمین میزنن. به شما ممکنه فرصت شروع خودبه‌خود زایمان تا انتهای هفته ۴۲ بارداریتون به شرط مراقبت و پایش دقیق جنین داده بشه. اگه شروع نشد، براساس شرایط خودتون و جنینتون در مورد نحوه زایمان شما تصمیم‌گیری میشه.

 • هانیه طلایی, 13 خرداد, 1403 @ 12:13 ب.ظ پاسخ

  سلام، خسته نباشید. من آخرین پریودیم 25 فروردین بودش. 8 خرداد آزمایش بتا دادم که ۱۹۲ شد. سونوگرافی رو انجام دادم که چیزی نه در داخل رحم و نه در خارجش رحم مشخص نشد. بی‌بی چک هم داده‌ام که مثبت بودش. الان من دقیقا تو هفته چندم بارداریم هستم؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 12:16 ب.ظ پاسخ

   سلام هانیه عزیز
   سن دقیق جنین و بارداریتون رو فقط میشه با سونوگرافی گفتش. شما بایستی جهت بررسی به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

 • الهه رحمانی آذز, 13 خرداد, 1403 @ 12:20 ب.ظ پاسخ

  سلام، اگه من 31 اردبیهشت 1403، هفته پنجم بارداریم باشه، تاریخ دقیق زایمانم کی هستش؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 12:23 ب.ظ پاسخ

   سلام الهه عزیز
   تاریخ زایمانتون رو پزشک و متخصص زنان خودتون تعیین میکنه. واسه تعیین کردنش هم علاوه بر سن هفتگی، نوع زایمان و شرایط مادر هم مهمه.

 • نیره مرادی, 13 خرداد, 1403 @ 12:28 ب.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید طبق محاسبات خودم و اپلیکیشن شما، سن بارداری من 8 هفته و ۴ روز هستش. ولی تو سونوگرافی سن بارداریم ۶ هفته و ۵ روز مشخص شده. میشه منو راهنمایی کنید.

 • سیاوش عزتی, 13 خرداد, 1403 @ 12:32 ب.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید اگه اولین روز آخرین پریودم همسرم 1402/11/3 باشه، زمان زایمانش کی میشه؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 12:52 ب.ظ پاسخ

   سلام سیاوش عزیز
   تقریبا هفته سوم آبان 1403، زمان زایمان همسرتون میشه. برای تعیین دقیق زمان زایمان نیاز به سونوگرافی و پزشک هستش.

 • هدیه سلیمانی, 13 خرداد, 1403 @ 12:53 ب.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید من تو هفته 31 بارداریم هستم. الان چند ماهه که باردارم؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 1:00 ب.ظ پاسخ

   سلام هدیه عزیز
   با تقسیم کردن تعداد هفته بر ۴، میشه تا حدودی مشخص کرد که فرد تو چندیم ماه بارداریش قرار داره. برا شما میشه حدودا هفت ماه. شما بهتر بدونین که بارداری رو بیشتر بر اساس هفته گزارش میکنن و این دقیق‌تر هستش.

 • صحرا یکه‌تاز, 13 خرداد, 1403 @ 1:03 ب.ظ پاسخ

  سلام، من ازتون سوالی داشتم. علت اینکه تاریخی که سونوگرافی ارائه میده با تاریخی که طبق روز قاعدگی به دست میاد، متفاوته هستش چیه؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 1:09 ب.ظ پاسخ

   سلام صحرا عزیز
   علتش اینکه سونوگرافی بر اساس اندازه‌گیری‌هایی از جنین، هفته بارداری رو محاسبه میکنه و ارائه میده. بنابراین، با تاریخ بارداری که براساس تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی محاسبه و ارائه میشه، فرق داره.

