سنجش رایگان ریسک سرطان کلیه

سنجش ریسک سرطان کلیه

سرطان کلیه یکی از انواع شایع سرطان است. برخی از علائم ریسک ابتلا به سرطان کلیه می‌تواند علائمی مانند خون در ادرار، توده در شکم، درد کمر، کاهش وزن ناگهانی، خستگی شدید و تب باشد. تشخیص زودهنگام این بیماری با آگاهی از ریسک فاکتورهای سرطان کلیه می‌تواند احتمال بهبودی را افزایش دهد. برای این منظور، تست سرطان کلیه آنلاین یک راه ساده و سریع است که می‌تواند خطر ابتلا به این بیماری را برای شما محاسبه کند. تست آنلاین سرطان کلیه بر اساس عوامل خطر سرطان کلیه که در ادامه مقاله بررسی خواهند شد، سوالاتی را از شما می‌پرسد و نتیجه را به شما نشان می‌دهد. در ادامه تست سرطان کلیه اینترنتی را بررسی میکنیم.

تست سرطان کلیه آنلاین چیست؟

تست آنلاین سرطان کلیه یک ابزاری است که با استفاده از اطلاعات موجود در منابع معتبر پزشکی، احتمال ابتلا به سرطان کلیه را برای شما مشخص پیشبینی میکند. این تست شامل چند سوال در مورد عوامل خطر سرطان کلیه مانند سن، جنس، فشار خون، تاریخچه خانوادگی، عادات سیگاری و غیره است.

مزایای تست آنلاین سرطان کلیه

 با پاسخ دادن به این سوالات، شما می‌توانید درصد خطر ابتلا به سرطان کلیه خود را بدانید و نیاز به مراجعه به پزشک را مشخص کنید.

مزیت تست سرطان کلیه آنلاین این است که شما می‌توانید از راحتی خانه یا محل کار خود، این تست را انجام دهید و نتیجه را به صورت فوری دریافت کنید.

این تست همچنین می‌تواند شما را برای انجام آزمایش‌های بالینی و تصویربرداری تشویق کند.

بررسی ریسک فاکتورهای سرطان کلیه

عوامل خطر سرطان کلیه عبارتند از شرایط یا عاداتی که می‌توانند احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش دهند. شناخت عوامل خطر سرطان کلیه می‌تواند به شما کمک کند که اقدامات پیشگیرانه‌ای را برای کاهش خطر انجام دهید یا به موقع به پزشک مراجعه کنید.

در این بخش، ما برخی از عوامل خطر شایع سرطان کلیه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • سیگار کشیدن: مصرف دخانیات می‌تواند خطر ابتلا به سرطان کلیه را دو برابر کند و تقریباً ۲۵ تا ۳۰ درصد سرطان‌های کلیه را ایجاد می‌کند.
  • چاق بودن و یا اضافه وزن داشتن: افرادی که چاق یا اضافه وزن هستند، خطر بیشتری از ابتلا به سرطان کلیه نسبت به افرادی که وزن سالم دارند، دارند. چربی اضافی بدن می‌تواند سطوح هورمون‌ها و مواد دیگری را تحت تأثیر قرار دهد که بر توسعه سرطان کلیه اثر دارند.
  • فشار خون بالا داشتن: فشار خون بالا یا هیپرتانسیون می‌تواند خطر ابتلا به سرطان کلیه را افزایش دهد. برخی از داروهای فشار خون نیز ممکن است به این خطر کمک کنند.
  • جنسیت: احتمال ابتلا به سرطان کلیه در مردان تقریباً دو برابر زنان است.
  • دیالیز: افرادی که برای درمان نارسایی مزمن کلیه از دیالیز استفاده می‌کنند، خطر بیشتری از ابتلا به سرطان کلیه دارند. دیالیز یک درمان است که زباله‌ها و مایعات اضافی را از خون زمانی که کلیه‌ها به درستی کار نمی‌کنند، حذف می‌کند.
  • سابقه‌ سرطان کلیه در بستگان: افرادی که یک بستگان نزدیک با سرطان کلیه دارند، احتمال بیشتری از ابتلا به این بیماری خود دارند.
  • فناستین: فناستین یک داروی کاهش دهنده‌ی درد است که در اواخر دهه ۶۰ میلادی در بسیاری از کشورها ممنوع شد چون باعث آسیب کلیه و سرطان کلیه می‌شود.
  • بیماری‌های ژنتیکی: برخی از بیماری‌های ژنتیکی نادر می‌توانند خطر ابتلا به سرطان کلیه را افزایش دهند
  • کادمیوم و آزبست: کادمیوم یک فلز است که در باتری‌ها، رنگ‌ها، و پوشش‌های فلزی استفاده می‌شود. آزبست یک ماده معدنی است که در عایق‌ها، ضدآتش‌ها، و مواد سقفی استفاده می‌شود. قرار گرفتن در معرض کادمیوم یا آزبست در محل کار یا محیط به مدت طولانی می‌تواند خطر ابتلا به سرطان کلیه را افزایش دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آزمایش