سوالات متداول مراجعین از آزمایشگاه تهران لب

سوالات متداول قبل و بعد از انجام آزمایش

ضمن تشکر از شما، در اینجا سعی نموده ایم تا پرتکرارترین سوالاتی که در طول سالیان گذشته توسط مخاطبین آزمایشگاه پرسیده شده است را جمع آوری نموده و پاسخ دهیم تا شما هم بتوانید از آنها بهره ببرید.

با توجه به نوع آزمایش ها ممکن است ناشتا بودن الزامی نباشد، در آزمایشات خونی مثل آزمایش قند، چربی، تری گلیسرید، آهن سرم، کلیه، کبد و آزمایش ادرار اول صبح، نیاز به ناشتا بودن است.

نسبت به نوع آزمایش ها ممکن است زمان لازم ناشتا بودن و متفاوت باشد. آزمایش هایی که ناشتا بودن ضروری نیست، حداقل 5 ساعت لازم است. بعضی آزمایشات احتیاج به 8 الی 10 ساعت،  10 الی 12 ساعت، 12 الی 14 ساعت ناشتا بودن دارند. برای نوزادان هم باید قبل از نوبت اول شیردهی جهت انجام آزمایش مراجعه کنند.

خیر، با توجه به شرایط زمانی آزمایشگاه و همینطور نوبت دهی و ناشتایی و شرایط قبل از آزمایش زمان انجام آزمایش مثل صبح بودن می تواند فرق کند.

برخی از آزمایشات برای ایجاد اطمینان بیشتر و ارزیابی بیمار در دوره های مختلف و طبق توصیه پزشک، باید تکرار شده و یا نتایج مقایسه گردد.

برخی از آزمایشات برای ایجاد اطمینان بیشتر و ارزیابی بیمار در دوره های مختلف و طبق توصیه پزشک، باید تکرار شده و یا نتایج مقایسه گردد.

برای اطلاع از آخرین هزینه آزمایشگاه تهران لب با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها تماس بگیرید.

در این مورد برای قطع نمودن مصرف داروهای خود با پزشک خود مشورت کنید.

آزمایشگاه تهران لب مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران بوده و با همه شرکت‌های هواپیمایی و شرکت های بیمه‌ ای پایه و تکمیلی قرارداد دارد.

FAQ from Tehran Lab (2)

اگر پاسخ سوالت خود را از بالا دریافت نکردید، با تهران لب تماس بگیرید

شماره تلفن پشتیبانی از مراجعین آزمایشگاه تهران لب
(سوال درباره قبل، حین و بعد از آزمایش)

1650 برای استان تهران و 88709970-021 برای دیگر استان‌ها

سوالات متداول آزمایشگاهی و پزشکی به انگلیسی Frequently asked questions of medical laboratories منبع ارزشمندی برای فعالان صنعت کلینیکی پزشکی است که یک بانک اطلاعاتی ارزشمند از پرسش هایی که برای مراجعین و بیماران به وجود می آید را به همراه پاسخ آنها شامل می شود. در ادامه قصد داریم بپردازیم به اینکه سوالات رایج آزمایشگاهی و پزشکی چه هستند، چه اهمیتی دارند و عموما چه موضوعاتی را شامل می شوند.

سوالات متداول پزشکی و آزمایشگاهی چه هستند؟

سوالات رایج پزشکی شامل پرسش و پاسخ هایی است که اغلب برای افرادی که قصد استفاده از خدمات سلامتی، پزشکی، تشخیصی، آزمایشگاهی و درمانی و… را دارند به وجود می آید.

در واقع سوالات متداول آزمایشگاه، حکم منابع دقیق‌ و به روزی از اطلاعات برای بیماران و مراجعه کنندگان را دارد و یک ابزار بسیار مهم در اختیار آنها قرار می دهد تا نه تنها شناخت بهتری از نحوه استفاده از خدمات مراکز پزشکی داشته باشند، بلکه اطلاعات ضروری درباره بیماری های بالینی‌ و گزینه های درمانی بدست بیاورند.

متخصصین پزشکی و بالینی مثل پزشکان و محققان، لیست سوالات متداول پزشکی و آزمایشگاهی را بر اساس منابع و شواهد علمی، قواعد و استانداردهای بالینی جمع آوری و طراحی می کنند.

اهمیت سوالات متداول آزمایشگاه و پزشکی چیست؟

سوالات رایج پزشکی و آزمایشگاهی مزایای بسیاری هم برای مراکز پزشکی و هم برای مراجعه کنندگان آنها به همراه دارند.

بیماران با استفاده از سوالات متداول پزشکی این امکان را خواهند داشت تا اطلاعات کافی درباره علائم بیماری، دلایل و علت های ایجاد عارضه، راهکارها و گزینه های پیش رو و روش های درمانی موجود را بدست بیاورند و با استفاده از این اطلاعات، تصمیمات مهم سلامتی خود را بر مبنی اطلاعات مهم و حیاتی موثق بگیرند.

مزایای سوالات متداول آزمایشگاهی و پزشکی برای مراکز پزشکی نیز بسیارند؛ برای مثال آزمایشگاه ها و مراکز پزشکی از آنها برای اطلاع رسانی و آموزش بیماران استفاده می کنند تا مطمئن شوند که آنها شناخت کافی درباره رویکردهای پزشکی بدست می آورند.

علاوه بر آن، سوالات مربوط به آزمایشگاه و پزشکی، پرسش هایی را شامل می شوند که معمولا برای اکثر افراد قبل و بعد از مراجعه به آزمایشگاه به وجود می آید و پیش از این کارشناسان و مسئولین پذیرش مراکز مجبور بودند تا این سوالات را روزانه به همه توضیح بدهند، درحالی که امروزه استفاده از لیست FAQ باعث میشود بار مسئولیت پاسخگویی کارشناسان به سوالات تکراری و رایج که معمولا پاسخ یکسانی دارند نیز کاهش پیدا کند.

فرم ثبت سوالات مراجعین محترم از آزمایشگاه

شما می توانید برای گرفتن پاسخ سوالات دیگر خود، از طریق فرم ذیل و شماره تماس 1650 از آزمایشگاه تهران لب پیگیری نمایید.

2 نفر نظرات خود را با ما در مورد سوالات متداول مراجعین از آزمایشگاه تهران لب در میان گذاشته‌اند.
 • ملیکا عسکری, 23 مرداد, 1402 @ 5:48 ب.ظ پاسخ

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم تست DNA در تهران برای اثبات رابطه خواهر برادری و یا دو خواهر با برادر در صورتی که پدر فوت شده است امکان پذیر است ؟ مخصوصا در اداره کل پزشک قانونی کشور (کهریزک)

  • مدیریت وبسایت تهران لب, 4 شهریور, 1402 @ 10:04 ق.ظ پاسخ

   سلام ملیکا جان،
   برای تست DNA در تهران برای اثبات رابطه خواهر برادری و یا دو خواهر با برادر در صورتی که پدر فوت شده باشد،
   حتما باید از طریق مراجع قانونی اقدام به این آزمایش کنید و پیگیر موضوع باشید. 🙏🌸
   (مشاوره و ثبت تلفنی آزمایش با شماره تلفن 1650 برای استان تهران و شماره تلفن 88709970-021 برای دیگر استان‌ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آزمایش