 • ساینا مهدوی, 13 خرداد, 1403 @ 1:31 ب.ظ پاسخ

  درود برشما، من پریود نامنظم داشتم. الان باردار هستم ولی تاریخ پریودم یادم نیستش. من هم سونوگرافی ساده رو انجام داده‌ام و هم غربالگری رو انجام داده‌ام. آزمایش غربالگری جنین رو پنج روز بزرگتر نشون میده. میخواستم بدونم که کدومشون دقیق‌تره؟

 • زیبا موسویان, 13 خرداد, 1403 @ 1:45 ب.ظ پاسخ

  سلام، وقت بخیر. من واسه دومین بار باردارم. من طبق تاریخ اولین روز آخرین پریودم (1403/1/10)، زمان بارداریم ۸ هفته و ۴ روز میشد. اما تو سونوگرافی زمان بارداریم ۶ هفته و 2 روز شد. منتها جنین دیده نشد و صدای قلبش هم شنیده نشد. من هیچ سابقه سقطی ندارم و علائمی مثل لکه بینی، درد و… هم ندارم. به نظرتون مشکل چیه؟ میشه منو راهنمایی کنین.

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 1:48 ب.ظ پاسخ

   سلام زیبا عزیز
   نیاز به بررسی داره و نمیشه جواب قطعی بهتون داد. لازمه که سونوگرافی دو هفته بعد مجددا تکرار بشه. باید به این نکته هم توجه کنین که سونوگرافی سن جنین رو دقیق‌تر مشخص میکنه.

 • زهره موسویان, 13 خرداد, 1403 @ 2:15 ب.ظ پاسخ

  سلام، خسته نباشید. من الان تو هفته ۱۱ بارداریم قرار دارم. تاریخ زایمان من رو روی برگه 1 دی ماه نوشته شده. اگه من بخوام سزارین بشم، چند روز زودتر از این تاریخ سزارین رو میشه انجام دادش؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 2:17 ب.ظ پاسخ

   سلام زهره عزیز
   در این خصوص باید با پزشک و متخصص زنان خودتون مشورت کنین. لازمه که بدونین که تاریخ بر اساس شرایط شما و جنینتون تعیین میشه.

 • مریم ابراهیمی, 13 خرداد, 1403 @ 2:18 ب.ظ پاسخ

  سلام، ازتون سوالی داشتم. سونوگرافی سن جنین رو از روز تشکیل لقاح میگه؟

 • بهاره قائدی, 13 خرداد, 1403 @ 2:24 ب.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید اگه بارداری ۴۱ هفته طول بکشه، میتونه خطرناک باشه؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 2:26 ب.ظ پاسخ

   سلام بهاره عزیز
   بله، میتونه خطر داشته باشه. لذا، لازمه که فرد تحت نظر پزشک متخصص زنان قرار بگیره.

 • رعنا اصفهانی, 13 خرداد, 1403 @ 2:33 ب.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید من بارادی دومم هستش و تو هفته دهم بارداریم قرار دارم. من میتونم حرکت‌های جنین رو متوجه بشم. آیا این امر طبیعیه؟

 • محدثه باقری, 13 خرداد, 1403 @ 2:57 ب.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید از پریود من 5 روز گذشته. الان من باردارم؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 3:01 ب.ظ پاسخ

   سلام محدثه عزیز
   امکان بارداری بعد از 5 روز تاخیر در قاعدگی وجود داره، اما قطعی نیستش؛ چرا که عوامل متعددی میتونن باعث تاخبر در بارداری شون. بهتره که آزمایش بدین تا از بادار بئدن یا نبودن خودتون مطمئن بشین. انجام تست بارداری خانگی، آزمایش خون و مراجعه به پزشک میتونه به شما کمک کنه تا متوجه بشین باردارین یا نه.

 • رویا خلیلی, 13 خرداد, 1403 @ 3:11 ب.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید اگه خانمی باردار باشه و تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی خودش رو را به یاد نداشته باشه، چطور میتونه تاریخ بارداریش رو بفهمه؟ من خودم هم این مشکل رو دارم.

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 3:16 ب.ظ پاسخ

   سلام رویا عزیز
   اگه خانمی تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی خودش رو فراموش کرده باشه، میتونه سونوگرافی رو انجام بده و زمان بارداریش رو متوجه بشه. سونوگرافی دقیق‌تر هم هستش.

 • حنا جاوید, 13 خرداد, 1403 @ 3:27 ب.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید امکان تولد بچه تو هفته 37‌ام بارداری هستش؟

 • پریسا حامدی, 13 خرداد, 1403 @ 3:31 ب.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید زمان زایمان چگونه مشخص میشه؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 3:36 ب.ظ پاسخ

   سلام پریسا عزیز
   زمان دقیق زایمان براساس سونوگرافی و تشخیص پزشک مشخص میشه. اما محاسبه تقریبی زمان زایمان از طریق برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها امکان‌پذیر هستش.

 • ساناز رحیمی, 13 خرداد, 1403 @ 3:44 ب.ظ پاسخ

  سلام، وقت بخیر. من تازه امروز وارد هفته 37 بارداریم شده‌ام و سزارینی هم هستم. این چند روزه بچه‌ من، خیلی خودش رو وسط جمع میکنه و یک دفعه خودش رو ول میکنه. واسه همین درد پریودی میگیرم و نوک سینه‌هام هم میسوزه. ساق پای راستم هم درد میکنه. نیازه به پزشک مراجعه کنم؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 3:45 ب.ظ پاسخ

   سلام ساناز عزیز
   با توجه به مواردی که گفتین، نیازه که در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنین و سونوگرافی بشین.

 • نازنین ساعد مراغه‌ای, 13 خرداد, 1403 @ 4:29 ب.ظ پاسخ

  سلام، من ازتون راهنمایی میخواستم. من باید 6 خرداد پریود میشدم ولی هنوز نشدم. تست خانگی هم دادم که منفی اومد. امکانش هست باردار باشم؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 4:43 ب.ظ پاسخ

   سلام نازنین عزیز
   بله، امکان بارداریتون وجود داره. تست خانگی ممکنه به دلیل عدم استفاده صحیح و یا کمبود هورمون hCG در اوایل بارداری، بارداری شما رو منفی نشون بده. شما میتونین با انجام آزمایش خون متوجه بشین که باردار هستین یا خیر.

 • مهناز یگانه, 13 خرداد, 1403 @ 5:01 ب.ظ پاسخ

  سلام، وقت بخیر. ببخشید اولین روز از آخرین پریود من 2 اردیبهشت بودش. من 12 خرداد آزمایش بتا دادم که جوابش ۱۵۰۰۰ بودش. امکان دوقلویی هستش؟

 • پریسا لیلایی, 13 خرداد, 1403 @ 5:12 ب.ظ پاسخ

  سلام، من ازتون سوالی داشتم. طبق آخرین روز پریودم، سن بارداری من 8 هفته و 1 روزه میشه اما طبق سونوگرافی که انجام دادم، سن بارداریم 6 هفته و 6 روز شد. من هفته‌ی قبل، وقتی 5 هفته و 4 روز بودم، سونوگرافی انجام دادم و فقط ساک حاملگی با کیسه زرده مشاهده شد و قطب جنینی دیده نشد. این اتفاق طبیعی هستش؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 5:14 ب.ظ پاسخ

   سلام پریسا عزیز
   نیاز به بررسی هستش و نمیشه دقیق گفت. بهتره دوباره سونوگرافی رو انجام بدین و به پزشک خود مراجعه کنین.

 • نوشین کوچک‌زاده, 13 خرداد, 1403 @ 5:20 ب.ظ پاسخ

  سلام، ببخشید اگه آخرین پریود من 10 فروردین باشه، الان من تو هفته چندم بارداریم و کی باید غربالگری اول رو انجام برم؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 5:23 ب.ظ پاسخ

   سلام نوشین عزیز
   از زمان بارداری شما تقریبا 9 هفته و 3 روز میگذره. بهترین زمان برای آزمایش غربالگری اول هم هفته 11 تا هفته 13 بارداری هستش.

 • سحر عابدی, 13 خرداد, 1403 @ 5:40 ب.ظ پاسخ

  سلام، خسته نباشید. من اسفند ماه رابطه جنسی داشتم و قرص میخوردم. تو همون هفته من دوباره رابطه جنسی داشتم و قرص مصرف کردم. من از فردای همون روز، چند روزی خونریزی کمی داشتم. از اون موقع تا الان حدودا دو ماه و نیمه میگذره و من پریود نشده‌ام. احتمالی بارداری هستش؟

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 13 خرداد, 1403 @ 5:43 ب.ظ پاسخ

   سلام سحر عزیز
   نمیشه جواب قطعی به سوالتون داد. بهتره در این خصوص به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آزمایش